Altus bulaşık makinesi su almama sorunu

R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
Altus marka AL 413 T marka model bulaşık makinesi için su almıyor şikayetiyle dün Arçelik yetkili servisi geldi.

Annemin evinde mutfak küçük, iki servis tenisyeni ve yerinden çıkartılan makina mutfak alanını doldurduğu için ben uzaktan kapı dışından izlemek zorunda kaldım. Makineyi yan yatırıp altına baktılar. Daha sonra su fıskiyelerini ve kapağın sadece alt kısmındaki contayı değiştirdiler. Boşta temizleme yapması için alttaki filtrel ve kapak çıkartıldı ve makina yoğun yıkamada çalıştırıldı. Yapılan işlem için alınan ücret 600 TL. Makina boşta çalıştırmayı bitirdiğinde mutfak zemininde su vardı. Makina sol tarafından su akıtmış.

Dün saat geç olduğu için bu gün servisi tekrar aradım su almıyor diye servis çağırdığımı şimdi ise su kaçırdığını belirttim. Pazartesi makinayı servise almalarını gerektiğini söyleyip yeni kayıt açtılar.

Gerçi mesleği uzun soluklu yapmasamda 3 yıl lise ve 2 yıl yüksek okul olmak üzere Elektrik okudum birazda mekanik bilgim ile 5-6 yıllık saha tecrübem var. Yaşımdan dolayı ve gözlerim iyi görmediği için kendim müdahale etmek yerine servis çağırmayı tercih ettim. Su almama şikayeti için yapılan işlemlerin doğruluğundan biraz şüphem var. Tecrübeli olanlar veya okuyan servis elemanları varsa onların değerli görüşlerini öğrenmek isterim.

Ayrıca makine için servise gittiğinde çıkacak fatura hakkında bir tahmininiz var mı? Teşekkürler.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Tahminim makineyi alıp test edecekler. Orada su akıtmaz ise sorun yok deyip geri gelecek. Sorun var ise sizden onay alarak ücretli onarım yapacaklar.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçmiş olsun.
İlk çağırma sebebiniz su akitmaydı doğru mu ?
Çünkü kapağın contasinin su almama bağlantısını kuramadım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hayır su akıtma sorunu hiç yoktu. Su almadığı için servis çağırdık.
İlginç bir durum acaba su kaçağı görüp te ondan mı değiştirildi,makineyi yana yatırdıklarında baya su akti mi ?
Olmayan bir cihaz için 600 TL verdiniz bence çok yüksek birşey çıkmaz, çıkarsa da durumu izah edin bir gün öncesinde oldu deyip 600 TL aldınız diye

R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
İlginç bir durum acaba su kaçağı görüp te ondan mı değiştirildi,makineyi yana yatırdıklarında baya su akti mi ?
Olmayan bir cihaz için 600 TL verdiniz bence çok yüksek birşey çıkmaz, çıkarsa da durumu izah edin bir gün öncesinde oldu deyip 600 TL aldınız diye
Makine bir haftadan fazla süredir zaten çalışmıyordu. Yukarıda yazdığım gibi su kaçırma gibi bir sorunu kesinlikle yoktu. Makineyi yan yatırdıklarında içinden akan su en fazla 1-2 su bardağı doldurur. Büyük ihtimal tabandaki filtre haznesinde kalan su olabilir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Makine bir haftadan fazla süredir zaten çalışmıyordu. Yukarıda yazdığım gibi su kaçırma gibi bir sorunu kesinlikle yoktu. Makineyi yan yatırdıklarında içinden akan su en fazla 1-2 su bardağı doldurur. Büyük ihtimal tabandaki filtre haznesinde kalan su olabilir.
Bence yapılan islemde hata olabilir. Çünkü yazdıklarınızdan bir sonuç çıkarmaya çalışıyorum

R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
Geç yazdığım için kusura bakmayın. Makina servise gittikten 3-4 gün sonra servise çağrıldım. Yapılan işlemler sonucunda su akıtma sorunu çözüldüğü söylendi. Önceden diğer arızanın çözümü için ödeme yaptığımız için 1 yıl içinde oluşabilecek arızalar için ödeme yapmayacağımız söylendi. Makina teslim edildi ve kurulumu yapıldı. Bir kaç haftadır kullanılıyor, şimdilik herhangi bir sorun yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt