Alp-12 ışıklı Ocak belirli araliklar durup calışmiyor

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Forumcu arkadaşlar inşallah aramızda bu işi yapan anliyan arızayı çözen denk gelen vardır ışıklı alp-12 su ısıtıcımız var bazan su kaynatıp çalışıyor hiçbir sorun yok bazanda su kaynamaya başlamadan stop ediyor tekrar başlat butona basıyoruz çalışıyor durum bu arkadaşlar.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Isınınca atan metal bozuktur demeniz kastınız Hagi metal çaydanlıkmı

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Bahsettiğiniz ürün bu mu?

İndüksiyon özelliğinden dolayı eğer üzerine koyulan metal indüksiyon özellikli değilse koruma moduna alıyor, ısınma koruması devreye giriyor olabilir.

Tabii cihaz buysa.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64

İndüksiyon özelliğinden dolayı eğer üzerine koyulan metal indüksiyon özellikli değilse koruma moduna alıyor, ısınma koruması devreye giriyor olabilir.

Tabii cihaz buysa.
Metal özelikli olmasa zate e hatası verir çalışmaz Ocak bazan çalışıyor hiç sorun çıkarmıyor bazan duruyor ben tamirciyim ama böyle bir arıza başıma gelmedi

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64

Tabii cihaz buysa.
Evet hocam aynısı bu belirttiğim şikayet çok çıkıyor halada çüzüm bulamadım

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Evet hocam aynısı bu belirttiğim şikayet çok çıkıyor halada çüzüm bulamadım
Açıkçası ürünün manyetik alan oluşturması ve sensörleri ile ilgili bir arıza gibi görünüyor. Ancak birebir alıp kendim kullanmadığım için, yalnızca çalışma mantığını az buçuk bildiğim için yorum yapamıyorum. Ben özellikle su ısıtıcı olarak tanımlanıp basit-gizli rezistans içeren bir ürün olarak algılandığı için belirtme gereği duydum. Bildiğim kadarıyla bu üründe bir rezistans yok ve ısıtma işlemini manyetik alan oluşturarak yapıyor. Farklı materyallerle deneme yaparak (Manyetik alan özelliğinden kesin olarak emin olduğunuz farklı çaydanlıklarla mesela) ürünün algılayıcı sensörlerinde mi yoksa manyetik alan oluşturucu ana ekipmanında mı bu sorun oluşuyor bir fikir edinilebilir (Tamamen teorik bilgiye dayanarak). Tabii ürün üzerinde daha önce çalışmış ustalarımız varsa çok daha doyurucu bir cevap verebilirler diye düşünüyorum.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64

hata kodu var mı? servise vermen gerek evde yapacağın bişey değil.

çin malı türkiyede üretimi yok zaten ben elektronikçiyim çin malı olduğuna güre türkiyde serviside yok

bu ocakları tamir eden varmı arkadaşlar kartın köşesinde okla işaretlediğim malzeme 100k yazılmış bu parça dirençmi tespitini yapamadım cam tipidir ın4148 yada zener diyota benziyor ama diyot değil bunun ölçüsü nasıl oluyor bilen anlıyan arkadaşlar varsa beni aydınlatırsanız sevinirim kolay gelsin

P1080668.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
çin malı türkiyede üretimi yok zaten ben elektronikçiyim çin malı olduğuna güre türkiyde serviside yok

bu ocakları tamir eden varmı arkadaşlar kartın köşesinde okla işaretlediğim malzeme 100k yazılmış bu parça dirençmi tespitini yapamadım cam tipidir ın4148 yada zener diyota benziyor ama diyot değil bunun ölçüsü nasıl oluyor bilen anlıyan arkadaşlar varsa beni aydınlatırsanız sevinirim kolay gelsin

P1080668.jpg
Google 3959-100k olarak arama yapınca
termistör görselleri çıkıyor.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
iki yönlü diyod gibi bişey olabilir iki 4148 bir birine ter olarak paralel bağlayıp dene anot,katot paralel olsun.seri lamba ile çalıştır yada bunu yap.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt