Amazon güvenilirmi nasıldır

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Ben bisiklet aldım. Kolay Gelsin diye kargosu var. 24 saat içinde teslim ettiler. Pazar günü sipariş vermeme rağmen. Kargo görevlileri de çok iyidir. Onlarca başka alışverişim oldu. Sorunsuz hepsi. Satıcı amazondu hepsinde de.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Aynı gün teslim (agt) kargo olmasın...

?
Birkaç farklı kargo ismi var, bana da kolay gelsin isimli firmadan geliyor kargolarım

Screenshot_20210327-151734.png

H Çevrimdışı

hbbayrak 

Yeni Üye
17 Haz 2018
32
44
Valla hocam temmuz 2020 de mi note 10 lite telefon aldım. Geçenler mart ayının 14 ünde iade etmek istedim. Telefonda ghost screen görür gibi oldum. Garantiye göndermek istemiyorum sorunluntelefonuda kullanmak istemiyorum dedim. İade kodu verdiler. Para iadesinin nasıl olmasını sordu karta veya hediye kartı diye. Bende tekrar nasolsa telefon alacağım diye hediye kartı istedim. Uzatmayım para iadesini gerçekleştirdiler. Şuan redmi note 9 pro aldım ve kalan paraya realme watch s saat aldım. 22 nisana kadar koşulsuz iadesi var bunlarında. Redmi note 10 pro amazonda satışa çıkarsa bunları gene iade edip o telefonu alacam. İşin özü satıcı AMAZON olsun gözünü yum ne alacaksan al. Kargoda şüphelenmeye gerek yok TV gibi ürünleri standart Horoz lojistik getirir zaten sıkıntı çıkmaz. Diğer ürünleride süper bir şekilde paketleyip gönderiyorlar zaten.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Valla hocam temmuz 2020 de mi note 10 lite telefon aldım. Geçenler mart ayının 14 ünde iade etmek istedim. Telefonda ghost screen görür gibi oldum. Garantiye göndermek istemiyorum sorunluntelefonuda kullanmak istemiyorum dedim. İade kodu verdiler. Para iadesinin nasıl olmasını sordu karta veya hediye kartı diye. Bende tekrar nasolsa telefon alacağım diye hediye kartı istedim. Uzatmayım para iadesini gerçekleştirdiler. Şuan redmi note 9 pro aldım ve kalan paraya realme watch s saat aldım. 22 nisana kadar koşulsuz iadesi var bunlarında. Redmi note 10 pro amazonda satışa çıkarsa bunları gene iade edip o telefonu alacam. İşin özü satıcı AMAZON olsun gözünü yum ne alacaksan al. Kargoda şüphelenmeye gerek yok TV gibi ürünleri standart Horoz lojistik getirir zaten sıkıntı çıkmaz. Diğer ürünleride süper bir şekilde paketleyip gönderiyorlar zaten.
sizin iade ettiğiniz cihazlar ne oluyor acaba. ilki arızalı olduğu için firmaya gider. note 9 da sorun yok sadece koşulsuz iade hakkı kullanıp iade ediyorsunuz. o cihaz ne olacak acaba onu merak ediyorum. paketleyip bana mı satacaklar servise mi gidecek. evofone a iade mi olacak.

bu iade alma durumu yüzünden amazondan telefon almak istemiyorum açıkcası. apple alsan biri iade etmiş olsa al başına bela. telefon kilitlense ilk kurulum yapılan maili istiyor. nerden bulacaksın o adamı :)

dediğim durum xiaomi cihazlarda da var aslında. sizin maili bilmeden açamayabilirim cihazi

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
sizin iade ettiğiniz cihazlar ne oluyor acaba. ilki arızalı olduğu için firmaya gider. note 9 da sorun yok sadece koşulsuz iade hakkı kullanıp iade ediyorsunuz. o cihaz ne olacak acaba onu merak ediyorum. paketleyip bana mı satacaklar servise mi gidecek. evofone a iade mi olacak.

bu iade alma durumu yüzünden amazondan telefon almak istemiyorum açıkcası. apple alsan biri iade etmiş olsa al başına bela. telefon kilitlense ilk kurulum yapılan maili istiyor. nerden bulacaksın o adamı :)

dediğim durum xiaomi cihazlarda da var aslında. sizin maili bilmeden açamayabilirim cihazi
Amazon illa sıfır satıyordur bence, iadeler en fazla refurbished olarak başka kaynaktan satılıyordur.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Amazon illa sıfır satıyordur bence, iadeler en fazla refurbished olarak başka kaynaktan satılıyordur.
Amazonun anlaşması vardır iade ürünleri tedarikçi firmaya verip yerine sıfır cihaz alır satar ama tedarikçi firma elden geçirip tekrar paket yapar piyasaya sıfır diye sürermi burası türkiye herşey olur diyorum :kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Amazon iadelerde satıcınızla muhatap olun demiyor diye biliyorum. Fiyat karşılaştırmalarında da genelde en uygun fiyat amazonda. Bence amazon ?

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
bilemiyorum güvenemiyorum. ülkeye gelen zamanla bize uyuyor. iade orası yüzde 5i aşarsa bir baktınız telefon iade almıyorlar :)

bir sonra yorum yazan arkadaşa katılıyorum. firmaya iade etseler bile yeniden poşetleyip başka kanaldan yeni diye satıyorlardır.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Çok güzel bir tespit... ?

Tıpkı 2003-2004 yıllarından bu yana yüz binlerce kiralık aracın trafiğe çıkıp, hiç birisinin "2 yıl kiralık olarak çalıştı" ibaresiyle satılmadığı gibi...

"İkinci sahibinden temiz düşük kilometreli dizel"

Yersenkirshen!!

Evet, yıllardır da yediriyorlar. ?

H Çevrimdışı

hbbayrak 

Yeni Üye
17 Haz 2018
32
44

Paketini ve jelatini ni ilk açtığımız için olası muhtemel bizler sıfır ürün alıyoruz. Arızalı veya arızasız bile olsa iade alınan ürünler fabrikaya gönderilir. Sonraki aşamalarına yorum yapmayım çünkü bilmiyorum. Ama fabrikaya giden ürün tekrar satışa bile çıksa zaten iade ederken sıfırlayıp gönderiyoruz ama fabrika ilk üretilmiş gibi Android 10 ve Miui 11 i yükleyip paketleyip tekrardan satabilir. Mail adresi şifre ıvır zıvır o işlerle kullancıyı yazılım yüklemek kaydı ile muhatap etmez. Ama yazdıklarınızda doğruluk payı yüksek. Belki ben de dahil fabrikadan bu şekilde çıkan bir cihaz kullanıyoruzdur. Artık o şans veya kısmet diyelim. Amazon un iade politkası çok iyi alırsın herhangi bir elektronik eşyayı baktın beğenmedin iade et. İnanın sorgusuz iade alıyorlar. Günümüz şartlarında hiçbir firma böyle değil. Yıllardır alış veriş yaparım com.tr açılmadan öncede dahil hiç sorun sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar . Yeterki satıcı Amazon olsun.

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri