Amazon almanya' dan creative ses kartı

D Çevrimdışı

dreamblue

Yeni Üye
19 Ara 2021
8
41
Screenshot_20211219-223733.png

Uzunca bir süredir takip ediyorum; bir çok ürüne çokça zam geldi ama bu ürün fiyatı hala aynı... Çok düşündüm alayım mı diye fakat bütçe ayıramadığım için alamıyorum bari yeni üye olmuşken bende ilk mesajımı böyle bir paylaşım ile yapayım dedim

D Çevrimdışı

dreamblue

Yeni Üye
19 Ara 2021
8
41
Hocam aslına bakarsanız elimde var ses kartı x-fi titanium ama yedek olsun ileri dönük bir yatırım olsun amaçlı idi çok düşünmem; velhasıl türiyeden de almaya kalksanız tam iki katı fiyat istiyorlar desem yeri...
Hayat kalitede bir sorunum yok, şu zamanlar bir şeyleri alabileceğimiz iyi zamanlar gelecek yıl ne getirecek bilemiyoruz tabi...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam aslına bakarsanız elimde var ses kartı x-fi titanium ama yedek olsun ileri dönük bir yatırım olsun amaçlı idi çok düşünmem; velhasıl türiyeden de almaya kalksanız tam iki katı fiyat istiyorlar desem yeri...
Hayat kalitede bir sorunum yok, şu zamanlar bir şeyleri alabileceğimiz iyi zamanlar gelecek yıl ne getirecek bilemiyoruz tabi...
Creative driver desteği sorunlu bir firma bilirsin.
Hesabını ona göre yap derim.
O fiyata alınacak USB kulaklık da aman aman olmaz elbet ama sen bilirsin.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Creative driver desteği sorunlu bir firma bilirsin.
Hesabını ona göre yap derim.
O fiyata alınacak USB kulaklık da aman aman olmaz elbet ama sen bilirsin.
Creative sürücüleri biraz sıkıntılı olmasına rağmen Daniel_K ve PAX sürücüleri iyidir. Ben yıllardır benim creative'i PAX sürücüleri ile kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Zamanında onboard ses kartı bozulduğu için almıştım ve aldıktan bir yıl kadar sonra PAX sürücülerini yükledim. O gün bu gündür de PAX ile yola devam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Creative sürücüleri biraz sıkıntılı olmasına rağmen Daniel_K ve PAX sürücüleri iyidir. Ben yıllardır benim creative'i PAX sürücüleri ile kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Zamanında onboard ses kartı bozulduğu için almıştım ve aldıktan bir yıl kadar sonra PAX sürücülerini yükledim. O gün bu gündür de PAX ile yola devam.
Zamanında ben de Daniel_K kullanmıştım.
Hala var mı bilmiyorum.
Çıkışların güçlü olması, değiştirlebilir op amp vs nedeniyle güzel ama bütçe artırabiliyorsam ben olsam Creative'e bulaşmazdım.
Kendi kendilerini bitirdiler bence.

Amfisi olan bir USB dac tercih ederdim açıkçası.
Tabi son kurdan sonra bu kartın fiyatı ilaç gibi açıkçası.
İkinci el piyasasına da yine bir bakılsın derim.
Aylar önce 500'e görmüştüm bu kartı.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Zamanında ben de Daniel_K kullanmıştım.
Hala var mı bilmiyorum.
Çıkışların güçlü olması, değiştirlebilir op amp vs nedeniyle güzel ama bütçe artırabiliyorsam ben olsam Creative'e bulaşmazdım.
Kendi kendilerini bitirdiler bence.

Amfisi olan bir USB dac tercih ederdim açıkçası.
Tabi son kurdan sonra bu kartın fiyatı ilaç gibi açıkçası.
İkinci el piyasasına da yine bir bakılsın derim.
Aylar önce 500'e görmüştüm bu kartı.
Daniel_K halen var. Ama ben bu olaya PAX ile başladığımdan ve sorun görmediğimden PAX ile devam ediyorum.
Oyunlarda 5.1 kullanıyorum. Kulaklığımda eski tip 5.1 kulaklık. ötle USB felan hak getire. Bildiğin analog bağlıyorsun ses kartına.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Daniel_K halen var. Ama ben bu olaya PAX ile başladığımdan ve sorun görmediğimden PAX ile devam ediyorum.
Oyunlarda 5.1 kullanıyorum. Kulaklığımda eski tip 5.1 kulaklık. ötle USB felan hak getire. Bildiğin analog bağlıyorsun ses kartına.
DAC var DAC var.
Kulaklıkta 6 ayrı sürücü olmadıktan sonra 5.1 zaten hikaye.
Oyunun sesleri iyi tasarlandıysa Stereo da fazlasıyla yeter hocam.
Hellblade Senua's Sacrifice bunun en iyi örneklerinden biri.
Amnesia da aynı şekilde. Sadece ses ile iyi korkutuyor.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
DAC var DAC var.
Kulaklıkta 6 ayrı sürücü olmadıktan sonra 5.1 zaten hikaye.
Oyunun sesleri iyi tasarlandıysa Stereo da fazlasıyla yeter hocam.
Hellblade Senua's Sacrifice bunun en iyi örneklerinden biri.
Amnesia da aynı şekilde. Sadece ses ile iyi korkutuyor.
Bendekinde sağ tarafta 4, sol tarafta da 4 olmak üzere 8 sürücü var ?
Eskiden geceleri film izlerken de çok ekmeğini yedim o kulaklığın

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bendekinde sağ tarafta 4, sol tarafta da 4 olmak üzere 8 sürücü var ?
Eskiden geceleri film izlerken de çok ekmeğini yedim o kulaklığın
8 veya 4 ayrı analog kablo mu var peki?
Açıkçası iyi bir ses kartı ve stereo kulaklık olduktan sonra da film zevkli olur yani.
Ucuz bir 5+1'in mesela film fragmanında dahi verdiği keyif belirli seviyede kalırken, görece iyi bir stereo sistemde aynı fragmanın patlama ve çatlama sahneleri daha iyi çıkıyor.
Yoksa ben de seviyorum çevresel sesi ama söz konusu kulaklık olunca, ona pek hazır değilim gibi.
Kayıt ve ekipman iyi olduktan sonra stereo da kurtarır diyorum.
Çünkü bu ses işinin bir sonu yok, daha daha daha dedikçe cüzdan da bir o kadar boşalıyor.
Şimdilerde zaten maaş yetmez muhtemelen iyi bir kulaklık ve amfiye.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
8 veya 4 ayrı analog kablo mu var peki?
Açıkçası iyi bir ses kartı ve stereo kulaklık olduktan sonra da film zevkli olur yani.
Ucuz bir 5+1'in mesela film fragmanında dahi verdiği keyif belirli seviyede kalırken, görece iyi bir stereo sistemde aynı fragmanın patlama ve çatlama sahneleri daha iyi çıkıyor.
Yoksa ben de seviyorum çevresel sesi ama söz konusu kulaklık olunca, ona pek hazır değilim gibi.
Kayıt ve ekipman iyi olduktan sonra stereo da kurtarır diyorum.
Çünkü bu ses işinin bir sonu yok, daha daha daha dedikçe cüzdan da bir o kadar boşalıyor.
Şimdilerde zaten maaş yetmez muhtemelen iyi bir kulaklık ve amfiye.
Ses kartına üç adet stereo 3.5mm'lik jack ile bağlanıyor. Dördüncü 3.5mm'lik jack ise mikrofon bağlantısı için kullanılıyor.
Zaten kulaklığın kendi başına çalışan (kendi bağımsız beslemesi mevcut) bir de anfisi var. Ses kartından o anfiye bağlantılar 3.5mm'lik stereo kablolar ile yapılıyor. Kulaklık da anfiye PS2 sokete benzer ama 10 kutuplu bir jack ile bağlı ve mikrofon için ayrı bir bağlantı var zaten.
Ses konusu dipsiz bir kuyu zaten.

Bu arada kulaklığın marka ve modeli Ozaki Ph-009. 14-15 yaşı vardır temiz. Şimdi gerçek 5.1 kulaklık bu döviz kuruyla alınası bir şey olmaktan çıktı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ses kartına üç adet stereo 3.5mm'lik jack ile bağlanıyor. Dördüncü 3.5mm'lik jack ise mikrofon bağlantısı için kullanılıyor.
Zaten kulaklığın kendi başına çalışan (kendi bağımsız beslemesi mevcut) bir de anfisi var. Ses kartından o anfiye bağlantılar 3.5mm'lik stereo kablolar ile yapılıyor. Kulaklık da anfiye PS2 sokete benzer ama 10 kutuplu bir jack ile bağlı ve mikrofon için ayrı bir bağlantı var zaten.
Ses konusu dipsiz bir kuyu zaten.

Bu arada kulaklığın marka ve modeli Ozaki Ph-009. 14-15 yaşı vardır temiz. Şimdi gerçek 5.1 kulaklık bu döviz kuruyla alınası bir şey olmaktan çıktı.
14 15 ise onun da miadı dolmuştur hocam zaten. Sürücüler eski esnekliğinde değildir belki.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
14 15 ise onun da miadı dolmuştur hocam zaten. Sürücüler eski esnekliğinde değildir belki.
Geçenlerde test ettim keratayı. 18 kHz civarında kesti sesi. Alt frekans kesimi de 45Hz civarında. Daha önce test etmemiştim hiç. O yüzden ilk aldığımda şu kadardı diyemiyorum.
45 Hz- 18 kHz aralığı da kulaklık için fena sayılmaz.

Geri
Üst Alt