ALİ KOÇ İSTİFA !!! vol.2

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
kendi korkaklıklarını ve acizliklerini savunma sistemi yapanlara bildirmekten keyif duyarım ; moderatörlük görevinden kendi rızam ile ayrılmış bulunuyorum, sızlanıp şikayet edenler buyursun yazsın şimdi.

------------------------------------------------------------------------

hiç edebiyat parçalamaya değmez, Fenerbahçe tarihinin en kötü sezonunu yaşıyor, takım 14 puanla 15. sırada !!! lig sonuncusunun puanı 10, 14 maçta attığımız gol sayısı 14 !!!

cebinden para vermiş sponsorlar bulmuş, zerre umurumda değil, 20 senelik aziz kanserinden kurtulduk diye seviniyorduk, vizyon dedi siz benim hayalimdeki Fenerbahçe'yi anlayamamışsınız dedi, gitti Comolli diye birisinin eline oyuncak etti kulübü. rakiplerin hocaları futbolcuları takımı evire çevire dövdüler çıktı maç sonunda kibar kibar açıklamalar yaptı.

FENERBAHÇE tarihinin hiçbir döneminde böyle aciz ve pısırık bir kulüp olmamıştır. cemaati hükümeti polisi savcısı hakimi el ele verip yine yıkamadı bizi, Fenerbahçe en kötü sezonunda bile şampiyonluk mücadelesi verdi, üstelik tüm bunları Fenerbahçe tarihinin en kötü başkanı aziz yıldırım zamanında bile devam ettirdi.

Ali Koç kimdir ;

-aziz yıldırım döneminde yöneticilik yapmış bir iş adamıdır. Türkiye'nin en köklü ailelerinden birisine mensuptur.

-cebinden para verdiği için bazı kesimlerden ölümüne destek görüyor ama 3 milyon euroya Fernandaoyu satmayı başarı olarak gören bu kişi takımı şampiyonlar ligi elemesine forvetsiz çıkarıp olası 40-50 milyon euro gelirden etti (katılım payı, yayın ve apk sponsorlar) , bu gelir cebinden verdiği paranın neredeyse 2 katı fakat sürekli mali durum kötü diye konuşuyor. takım başarılı olup şampiyonlar ligine giremezse o borç kapanmaz bilmiyor sanırım.

-Ali Koç ersun yanal için hiçbir şekilde planlarımız içinde yoktur diyor, ama yardımcıları takım içinde çete kurmuş hocasını ölümle tehdit etmiş, antrenman verilerini ajanlık yapmış aykut kocamanı öve öve bitiremiyor.

-yine taraftarın sözleşme imzalamaması için bir yerlerini yırttığı 6-7 senedir rezalet performans gösteren aziz yıldırımın manevi evladı volkanı her fırsatta övüp onore ediyor ve as kaleci almıyor takıma, bu volkan hazırlık maçlarında ve ligde yine rezalet performans gösterirken alelacele harunu alıyor.

-her fırsatta aykut ve volkanı övüp ersun yanala kapıları kapatan ali koç, kulübü denizbankın ipoteğine soktuğunu, kulübü batırdığını, dolaplar döndürdüğünü ifade ettiği aziz yıldırım ve ekibinide her fırsatta övüyor.

-yine bunun getirdiği comolli ingilterenin patatesleri ayew ve slimaniyi yangından mal kaçırır gibi getirip hocanın kucağına atıyor, takım içinde disiplinsizlikleriyle ünlü kuzey afrikalı topçular çeteleşiyor organize oluyor ama yönetimden ses soluk yok. yapılan transferlerden hiç birisi Fenerbahçe seviyesinde değilken hocadan mucize bekleniyor ve tüm suç kendisinde olmasında rağmen sessizce cocunun ipi çekiliyor.

- ve ve ve ... benim için en önemli konuya geliyorum. Ali Koç başkan olana kadar her fırsatta takımı gençleştirme adına adımlar atılacağını ve gençlerin oynayacağı oyuncu parlatıp satan bir kulüp olacağımızı söylüyor. buna mukabil benim gibi bir sürü taraftarı heyecanlandıran berke,barış,ferdi gibi kendini ispat etmiş ve potansiyelli gençler alınıyor, kulübede potansiyelli yiğithan gibi oyuncular var fakat ne hikmetse yine volkan roman ayew gibi yeteneksizler oynuyor.

