Aliexpress Alışveriş Sürecim

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Evet arkadaşlar bu başlık altında Aliexpress'ten yapmış olduğum Android TV Box sipariş sürecimi paylaşacağım. Sipariş bugün verilmiş olup ( 13.04.2018 ) ePacket takipli ücretsiz kargo seçeneği ile Çin'den bana ulaşacak.

screenshot_20180413-223806-png.png

13-04-2018

Sipariş Verildi

Origin: China ( China EMS )
Destination: Turkey ( PTT )

18-04-2018

Durum: Pekin, Çin Postal Kurye Uluslararası şube alma merkezi alındı

19-04-2018

Durum: Taşıma Halinde

Beijing , Pekin'den İstanbul'a

20-04-2018

Durum: China ( Yurt Dışı ) Gönderi Yurtdışına sevk edildi

21-04-2018

Durum: ( Beijingshi Beijing ) Despatch from Sorting Center

22-04-2018

Durum: Send item abroad (EDI-received)

25.04.2018

Durum: Saat 17:42 Gönderi (Varis) alip verme merkezinde alindi - Türkiye

Saat 20:41 Gönderi gümrüğe sevk edildi - Türkiye

Saat 20:41 PTT İşyerine Girdi - Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İstanbul Başakşehir Uluslararası Pim

26.04.2018

Durum: Saat 14:22 Ptt İşyerine Sevk Edildi - İstanbul Başakşehir Uluslararası Pim

27.04.2018

Durum:

Saat 02:17 Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi - İZMİR PİM

Saat 02:40 Torba Geliş Kaydı Yapıldı - İZMİR PİM

Saat 06:34 PTT İşyerine Geldi - İZMİR PİM

Saat 06:43 PTT İşyerine Sevk Edildi - İZMİR PİM

Saat 09:10 PTT İşyerine Geldi - KONAK PDM

Saat 12:00 Cihet Hazırlama Listesine Eklendi - KONAK PDM

28.04.2018

Durum :

Saat 08:33 Dağıtıcıya Verildi-Cihet - KONAK PDM

Saat 12:31 Teslim Edildi - KONAK PDM

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
1GbRAM+8GbROM çok düşük kalıyor günümüz için,siz cihazı ucuz olsun diyemi aldınız veya daha önce böyle bir cihaz kullandınızmı acaba?
Hayırlı olsun bu arada yeni cihazınız.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
1GbRAM+8GbROM çok düşük kalıyor günümüz için,siz cihazı ucuz olsun diyemi aldınız veya daha önce böyle bir cihaz kullandınızmı acaba?
Hayırlı olsun bu arada yeni cihazınız.

Cihazın alınma amacı sadece İpTv kullanımı ve kodi kullanımı içindir. Oyun oynayacakları pek tatmin edeceğini sanmam. Oyun amaçlı alacaklar için 4GB Ram 32GB Rom tavsiye ederim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
IPTV+Kodi için de yetersiz kalır!

IPTV için beleşe tarife den izleme zor yaparsın! ben beleş tarifeden izliyorum,idare ediyorum ama bir Server alıp kullanılırsa
o zaman IPTV işe yarıyor+Kota(AKK) yer!

Sistemin zaten kendisi min.700-900Mb yiyor bu tip en düşük spec. cihazlar da! 1GbRAM ciddi sınırdır,ben de bir kaç sene önce çok
acemiyken işe 1GB ile başlamıştım:slap

KODI ayrı bir alem,sanırım biliyorsun ya da ilk defamı kullanacaksın?

Sana tavsiyem cihaza "TerrariumTV"(Kodi ye değil!) Debrid hesabı al+Net hızın min.35Mb ise izleyeceğin film kaliteleri
Kodi nin tüm eklentilerinde olanlar dan çok çok daha iyidir!

Ama amacın sadece SD ve çakma HD FILM izlemekse o zaman sorun çıkmaz!

Ben tüm eklentileri biliyorum ve de kullanıyorum zaten şu anda Terra gördüğüm kadarıyla en iyisi!
Sen cihazın gelince bana ulaş sana yardım ederim,acemiliğini bu cihazla atarsın,sonra çok daha iyi bir
cihaz alırsın++

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
IPTV+Kodi için de yetersiz kalır!

IPTV için beleşe tarife den izleme zor yaparsın! ben beleş tarifeden izliyorum,idare ediyorum ama bir Server alıp kullanılırsa
o zaman IPTV işe yarıyor+Kota(AKK) yer!

Sistemin zaten kendisi min.700-900Mb yiyor bu tip en düşük spec. cihazlar da! 1GbRAM ciddi sınırdır,ben de bir kaç sene önce çok
acemiyken işe 1GB ile başlamıştım:slap

KODI ayrı bir alem,sanırım biliyorsun ya da ilk defamı kullanacaksın?

Sana tavsiyem cihaza "TerrariumTV"(Kodi ye değil!) Debrid hesabı al+Net hızın min.35Mb ise izleyeceğin film kaliteleri
Kodi nin tüm eklentilerinde olanlar dan çok çok daha iyidir!

Ama amacın sadece SD ve çakma HD FILM izlemekse o zaman sorun çıkmaz!

Ben tüm eklentileri biliyorum ve de kullanıyorum zaten şu anda Terra gördüğüm kadarıyla en iyisi!
Sen cihazın gelince bana ulaş sana yardım ederim,acemiliğini bu cihazla atarsın,sonra çok daha iyi bir
cihaz alırsın++
Öncelikle İpTv için serverım var hocam paralı üyelik yıllık 120 tl felan veriyorum lig maçları için güzel oluyor :ok bi ton film , belgesel , dizi kanalıda cabası güzel oluyo. Kodi de daha yeniyim 2 gün önce el attım bu mevzuya yavaş yavaş öğreniyorum bişeyler , çok karmaşık gibi duruyodu önceden ama olayı kavramaya başlayınca kolaylaşıyor. Aslında olayım İpTv benim :sirit şimdilik Vestel Smart tv'de kullanıyorum serverımı ama daha rahat daha güzel bi menü olsun diye bu cihazdan sipariş verdim :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Origin: China ( China EMS )
Destination: Turkey ( PTT )

2018-04-18

Durum: Pekin, Çin Postal Kurye Uluslararası şube alma merkezi alındı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
Ben Ali den geçmişte çok mal aldım,sayısını unuttum yani
1 defa o da bir daha olmamak üzere 17 gün de elime geçti! ben de şaşırmıştım:hoba1
Onun haricin de ortalama 30/45 gün içinde geldi paketlerim
3 defa da paketim kayboldu!! 60 gün sonra paramı iade ettiler! ancak para iadesi biraz sıkıntılı
oluyor ama ben bu konu da sıkıntı hiç yaşamadım,ancak şu oluyor bu çakallar parayı ilk
sipariş verdikten sonra "15/20"saniye içinde Banka kanalıyla hesabınız dan çekiyorlar!
iade sürecinden ise herifler kuralları gereği bu hesabınıza geçme süresi 7/15 gün sürüyor!

15 saniye de çekiliyor
7/15gün de iade ediliyor ancak 3 defada da ben sorun yaşamadım ortalama 8/10gün için de param iade edilmiştir!
şikayetleri okuyunca bu konuda epeyi kişinin başına bir çok sıkıntılar gelmiştir! "muhatap yoktur" ama "vardır"
gibi görünmektedir!!!

En son geçen yıl,kendime ve çocuğa Hakiki Deri Telefon kapları almıştım birisi 67 gün de diğeri de 73 gün de gelmişti!
bu çakallarla da paramı iade edin sürecine girmiştim ve bunu sonucun da beni BAN ladılar! tam komedi yaw,işlerine
gelmeyen lafları yazınca ya BAN lıyorlar yada bir daha görüşme yapmıyorlar-cevap vermiyorlar v.s

1 yıl geçti hala CEZA lıyım:clap2ülen artık Çin de bu işleri yapan bir sürü şirket var ve onlar dan alıyorum üstelik
Gearbest veya Geekbuying daha da ucuz bunlar dan çoğu kalem mal da:kiskis gerektiği zaman oralar dan alıyorum!

Yabancı forumlar da v.s yerde çok fazla üyeliğim vardır aynı şikayetler oralarda da bolca vardır Türkiye'ye özgü değil!

Ayrıca eski "çok ucuz günler" de bitmiştir,herifler uyandı ve de zengin oldular bilmem neleri de kalkmıştır!
Çoğu ürün TR de aynı fiyat hatta daha da ucuzdur artık! veya zaten ucuz bir mal alıyorsanız 20-30 veya 50 kağıt kağıt
fazla verip TR den almak da olası ve rahat dır! fark fazla ise alın değilse uğraşmayın içeri den alın gitsin!
Öncelikle "farka" bakın! zaten mala bir şey olsa daha sonra kaldır at olacaktır!!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
yaw şaka gibi herifler beni şutladılar:haha
daha doğrusu hesabım açık tabi ki ve giriyorum ama sipariş veremiyorum,ülen ben zaten sizi çizdim ve siparişlerimi
artık Geek den veriyorum dingil,üstelik daha iyiler+Gearbest de çok daha iyi üstelik fiyatları da Ali de genel de biraz
düşük oluyor,Ali tok satıcı oldu artık şeyi de kalktı:ogg

yaw herifler NYSE de Borsa da uzun yıllardır Kote edilmiş şirket düşünün artık!

Geçen bir şey sordum Ali ye(çocuk bir şey görmüş alalım dedi)cevap verdiler ama hesabınız kapalıdır dediler!
bende iş olsun diye ne zaman açılacaktır dedim;cevap; ....daha bir süre kapalı kalacaktır.....:kiskis
hastir ülen çakal Çin li

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt