Amatör elektronikçi ?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
TV arızası vesile oldu, yıllar önce lisede gördüğüm elektronik dersleri aklıma geldi.merakım depreşti ?
Netten bu multimetreyi aldım.temel arıza bulma ve ölçümleme üzerine onerebileceginiz yazı,kişi,video paylaşım var mı arkadaşlar?
Eşime dedim ki ; emekliliğe hazırlanıyorum.acicam bir tamir atölyesi.hadi canım dedi???

IMG_20201117_214314.jpg

hic olmadı kurcalarim,evdeki,eşin dostun cihazlarını.
Tabi önce kadavrada öğreniyor doktorlar bile???

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şu 3 kanal olabilir;

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Rahmetli dayım bana bir gün " alo,sen pilleri ölçüyorsun ya,bana da lazım ondan" dedi,bende gidip aldım dayıma hediye olarak ,minik ,ibreli avometre :)
O zamanlar cep telefonu yok,akşam eve döndüm,telefon çaldı,hanım açtı ,yengem :)
Aldım telefonu , bana" alo,dayın az daha çarpılıyordu,aldığın alet de yandı" dedi :)
Meğer dayım artık dc volttamı,veya nerede ayarlı ise alet ,220 volt ölçmeye kalkmıştabii,dayım bir yanda alet bir yanda :),sonra tekrar aldım ve bir kağıda pili nasıl ölçecek yazdım verdim :)
Hey gidi günler hey ,Allah rahmet eylesin,çok severdim dayımı.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Rahmetli dayım bana bir gün " alo,sen pilleri ölçüyorsun ya,bana da lazım ondan" dedi,bende gidip aldım dayıma hediye olarak ,minik ,ibreli avometre :)
O zamanlar cep telefonu yok,akşam eve döndüm,telefon çaldı,hanım açtı ,yengem :)
Aldım telefonu , bana" alo,dayın az daha çarpılıyordu,aldığın alet de yandı" dedi :)
Meğer dayım artık dc volttamı,veya nerede ayarlı ise alet ,220 volt ölçmeye kalkmıştabii,dayım bir yanda alet bir yanda :),sonra tekrar aldım ve bir kağıda pili nasıl ölçecek yazdım verdim :)
Benimde rahmetli dayım geldi şimdi aklıma ? tüm elektronik işlerini beni arar çağırır yaptırırdı. Engelliydi.. Akulü aracını kimse yapamamış ben yapmıştım. Mutlu olmuştu.. Keşke rahmetli olmasaydı... Bende özledim dayımı.. Son seçimden beş gün sonra vefat etmişti...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Benimde rahmetli dayım geldi şimdi aklıma ? tüm elektronik işlerini beni arar çağırır yaptırırdı. Engelliydi.. Akulü aracını kimse yapamamış ben yapmıştım. Mutlu olmuştu.. Keşke rahmetli olmasaydı... Bende özledim dayımı.. Son seçimden beş gün sonra vefat etmişti...
Allah rahmet eylesin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yahu usta, aynı mesajda hem güldürüp hem hüzünlendiriyorsun heee, Emoji gülelim mi üzülelim mi hatlar karışıyor ama komikti yani gözümde canlandırdım da rahmetlinin çarpılma anını :kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Genel kanı ne yöndedir bilemem lakin Dayı bizde çok çok farklıdır. Çok daha cana yakın, sıcak, sevimli, anlayışlı, yol arkadaşı vs vs

Ya bizde öyle ya da geneli mi bilmem ama Amca daha farklı.

İlgisiz alakasız olabilir, kişilerden kaynaklanıyor da olabilir lakin Dayısı olduğum yeğenim de var, Amcası olduğum yeğenim de var, Nasıl ki kendi dayım ile çok daha sıcaksam, Ablamın oğlu ile de çok daha farklı bir diyaloğumuz var :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt