Aliexpress ürün iade çok önemli

R Çevrimdışı

Rüstem99

Yeni Üye
18 Kas 2022
2
24
Merhaba arkadaşlar.Aliexpress Azerbaycana çoğu ürününü kapatdı,yada kargo fiyatlarını aşırı yükseltdi.Bu yüzden amerikadan taşımacılık yapan yerel kargo şirketlerinden birini buldum.Siparişimi onların amerika ofisine verdim.Sipariş verirken ürünün sd kard desteğini kontröl etmedim.Satıcıda açıklama kısmına yazmamış.Satıcı ürünü göndermiş.İade etsen paranı alırsın diyor.Kargo şirketi biz sadece Amerikadan Azerbaycana gönderiyoruz iade hizmetimiz yoktur dedi.Acaba amerikadan kurye hizmeti vericek güvenilir bir site varmıdır ? Kargo ofisinden geri alıp çinlinin verdiği amerikada ki diğer adrese iade edicek.Aksi halde yanarım.Kargo şirketi 3kg için 7$ istiyor.Azerbaycana ulaştıktan sonra iade etmeye kalksam 3kg 500 TL yapıyor.Bana çok pahalıya patlar.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
iş biraz çetrefilli
alıcı Satıcı başka ülkelerde paket içeriğinde ne var belirsiz kim riske alıp paketi yönlendirmez.
içinde yasaklı madde olacağını düşünerek kimse bu işe müdahil olmaz.
kargoyu amerika da postadan teslim alacak tanıdık bulmanız şart.

R Çevrimdışı

Rüstem99

Yeni Üye
18 Kas 2022
2
24

iş biraz çetrefilli
alıcı Satıcı başka ülkelerde paket içeriğinde ne var belirsiz kim riske alıp paketi yönlendirmez.
içinde yasaklı madde olacağını düşünerek kimse bu işe müdahil olmaz.
kargoyu amerika da postadan teslim alacak tanıdık bulmanız şart.
Evet iş karışık.Burda tanıdık zar zor bulunuyor amerikada kimi bulayım.Ups diye bir site var,şuan onu inceliyorum.Paket içeriğinde ne var söylüyorum zaten.Bilemiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri