Amazon Prime E-posta Trojan virüs

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Prime hesabınız askıya alındı gibi pdf dosya eki, olan
e-maileri ekteki dosyayı indirmeyin açmayın fidye yazılımı benzeri virüs yada bilgilerinizi ele geçirmeye yönelik bir girişim olabilir.

Screenshot_2023-02-17-01-40-39-024_com.microsoft.office.outlook.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu tarz oltalama maillerine paypal'dan alışkınız ama amazonu ilk defa görüyorum.
Birkere resim pdf dosyasıbişey olmaz dedim
Sonrası Kötü oldu ekranda Uyarı mesajı çıktı bütün dosyalar şifrelenmiş dosyalarıma ulaşmak bilmem nereye bit coin yatır diyordu bütün arşiv zorunlu uçtu hdd yi komple sildim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,653
Birkere resim pdf dosyasıbişey olmaz dedim
Sonrası Kötü oldu ekranda Uyarı mesajı çıktı bütün dosyalar şifrelenmiş dosyalarıma ulaşmak bilmem nereye bit coin yatır diyordu bütün arşiv zorunlu uçtu hdd yi komple sildim.
böyle durumlarda arşivi hemen silmeyin kullanılan şifreleme yöntemine bağlı olarak fidye yazılım şifre çözme araçları mevcut.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
böyle durumlarda arşivi hemen silmeyin kullanılan şifreleme yöntemine bağlı olarak fidye yazılım şifre çözme araçları mevcut.

Belki 10 yıl olmuştur O zaman araştırdım Başkan, çözme araçları yoktu fidye virüsünün yeni çıktığı zamanlardı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Belki 10 yıl olmuştur O zaman araştırdım Başkan, çözme araçları yoktu fidye virüsünün yeni çıktığı zamanlardı
Beğenmediğin linux kullansaydın bu gelmezdi başına mübarek :kiskis
Şu göndericiyi tekrar yaz bakayım posta adresini,ben mi yanlış gördüm acaba :alala
Sen bu hataya nasıl düştün yıldırım,bu amazon prime eposta adresi mi,saçma sapan bir adres hiç mi dikkatini çekmedi tıkladın hemen :)

mail.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Beğenmediğin linux kullansaydın bu gelmezdi başına mübarek :kiskis
Şu göndericiyi tekrar yaz bakayım posta adresini,ben mi yanlış gördüm acaba :alala
Sen bu hataya nasıl düştün yıldırım,bu amazon prime eposta adresi mi,saçma sapan bir adres hiç mi dikkatini çekmedi tıkladın hemen :)

mail.jpg
Bu yeni geldi Emmi bilgi amaçlı paylaştım bunu.
Önce gönderene bakarım kim diye güzel bi hatun olunca ekte Fotosu olunca ne yollamış diye açtım kaç yıl geçti hatırlamıyorum :kiskis

Geri
Üst Alt