Alınabilecek En İyi Cep Telefonları

A Çevrimdışı

anlatbakim

Yeni Üye
21 Şub 2019
15
34
Herkese Merhaba,

Cep telefonu arayışına mı girdin ? Bir çok seçenek var ve ne alacağına karar veremedin di mi ? Ben de son 1 haftadır bu şekilde akıllı telefon modellerine bakıyorum, bu yüzden sizler için en iyi cep telefonu listesi hazırlamak istedim.

En iyi telefonlar tabi ki son çıkan modeller. Ancak bu yazıda Samsung Note 10 Plus veya I Phone Xs Max gibi telefon modelleri değilde daha çok alınabilecek telefonlar var.

Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, Lg, Vestel hatta bir diğer yerli üretim olan Kaan telefonlarını bile inceledim. Piyasada lider olan markalardan telefon seçip, bunlar arasında karar vermeye çalıştım.

En iyi telefonlar listemizde odak noktası fiyat performans oldu. Bütçeye uygun olacak şekilde 2000₺ ve 3000₺ aralığında seçimler yaptım. Telefon incelemeleri çok kısa olacak şekilde detaylarından bahsetmeye çalıştım.

Bahsettiğim gibi telefon araştırmasına girdim ve bir liste ile yazdım. Sizin de fikirlerinizi ekleyip, çıkarılması gerekenleri öğrenmek istiyorum. Yazı çok uzun olduğu için buraya özet bir giriş yaptım. İlgili yazıya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz →

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben şuan telefon alsam gm 9 pro alırdım. Muadillerine göre üstün özelliklere sahip. İkinci ise Huawei mate 20 lite...

A Çevrimdışı

anlatbakim

Yeni Üye
21 Şub 2019
15
34
Yorumlarınıza katılıyorum. Şuan Samsung Note 5 var bende. 3.5 yıl oldu alalı. Kamerayı es geçersek hala piyasada yeni çıkan telefonlarla rekabet edebilcek düzeyde. Çokta memnunum. Kullanım ömrü açısından bakıldığında, xiaomi huawei gibi markalar bence daha tam oturmadı. Apple ürünlerinin çok uzun gitmesini artık normal karşılıyorum. 1 telefon 10.000 Tl olamaz arkadaş :)

Note kullanıcısı olduğum için, bu telefona birşey olursa tekrar note 8 veya 9 gibi telefonları almaya çalışırım. Yazıyı kuzenime telefon araştırması yaparken hazırladım. Aşağıdaki telefonlardan Mi 9T çok hoşuma gitmişti. Kuzenimse P30 Lite'ı tercih etti.

Hazırladığım listedeki telefonları buraya da yazayım

• Samsung Galaxy A70 128 GB
  • Xiaomi Mi 9T 64 GB
  • Huawei P30 Lite 128 GB
  • Xiaomi Mi A3
  • Samsung Galaxy M40

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Kutulu ve faturalı olarak (23ay garantisi devam ediyor) 1000tl. honor 8c aldım, Huawei türkiye garantisi altında, memnunum özellikle sarj süresi oldukça iyi, tek dez avantajı type c olmaması.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Ben telefonda NFC ye takmış durumdayım. Bundan dolayıda 2500 tl üzeri modeller karşıma çıkmakta. Takıntıları bir kenara bırakınca android one sisteminde ki telefonlar benim fazlasıyla işimi görür.

Esas kriter ise servis hizmeti olmalı. Huawei, Honor, Oppo, Casper, GM gibi markalar 1 saatte çözüm öneriyorlar. GM 9 pro'nun fiyatı çok düştü ama kalitesinin de düştüğü kanısındayım.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ben telefonda NFC ye takmış durumdayım. Bundan dolayıda 2500 tl üzeri modeller karşıma çıkmakta. Takıntıları bir kenara bırakınca android one sisteminde ki telefonlar benim fazlasıyla işimi görür.

Esas kriter ise servis hizmeti olmalı. Huawei, Honor, Oppo, Casper, GM gibi markalar 1 saatte çözüm öneriyorlar. GM 9 pro'nun fiyatı çok düştü ama kalitesinin de düştüğü kanısındayım.
Nfc özelliği ne işine yarıyor?

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Bu telefon ureticileri iyi para kazaniyor max 2000liradan fazla para vermeyi telefona dogru bulmuyorum tabi zenginsen sorun yok ben htc kullaniyorum hep cunku elde guzel hissiyat veriyor 1kere yere dusunce bisi olmuyor bide muzikdinlemek extrasida var kamerasida is goruyor daha ne olsun :)

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Nfc özelliği ne işine yarıyor?
Temassız yakın alan iletişimi. Kredi kartı yerine telefonla temassız ödeme, akbil yerine telefondan ödeme, akbili telefona yaklaştırarak içindeki bakiyeyi görme, iki nfc olan cihazı sırt sırta vererek aralarında veri alışverişi yapmak gibi işlemleri sağlayan teknoloji.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Batarya hariç her şey çok güzel.
Enteresan ama bu telefonun en ilginç yanı bu...Şöyleki yoğun kullanmama rağmen (bende bu telefon mevcut) bekleme süresi gayet uzun.Yani bir günü rahat geçiyor.Bir önceki telefonum huawei mate 9 4000 miliamper bataryası vardı.İnanın bekleme süresi ona yakın.Bu telefonu düşünenler 2700 miliamper olayına sakın takılmasın....

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt