Aliexpress Alışveriş Sürecim

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hafta sonu olmasa yarın gelirdi ama beleyecez artık , pazartesi büyük ihtimalle ürünün resimlerini atarım foruma :ok
c.tesi normalde dağıtıma çıkılıyor posta için ama kargocular genelde taşeron eleman olduğu için c.tesı çıkıyormu dağıtıma tam hatırlıyamıyorum şuan. yarın gelirse öğreniriz artık :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
c.tesi normalde dağıtıma çıkılıyor posta için ama kargocular genelde taşeron eleman olduğu için c.tesı çıkıyormu dağıtıma tam hatırlıyamıyorum şuan. yarın gelirse öğreniriz artık :)

Aynen normalde cumartesi günleri dağıtım oluyor. Ama benim ürün gelir mi gelmez mi dediğin gibi yarın öğrenicez :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
jykzwg-jpg.jpg

z9b2ez-jpg.jpg

vrq2mr-jpg19f96099f4dc1fff.jpg

2jxv9o-jpg.jpg

loabwp-jpg7e9ba05166459642.jpg

epaqrd-jpg026447cff8d315ad.jpg

blpoag-jpg13780521b0e9f932.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim :cak 13 nisan 2018'de Aliexpress'den sipariş vermiş olduğumuz android box cihazım 15 gün sonra bugün elime ulaştı , şuan cihazı kurcalamaktayım :sirit

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Beyler bu cihazların menüsü hepsin de aynıdır;menü derken sistem menüsü v.s ama siz cihazı açıp da ilk gelen arayüz
farklı olur! ama sistem menüsüne kumanda da girince hepsi tamamen aynıdır(AMLogic Chipset+Android örneği gibi)

Bazı kişiler okumuştım geçmişte,abi yeni cihazım geldi ama o da aynı sistem menüsü filan derlerdi:hoba1

Bir defa öğrendinizmi diğer markaları da ezbere yaparsınız!

Üretici zaten bir kaç tane dir Çin de;MARKA sına takılmayın ltf!
Android den kaynaklı değişiklikle rolabilir ama son 1/1,5 yıldır hemen hepsi Andro 7.1.2 olmuştur!
Aldığınız cihaz 7xx update etmiyorsa hem eskidir hemde software desteği yoktur v.s
Andro 6.xxx olursa da idare eder/edebilir ki bu sizin Andro ile ne yapacağınıza bağlıdır!

TR de millet salt IPTV için bunları alıyor,dışarı da genel de farklıdır!

>>NOT; Sadece "IPTV" izleyeceksiniz gidin en dandik/ucuz cihazı alın!!

Farklı işleriniz olacaksa veya işi bilenseniz zaten ne alacağınızı da öğrenmiş olmanız gerekiyor!

Daha iyi resim kalitesi istiyorsanız bir kere eski dandik AML905 den uzak duruyorsunuz! AML912 OK dir
ama daha da iyisini isterseniz Rockchip 3399 alıyorsunuz(3399 haricinde ki eski 3xxx serisi RK ları da almayacaksınız!)
Veya Sigma(sanırım arıtk SIGMA lı Box yok;bu işte en iyisi budur:ok) HiSilicon OK dir,RD OK dir (Realtek)

Bu işte "resim kalitesi" benim gibi önceliğiniz ise piyasa işi AmLogic9xx lar ile bu olmuyor!
Alternatif en üst seviye Chip lere göre bir tek RK3399 vardır(fiyat $ 130-180 gibi) ben bundan alıyorum çok yakın da
veya hesaplı bulursam içeriden de alabilirim

++

TVBox dediğimiz şayet ben IPTV izlerim maçlara bakarım v.s diyorsanız zaten cihazla uğraşmanıza da gerek yoktur
hatta bana göre MAÇ için(malum maçlar v.s) TVBox lara da ihtiyaç yoktur çünkü Andro.Telefonlar artık her bir atraksiyonu
yapıyor ve panele de aktarıyorsunuz v.s

TVBox ı tamamen Andro ve tüm yapabilecek işlerde kullanırsanız adeta sonsuz gibi dir!

++

Kumandaları ciddi dandiktir!! algılamaları filan beş para etmezler!

İlk tavsiyem Wireless MOUSE almanızdır! ya da eliniz de varsa cihazın boş bir tane USB sine takın alıcısını Mouse ile kullanın!
Zaten apk./addons v.s de menüler içinde kumanda çalışmıyor bile! insanı sinir ediyor,kumanda üzerinden cihaza sanal mouse ile girseniz bile
o da berbat ağırdır,en pratiği Mouse alıyorsunuz ve onunla her işlemi yapabilirsiniz ama kumanda böyle dğeildir zatne bu sebebten uyanık
Çin li daha önce sanal mouse+keyboard gibi uyduruk bir alet çıkarmıştı ama ben bunu kullanamadım pratik gelmedi,Mouse en iyisidir:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt