Amazon Fire TV vs Tivo Stream 4k ? ( MeCool KM1 ? )

S Çevrimdışı

serkanxx

Yeni Üye
16 Eyl 2020
10
39
Arkadaşlar, hiç yurt dışıyla falan uğraşmak istemediğinden ucuz yollu sertifikalı bir cihaz olsun dedim ve gittim Mi Box 4k aldım.

Şu an için bir sıkıntı sorun çıkmadı karşıma. Bendeki modem 5g desteği olduğu içinmidir bilmiyorum, kablosuz internet bağlantımda yeterince hızlı. ( modem ve cihaz yan yana). Kumanda eşleşmemesi gibi bir sorunla da karşılaşmadım, umarım da karşılaşmam. Şimdi bir tane usb çoklayıcı ile kablosuz klavye mouse almak istiyorum. Uyumsuzluk gibi bir sıkıntı olur mu ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
Forum da sanırım Box+Addons bölümü yok veya işlemiyor:hmm

KODİ her ne kadar eski cazibesinde olmasa bile arada yine de güzel işlerin
çıkarılabileceği uygulamalar olabiliyor,örneğin ben "SEREN" i yeni indirdim
ama herifler sıkı filmler veriyorlar! öyle net den Browser dan RUS ların verdiği sözüm ona
1080p filmler gibi değil!

Gerçi bunu da RUS yapmış(ya da Ukraynalı) çünkü bütün filmler de yada benim açtıklarımda
direk RUSÇA çıkıyor ama Eng.dil seçeneği de var tabiki:ok

yaw herifler manyak büyük dosyalar koymuşlar 80/100 ve daha fazlası gibi 4K larda harbiden
UHD-BD yi komple yüklemişler yaw:hoba1

IPTV ler filan hikaye! ben de var iptv hesap da UHD kanallar var:haha1

ANCAK öyle 25mb netim var yok 50mb netim var(örneğin bendeki) bakın bunlarla
bir cacık olmuyor,donup kalıyor ya da zırt pırt takılıyor v.s
100mb neti olan adamlar bunu denesin

Ancak ben 40/50Gb lık komple 1080-BD yi bu hızımla açabiliyorum,ama yemeyen ler için
daha düşük dosya boyutlu (1/2/510 gb gibi) RIP lerde bulunuyor tabiki
Komple BD/1080p yi yüklemişler yaw:ok

ANCAK bir sorun daha var,bütün bu atraksiyonlar tam beleş değildir!
ya Alldebrid ya da Realdebrid veya Premisize gibi servar ları kullanmak zorundasınız!
bunlar pahalı değildir ben yıllardır bunları satın alıyorum zöellikle bu işlerde çok ciddi
katkı sağlıyor aksi halde bu büyük dosyaları beleş tarifeden göremiyorsunuz:hmm

Benim yıllardır tercihim Realdebrid oldu ama arada hem download hem de bu tür yerlerden film
izlemek için Alldebrid de satın alıyorum

Gördüğüm kadarıyla KODI den bu işler Debrid kullanıma yönelik olarak değişti eskiden her bir şey
beleşti ama çok sıkıntılar da vardı,Debrid ler devreye girince bunların çoğu aşıldı ama netiniz güçlü olacaktır ki bana göre
artık 100MB min sınır dır! aksi halde bu tür uygulamaların hiç bir keyfi de kalmıyor!

yani küllüm beleş olmalı olayı artık yok!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
Arkadaşlar, hiç yurt dışıyla falan uğraşmak istemediğinden ucuz yollu sertifikalı bir cihaz olsun dedim ve gittim Mi Box 4k aldım.

Şu an için bir sıkıntı sorun çıkmadı karşıma. Bendeki modem 5g desteği olduğu içinmidir bilmiyorum, kablosuz internet bağlantımda yeterince hızlı. ( modem ve cihaz yan yana). Kumanda eşleşmemesi gibi bir sorunla da karşılaşmadım, umarım da karşılaşmam. Şimdi bir tane usb çoklayıcı ile kablosuz klavye mouse almak istiyorum. Uyumsuzluk gibi bir sıkıntı olur mu ?

5Ghz de ilk kural hatta olmazsa-olmazı Cihaz/TV v.s her ne ise bununla Modem/Router yan yana olacaktır:ok

Bu arada Mi-S de basit kullanımlar+uygulamalar v.s +NetFlix 4K gibi işlerde gayet yeterlidir
en azında kimisi için NF vazgeçilmez olunca Mi_S doğru bir seçim olur+

Air-mouse artık bu tür BOX larda şart dır! mutlaka alın ucuz yolluda olsa iş görür!
Klavye ile benim işim olmadı ama,ilk tavsiyem bildiğimiz klasik(BOX lara özgü küçük olan)
Klavye alın!! veya bazı ileri seviye veya pahalı v.s Air-mouse ların arkası ışıklı/ışıksız
Klavyelidir! ben bir ara kullandım ama beğenmedim hem ergonomik olmuyor hem de
ışıksız ise gece iş görmüyor veya bir şekilde kişiye göre sıkıntılı oluyor

Uyum sorunu şöyle oluyor genel de;bahsettiğim Air-Mouse/Klavye TV ler de uyumsuz olabiliyor!
hata hiç görmüyor v.s BOX larda uyum sorunu sanırım hiç duymadım ama diğer cihazlarda böyle sorunlar çıkıyor!
ya da bazı fonksiyonları çalışmıyor,ben bir ara aldım "Back/Return tuşu çalışmadı yaw,en çok aslında
o kullanılıyor,TV de yine bir tanesi hiç çalışmadı ama BOX larda hepsi çalışıyor diye biliyorum zaten bu meretler
BOX lar için çıkmıştı!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
"USB çoklayıcı"

bunu tam ne veya neler için alacaksınız???

GÜÇ sorunu çıkarsa BOX ların trafoları dandikdir iş görmezler! bir de harici yeni bir Trafo almanız gerekebilir!

S Çevrimdışı

serkanxx

Yeni Üye
16 Eyl 2020
10
39
Kablosuz klavye ve mouse + 320GB harici HDD bağlamak için usb çoklayıcıya ihtiyacım var. Genelde primevideo + iptv + farklı platformlardan film diziler için cihazı kullancagım. Klavyeve mouse u ise Geforce now kullanımı için düşünüyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
Bunlar fazla bir amper gücü istemezler

1/4 HUB(USB3.0) alırsan işini görür,ancak olası bir zorlanma da (HDD den dolayı) amper gücü yetmezse
o zaman harici olarak bir Trafo alacaksın,onu o zaman düşünürsün veya sorarsın,uygun adapter tavsiye
veririm+

Not;ama ben genel de bu tür çoklu bağlantılar da(PC haricinde )ya kendinden trafolu ya da ext.güç veren
bir trafo lu HUB kullanmayı tercih ediyorum!

örneğin benim en son aldıklarım şunlardır

1000__ugreen_CR113_40850_image_122b9b2e32a3d2371.jpg

+

hizli-sarj-34-amper-cift-usb-girisli-sarj-basligi__0855103639907485abd0dedfb9f96b02.jpg

bence incele bunları,olası güç yetmedi ya da port yok ya da başka bir sorun varsa kısa ve güzel bir çözümdür
TV lerin ya 3.0 portu yoktur ya da güç yetmesi sorunu v.s çıkar işte böyle bir aparatla olayı aşıyorsun
gücü ext.olarak alıp sen sadece DATA larını HUB dan cihazşlara gönderiyorsun

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Amazon Fire stick 4k yı geçenlerde koronadan dolayı zar zor usa ordan turkiye oradan tekrar bana yurtdışına ulaştırdılar..
rombica stick 4k versiyon 2 aldım gecici ucuz diye 290 dı tl olarak dersek 140 a düşünce ihtiyac ta vardı ip tv icin en ideali box dedim
bi 4 ay aktım yazılımlarını değiştirdim anten büyük sorundu kısacık bi kablo koymuşlar 2 cm anca uzaktaki wifi yi zar zor cekiyodu kulaklık kablosuyla lehimleyip on numara anten oldu :) sonrasında Amazon fire stick 4k gelince görüntü kalitesi hızı kullanımı çekimi derken keşke önceden ulaşsaydı dedim genelde netflix prime video kodi kullandığımdan kesin ve tek kelime ile Amazon fire stick 4k yı şiddetle tavsiye ederim.
Bluetooth 5.0, Hdmi 2.0, Dolby vision dolby atmos, wifi AC siyle ister mi box olsun diğer android kutular olsun bu kalite yok sadece Roku cihazları hariç bilginiz olsun tv nin yazılımını güncelleme yok diğer varyantlar ile uğraşmadan tak tv ye amazon fire stick 4k ya bak ses görüntü keyfi mükemmel şahsımca fikrim TR de artık bulunabiliyor olmasıda güzel ... bilginiz olsun ...
sevgi saygı selamlarsss

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

furkanlxrd

Yeni Üye
22 Haz 2020
14
24
Wifi sorunu var wifi ye bağlı gösterir internete baglanmaz baglansa bile wifi çekim gücü kalitesiz modemin dibinde olsa bile wifi den tam performans vermiyor bunun için kablolu bağlantı için ayrı aparat tavsiye ediliyor bir çok kişi mecburen bu şekilde kullanıyor tavsiye edilen ugreen adında kablo her kabloda malesef olmuyor ugreen denilen aparatta 250 TL civarlarında mi stick fiyatı nerdeyse? bir diğeri tam film veya maç izliyorsun bir ekranı kaplayan kocaman uyarı kumandanizi eslestirin tamam eslestiriyorsun bir daha olmaz diyorsun 15-20 dakika sonra yine aynı problem bu böyle devam edip gidiyor ben aldım şahsen pişmanım almadan önce biraz araştırırsanız bu sorunların çoğu kişide olduğunu görürsünüz ha onun dışında iyi cihaz donma falan ve olmuyor
Dostum ben de xiaomi mi box s 4k kullanıyorum fakat bu dediğin sorunları hiç yaşamadım. Aldığımdan beri sadece 2 kez kumandayı eşle dedi. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri