Alüminyum Montaj Borusu ve Kondenseri Bakıra Boyayıp Yutturmak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Bakın Arkadaşlar Alüminyum Boruyu Bakır Rengiyle Kaplamışlar
Sahtekarlık Sınır Yok

Cm9yxxg.png

xLfkb33.png

vweKQ6z.png

fq6w0.jpg

H Çevrimdışı

harbi_biri

Yeni Üye
12 Nis 2016
16

adamlar resmen sahtekarım diyor bunu baştan bilsek kolay oalcak ama şipariş geçerken öğrenmek zor oluyor herkes kendi kafasındaki bildiklerii söylerler anladıkları yok malum :)

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

harbi_biri' Alıntı:
adamlar resmen sahtekarım diyor bunu baştan bilsek kolay oalcak ama şipariş geçerken öğrenmek zor oluyor herkes kendi kafasındaki bildiklerii söylerler anladıkları yok malum :)
:) hoşgeldiniz foruma sizin klima Jungfrau sanırım. İçiniz rahat olsun sizin klima da benim klima da bakırdır. Ama bakırın kaçıncı sınıf kalitesi bilmiyorum Mitsubishi SF42 modelinin dış ünitesi 40 kg civarlarında iken benim klimanın dış ünite ağırlığı 28 kg. Asıl kalite farkı burada çıkıyor. Ama bakırın çöpü bile Alüminyumun altınından daha iyidir.

H Çevrimdışı

harbi_biri

Yeni Üye
12 Nis 2016
16
Takatoshi Tsuda' Alıntı:
harbi_biri' Alıntı:
:) hoşgeldiniz foruma sizin klima Jungfrau sanırım. İçiniz rahat olsun sizin klima da benim klima da bakırdır. Ama bakırın kaçıncı sınıf kalitesi bilmiyorum Mitsubishi SF42 modelinin dış ünitesi 40 kg civarlarında iken benim klimanın dış ünite ağırlığı 28 kg. Asıl kalite farkı burada çıkıyor. Ama bakırın çöpü bile Alüminyumun altınından daha iyidir.

hoşbulduk :) zaten içini sökerek aldık bakır diye resimler mevcut donanımda :) alacak olanların işi zor dünya markalarında bazı yerlerinde kullanmasa şaşarım zaten :) artık tr yok kalmadı bulan varsa kaptın zaten :) yurt dısında satılıyor sonuçta :)

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış
harbi_biri' Alıntı:
Takatoshi Tsuda' Alıntı:

hoşbulduk :) zaten içini sökerek aldık bakır diye resimler mevcut donanımda :) alacak olanların işi zor dünya markalarında bazı yerlerinde kullanmasa şaşarım zaten :) artık tr yok kalmadı bulan varsa kaptın zaten :) yurt dısında satılıyor sonuçta :)
Yurt dışında Wi-Fi kiti olan -25 versiyonu var diye biliyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567

harbi_biri' Alıntı:

aynen oyle kardesım,bu tarz konuları sureklı guncel tuturak baska arkadaslarımızın zarara ugramasını engellememız lazım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567

Bakırın çöpü bile Alüminyumun altınından daha iyidir.

Bu Söze Katılmıyorum

Çünkü Kaliteli Alüminyum Yüksek Basıncta Calısan Hidrolik ve Pnomatik Sistemlerinde Kullanıyor
Eğer Maliyeti Düsünmeyip Yüksek Kaliteli Alüminyum Kullanırsa Klimalarımızda
Klimalarımız Daha Dayanıklı Hale Gelecektir

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
Bakırın çöpü bile Alüminyumun altınından daha iyidir.

Bu Söze Katılmıyorum

Çünkü Kaliteli Alüminyum Yüksek Basıncta Calısan Hidrolik ve Pnomatik Sistemlerinde Kullanıyor
Eğer Maliyeti Düsünmeyip Yüksek Kaliteli Alüminyum Kullanırsa Klimalarımızda
Klimalarımız Daha Dayanıklı Hale Gelecektir
Ama alüminyum çabucak deliniyor ben o manada söyledim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567

Şuan Kullandıgım Hidrolik Ekipmanların Borulamaları Hep Alüminyum ve Denize Sıfır Noktası Çalısıyor Çalısma Basınca 100bar :)
Yıllardır Taş Gibi Maşallah.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567

Burda Daha Ne Ekipmanlar var Hep Alüminyum Hele Bir Merdiven Var Akılla Zarar Uzayıp Kısalabilen Sağa Sola Dönen Full Alümünyum :)

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
Burda Daha Ne Ekipmanlar var Hep Alüminyum Hele Bir Merdiven Var Akılla Zarar Uzayıp Kısalabilen Sağa Sola Dönen Full Alümünyum :)
Onda sağlam olabilir de klimada dandik demekki.

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
Alüminyumunda Kalitesi Var İşte Bakır Gibi :)
Klimada bence bakır daha sağlam. Demek ki 5. Sınıf kalitede alüminyum malzeme kullanıp klima diye yutturmaya çalışıyorlar bize.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567

İşte Buna Birsey Diyemem :)
Mesala Bir Örnek Vereyim Bende Çelik  Oksijen Tüpü Var Bayağı Ağır Çalısma Basıncı 150bar
Aynı Boyda Arkaşdaşta Alüminyum Tüp var Kuş Gibi  Çok Hafif Çalısma Basıncı 200Bar
Burdan Yola Çıkara Kalite Alüminyumun Aslında Çok Daha Güvenilir Olduğunu Çıkarabilirsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt