teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Altayı tebrik ediyorum ,bravo doğrusu.Kötü oynarsan iyi oynayan atar gollerini.
Yazmayayım dedim ama dayanamadım doğrusu gecenin 02:59'unda yazıp da çıkayım dedim , bu arada lisanslı ama futbol oynamayan komşumu tebrik ettim ,bana "alattin abi,siz yoktunuz,biz vardık" dedi iyi mi ,eee hak ettim doğrusu ,ben de ona "sus gelmeyeyim yanına yoksa kırarım kemiklerini dedim ,ohhhh iyi dedim :hihi ,bakmayın siz benim dediklerime ,bilirsiniz ben çok iyi ve terbiyeli Göztepe'liyimdir ama Allahtan asansörde karşılaşmadım yoksa asansörün çelik halatını kesecektim :haha1

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Hadi yeni ekran kağıdımı da gösterteyim <--Eee,hep düzgün yazak halim yok ya :)

alodan-61.png

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Ah be Alaattin Emmi... Siz ki kooooskoca Sabri Reyiz'i bile oynatmış, üç büyüklerin hepsini evinde dize getirmiş Süper lig'ın gediklisi takım, ligin yeni sümüklüsüne... Öhöm şey... Sahi aklıma geldi, bizim zamanımızda bir tarif vardı. Fincanı napıyolardı.... Taşı mı oyuyolardı, taştan mı oyuyolardı bişeydi. Neyse hatırlayamadım o zaman ben acil kaçayım... :haha:haha:haha:cal

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Altay diyince tüylerim diken diken oluyor. Çocukken babam İzmirde tatildeyken aldı beni maça götürdü. Ağustos ayı İzmir sıcağı, sürekli poşet sulardan tüketiyoruz. Sıcakta yandım, eskiden öyle m saatine yakın girmekte yok,çok önce girmiştik,bunalmıştım. Neyse maç güneş altında başladı. Yükleniyoruz yükleniyoruz gol yok, isilik dökeceğim :))) Neyse ikinci yarı atmıştık 2 tane , son dakikalardada yemiştik ama 3 puan aldık ? Hatırladığım futbolcularımız; kalede Engin,ortada Mecnun Oğuz, ilerde asker Bülent :) Fenerbahçe aşkı o sıcağın altında maç izlettirdi :) Pek haz etmiyorum Altay’dan bu yüzden:)))

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
1984-1998 yılları arası 14 yıl Alsancak stadının yanındaki işyerimde çalıştım,fırsat buldukça tüm maçları Altay,Göztepe,Ksk,Altınordu,İzmirspor maçlarını ,ayrıca Atatürk stadı ve yanındaki sahalardaki amatör maçları izlemeye gayret ederdim.Altay kulübü İzmir'in köklü bir kulübü olmasına rağmen az ama öz,seviyeli bir seyircisi vardı.Kulüp binası o zamanlar Alsancak stadındaydı.Şimdilerde uzun zamandır maçlara gitmediğim için son durumları bilmiyorum.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
teraspy teraspy Ustanın gençliğin de yani benim de gençliğimde stadlara seyirciler olarak beraber girer beraber oturur, beraber seyreder, beraber dönerdik, mahallemize, evlerimize. Benim teyzem galatasaraylı, eşi, (eniştem) beşiktaşlı, büyük oğlu fenerbahçeli küçük oğlu beşiktaşlı. Hafta sonunu bir düşünün, en eğlenceli onların evinde geçiyor. Bu arada hepsi aynı apartmanda ve aileleriyle birlikteler şu anda da. Karşısındakinin başarısını tebrik etmeyen kendi başarılı olduğunda karşısından nasıl tebrik bekleyebilir ki. Yada etrafındaki eşinin dostunun mutluluğundan memnun olmayan birinin ruh hali normalimdir.
Ama ben ustanın latife yaptığını biliyorum, gençlerin de onun gibi eski kuşakların yaşattığı kültürümüzü terk etmesinler istiyorum. Spor biz de hem ibadet hem de mecburiyettir. Her baba çocuğuna bir top ya da bir spor kıyafeti mutlaka almış teşvik etmiştir.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Ah be Alaattin Emmi... Siz ki kooooskoca Sabri Reyiz'i bile oynatmış, üç büyüklerin hepsini evinde dize getirmiş Süper lig'ın gediklisi takım, ligin yeni sümüklüsüne... Öhöm şey... Sahi aklıma geldi, bizim zamanımızda bir tarif vardı. Fincanı napıyolardı.... Taşı mı oyuyolardı, taştan mı oyuyolardı bişeydi. Neyse hatırlayamadım o zaman ben acil kaçayım... :haha:haha:haha:cal
İyi güzel de tabii kaçarsın ,bir de golleri de koymuşsun ,ben olsam bende vınn diye yazar kaçardım :haha1
Şaka-maka bir yana gerçekten hak ettiler doğrusu ,bir ara "anaa,tek kale maç" bile demiştim,hatta hanım "alo başvursak bizi de oynatırlarmı böyle,nasılsa oynamıyorlar" demişti :)

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Altay diyince tüylerim diken diken oluyor. Çocukken babam İzmirde tatildeyken aldı beni maça götürdü. Ağustos ayı İzmir sıcağı, sürekli poşet sulardan tüketiyoruz. Sıcakta yandım, eskiden öyle m saatine yakın girmekte yok,çok önce girmiştik,bunalmıştım. Neyse maç güneş altında başladı. Yükleniyoruz yükleniyoruz gol yok, isilik dökeceğim :))) Neyse ikinci yarı atmıştık 2 tane , son dakikalardada yemiştik ama 3 puan aldık ? Hatırladığım futbolcularımız; kalede Engin,ortada Mecnun Oğuz, ilerde asker Bülent :) Fenerbahçe aşkı o sıcağın altında maç izlettirdi :) Pek haz etmiyorum Altay’dan bu yüzden:)))
Aslında köklü klüptür Altay,fakat bir türlü istedikleri gibi olamıyorlar ,çok şükür lige çıktılar inşallah kalırlar uzun süre.Biz fikstür çekilirken hep dua ediyoruz İstanbul takımları için, "inşallah civciv sıcaklarında gelirler İzmire"diye ,genelde tutmuyor ama ,son zamanlarda öyle oluyor :kiskis

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
1984-1998 yılları arası 14 yıl Alsancak stadının yanındaki işyerimde çalıştım,fırsat buldukça tüm maçları Altay,Göztepe,Ksk,Altınordu,İzmirspor maçlarını ,ayrıca Atatürk stadı ve yanındaki sahalardaki amatör maçları izlemeye gayret ederdim.Altay kulübü İzmir'in köklü bir kulübü olmasına rağmen az ama öz,seviyeli bir seyircisi vardı.Kulüp binası o zamanlar Alsancak stadındaydı.Şimdilerde uzun zamandır maçlara gitmediğim için son durumları bilmiyorum.
Ben hemen hemen hepsinin maçına gidiyordum ,hatta biz amatöre düşünce bile gittim bazı maçlarına ancak meşhur Ksk-Göztepe olaylı ve ölümlü maçtan sonra asla gitmedim maça(amatördeyken hariç) .
Bu arada Karşıyaka çarşısında Gözgöz atkısı ile gezmiş kişiyim,tabii bilmeden :hihi
Altay çalışma sahası bizim yanımızda hemen (Gaziemir) ,2.ligteyken (3 te olabilir) antranör tanıdığım bir kişiydi,beni davet etmişti bir gün ama gidemedim (o zamanlar düğün çalıyordum daha ) Bazen gece çalışmaları yapıldığında biz de hanımla yürüyüşe çıkıyorduk,etraflarında 2-3 tur atardık ,pandemiden dolayı aksadı tabii ama bu gün karar verdik yine yapacağız yürüyüşleri :)

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
teraspy teraspy Ustanın gençliğin de yani benim de gençliğimde stadlara seyirciler olarak beraber girer beraber oturur, beraber seyreder, beraber dönerdik, mahallemize, evlerimize. Benim teyzem galatasaraylı, eşi, (eniştem) beşiktaşlı, büyük oğlu fenerbahçeli küçük oğlu beşiktaşlı. Hafta sonunu bir düşünün, en eğlenceli onların evinde geçiyor. Bu arada hepsi aynı apartmanda ve aileleriyle birlikteler şu anda da. Karşısındakinin başarısını tebrik etmeyen kendi başarılı olduğunda karşısından nasıl tebrik bekleyebilir ki. Yada etrafındaki eşinin dostunun mutluluğundan memnun olmayan birinin ruh hali normalimdir.
Ama ben ustanın latife yaptığını biliyorum, gençlerin de onun gibi eski kuşakların yaşattığı kültürümüzü terk etmesinler istiyorum. Spor biz de hem ibadet hem de mecburiyettir. Her baba çocuğuna bir top ya da bir spor kıyafeti mutlaka almış teşvik etmiştir.
Evet ,aynen öyleydi ,ben Karşıyaka çarşıda Gözgöz atkısı ile gezmiştim,ne günlerdi :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt