Amazon.com.tr Para İadesini Hediye çeki olarak yapıyor

B Çevrimdışı

burakakalin

Yeni Üye
17 Nis 2022
7
22
Merhaba değerli forum üyeleri,
Tekrar amazonun bana yaşattığı kötü bir deneyim ile sizden görüşlerinizi bekliyorum. Aldığım ayakkabının büyük gelmesi üzerine iade etmek istediğimde 450 küsür liraya aldığım ayakkabıda iade sayfasında 260 lira gibi bir tutarın iade edileceği gözüküyordu. Bunun üzerine müşteri hizmetlerine bağlandım ve müşteri hizmetleri bana bir hatanın olduğunu, tam para iadesi yapılacağını söyledi. Daha sonra para iadesi 266 lira olarak yapıldı. Bunun üzerine tekrar müşteri hizmetlerine bağlandım ve eksik para iadesi yapıldığını söyledim. Bunun üzerine bir kaç gün sonra para iadesinin 10 gün içerisinde kartıma iade olacağını söyleyen mail attılar ve para iademi hediye kartı bakiyesine yüklediler. Müşteri hizmetlerine düzeltilmesi için bağlandığımda bana para iadesi hediye çeki olarak yapılmış bir şey yapamıyoruz dediler. Böyle yaparak müşteriye kredi kartı diyip daha sonra hediye çeki olarak yükleyerek müşteriyi alışverişe zorluyorlar.
(1. fotoğrafta bana tam para iadesi yapılacak denilip iade etmeme sebep olan mail. 2. fotoğraf para iadesi karta iade yapılacak denilip hediye çeki vermesi.)
amazon-1.png
amazon-201aef8ff86350a46.png

Düzenledikleri iade faturasına bakın ödenecek tutar 453,57 iade tutarının toplamı 226,20 sanki ayakkabının tekini iade etmişim gibi.

amazon-3.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Demekki iade ürün sayısı artmaya başladı amazon iade politikasını sömüren kullanıcılara yönelik böyle yapıyor olabilir..

Amazondan pahalı elektronik ürün alıp 10 gün kullanıp iade eden arkadaşların sayısı bir hayli arttı böyle yapmaları çok normal.

Sistemi sömürmek isteyenlerin önünü kesmek için alınmış bir önlem olabilir THH yolu ile para iadesi alabilirsiniz.

Geri
Üst Alt