abi biz madem gençleri kazanacaktık niye oynatmadık, 14 maçtır kalede berke defansta yiğithan orta sahada ferdi sağ açıkta barış şu rezil sonuçtan daha mı kötü olurduk ? Fenerbahçe küme düşmez, biz bunun derdinde değiliz zaten, biz dünyada ilklerin taraftarıyız, cezalı maçta kaldırım tribünü yapmış bomboş stadı inletmişiz, 1 gün içinde satışa çıkan biletlerin tamamını bitirmiş ve dünyada Kadınların doldurduğu stadyumla tarihe geçmişiz, polisin kendi stadında gaz attığı copladığı dönemin başbakanı tarafından terörist diye isim konulmuş taraftarız. bizi düşmekle puan kaybıyla kimse sınayamaz, benim hazmedemediğim tek şey hiç bu kadar aciz yönetilmemiş olmamız. saygı sevgi eyvallah ama futbol kibarlık yeri değil, 30 milyon taraftarı olan sivil toplum örgütü holding gibi yönetilmez. herkese iyi olacağım diye düşünürken kendi taraftarını hiçe sayamazsın. boğazımız patladı ersun yanal demekten, algı yapılıyor dedi, ayıptır, günahtır. kaç hafta bekledik, düzeliriz düzene gireriz diye ama gidişat boş deniz fenerinde yanan mum ışığı kadar bile ışık vermiyor. o yüzden lütfen vizyonunuzu da alıp comolli beyle birlikte gidiniz.

ALİ KOÇ İSTİFA !!!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu konuda edebiyat parçalayıp hümanizm kasacak arkadaşları önce FENERBAHÇE futbol forumlarını ve diğer forumları okumaya davet ediyorum.

siz hayatınızda eleştiri görmemişsiniz demek ki.

@liman şimdi kime neye sığınacaksın çok merak ediyorum.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
kendi korkaklıklarını ve acizliklerini savunma sistemi yapanlara bildirmekten keyif duyarım ; moderatörlük görevinden kendi rızam ile ayrılmış bulunuyorum, sızlanıp şikayet edenler buyursun yazsın şimdi.

------------------------------------------------------------------------

hiç edebiyat parçalamaya değmez, Fenerbahçe tarihinin en kötü sezonunu yaşıyor, takım 14 puanla 15. sırada !!! lig sonuncusunun puanı 10, 14 maçta attığımız gol sayısı 14 !!!

cebinden para vermiş sponsorlar bulmuş, zerre umurumda değil, 20 senelik aziz kanserinden kurtulduk diye seviniyorduk, vizyon dedi siz benim hayalimdeki Fenerbahçe'yi anlayamamışsınız dedi, gitti Comolli diye birisinin eline oyuncak etti kulübü. rakiplerin hocaları futbolcuları takımı evire çevire dövdüler çıktı maç sonunda kibar kibar açıklamalar yaptı.

FENERBAHÇE tarihinin hiçbir döneminde böyle aciz ve pısırık bir kulüp olmamıştır. cemaati hükümeti polisi savcısı hakimi el ele verip yine yıkamadı bizi, Fenerbahçe en kötü sezonunda bile şampiyonluk mücadelesi verdi, üstelik tüm bunları Fenerbahçe tarihinin en kötü başkanı aziz yıldırım zamanında bile devam ettirdi.

Ali Koç kimdir ;

-aziz yıldırım döneminde yöneticilik yapmış bir iş adamıdır. Türkiye'nin en köklü ailelerinden birisine mensuptur.

-cebinden para verdiği için bazı kesimlerden ölümüne destek görüyor ama 3 milyon euroya Fernandaoyu satmayı başarı olarak gören bu kişi takımı şampiyonlar ligi elemesine forvetsiz çıkarıp olası 40-50 milyon euro gelirden etti (katılım payı, yayın ve apk sponsorlar) , bu gelir cebinden verdiği paranın neredeyse 2 katı fakat sürekli mali durum kötü diye konuşuyor. takım başarılı olup şampiyonlar ligine giremezse o borç kapanmaz bilmiyor sanırım.

-Ali Koç ersun yanal için hiçbir şekilde planlarımız içinde yoktur diyor, ama yardımcıları takım içinde çete kurmuş hocasını ölümle tehdit etmiş, antrenman verilerini ajanlık yapmış aykut kocamanı öve öve bitiremiyor.

-yine taraftarın sözleşme imzalamaması için bir yerlerini yırttığı 6-7 senedir rezalet performans gösteren aziz yıldırımın manevi evladı volkanı her fırsatta övüp onore ediyor ve as kaleci almıyor takıma, bu volkan hazırlık maçlarında ve ligde yine rezalet performans gösterirken alelacele harunu alıyor.

-her fırsatta aykut ve volkanı övüp ersun yanala kapıları kapatan ali koç, kulübü denizbankın ipoteğine soktuğunu, kulübü batırdığını, dolaplar döndürdüğünü ifade ettiği aziz yıldırım ve ekibinide her fırsatta övüyor.

-yine bunun getirdiği comolli ingilterenin patatesleri ayew ve slimaniyi yangından mal kaçırır gibi getirip hocanın kucağına atıyor, takım içinde disiplinsizlikleriyle ünlü kuzey afrikalı topçular çeteleşiyor organize oluyor ama yönetimden ses soluk yok. yapılan transferlerden hiç birisi Fenerbahçe seviyesinde değilken hocadan mucize bekleniyor ve tüm suç kendisinde olmasında rağmen sessizce cocunun ipi çekiliyor.

- ve ve ve ... benim için en önemli konuya geliyorum. Ali Koç başkan olana kadar her fırsatta takımı gençleştirme adına adımlar atılacağını ve gençlerin oynayacağı oyuncu parlatıp satan bir kulüp olacağımızı söylüyor. buna mukabil benim gibi bir sürü taraftarı heyecanlandıran berke,barış,ferdi gibi kendini ispat etmiş ve potansiyelli gençler alınıyor, kulübede potansiyelli yiğithan gibi oyuncular var fakat ne hikmetse yine volkan roman ayew gibi yeteneksizler oynuyor.

abi biz madem gençleri kazanacaktık niye oynatmadık, 14 maçtır kalede berke defansta yiğithan orta sahada ferdi sağ açıkta barış şu rezil sonuçtan daha mı kötü olurduk ? Fenerbahçe küme düşmez, biz bunun derdinde değiliz zaten, biz dünyada ilklerin taraftarıyız, cezalı maçta kaldırım tribünü yapmış bomboş stadı inletmişiz, 1 gün içinde satışa çıkan biletlerin tamamını bitirmiş ve dünyada Kadınların doldurduğu stadyumla tarihe geçmişiz, polisin kendi stadında gaz attığı copladığı dönemin başbakanı tarafından terörist diye isim konulmuş taraftarız. bizi düşmekle puan kaybıyla kimse sınayamaz, benim hazmedemediğim tek şey hiç bu kadar aciz yönetilmemiş olmamız. saygı sevgi eyvallah ama futbol kibarlık yeri değil, 30 milyon taraftarı olan sivil toplum örgütü holding gibi yönetilmez. herkese iyi olacağım diye düşünürken kendi taraftarını hiçe sayamazsın. boğazımız patladı ersun yanal demekten, algı yapılıyor dedi, ayıptır, günahtır. kaç hafta bekledik, düzeliriz düzene gireriz diye ama gidişat boş deniz fenerinde yanan mum ışığı kadar bile ışık vermiyor. o yüzden lütfen vizyonunuzu da alıp comolli beyle birlikte gidiniz.

ALİ KOÇ İSTİFA !!!

bu konuda edebiyat parçalayıp hümanizm kasacak arkadaşları önce FENERBAHÇE futbol forumlarını ve diğer forumları okumaya davet ediyorum.

siz hayatınızda eleştiri görmemişsiniz demek ki.

@liman şimdi kime neye sığınacaksın çok merak ediyorum.

KOÇUN İSTİFASINI
cooltext308356856428504.png

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
...... vizyonunuza ...

P_20181209_204129.jpg

Ali Koç istifa demek hafif kalacak artık, küfürlerle gidecek en sonunda

Sota Sota BlackSea BlackSea bu konu neden ana sayfada çıkmıyor ?

Son düzenleme:
selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Devrearası stoper orta saha ve forvet transferi olursa ilk 6 ya girer Fener. Transferde +9 milyon euro avantajı var.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Koskoca 5 yıl geçmiş, yapay zeka çocuklara ödev yaptırmaya başlamış, hala fenerbahçenin başında sanayici beş yıl önceki aynı yönetici, gel de başarı bekle... Formul de kuraldır, girdiler değişmeden sonuç değişmez. Yönetici aynı, takım generaller takımı aynı, avrupada alamadıkları parayı alan futbolcu ve teknik heyetler. Eskilerin deyimiyle; Fenerbahçe cepesinde değişen bir şey yok...

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
fenerbahçeli olmak artık tam bir işkence. ruhsuz futbolcular -zengin başkanlar havalı teknik direktörler keyiflerine bakarken benim gibi fenerliler dün gece sinirden uyuyamadı dün gece 5 dakika bile sinirden uyuyamadım kimin emeği varsa yazıklar olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
75
49
Ben basketbola meraklıyım ve NBA'deki sistemi biliyorum. Orada takımların sahibi ya da sahipleri (hissedarları) var. Bu hissedarlar takımın başına bir genel müdür atarlar. Ha yok majör ortak ise (Mark Cuban gibi (Dallas Mavericks)) o zaman takımı daha "hands on" bir yaklaşımla kendisi yönetir. Yönetir dediğime bakmayın. Aslında bu adamların/kadınların işi sadece takıma para bulmak ve gelir/gider yönetimi yapmaktır. Finansal ve legal işlerle uğraşmaktır yani. Doğru insanları işe almaktır amaç. Takımın sahadaki performansına dair tüm işler takımın koçuna, onun ekibine ve oyuncularına bağlıdır. Yıldız oyuncu demek her zaman "gelir" demektir. Dolayısı ile "draft" sistemi vardır NBA'de. Her takımın en az "bir" yıldız oyuncusu olsun, ve bir takım tüm yıldızları toplayamasın diye bir de "salary cap" diye bir sistem getirmişler. Bu sistemleri uzun uzun yazmıyorum siz araştırın. Yani kısaca takımın genel müdürünün işi "paradır". Eğer "liyakat" olmaz ise zaten takım kötü performans gösterecek ve sahaya seyirci de gelmeyecektir. Sahaya seyirci gelmeyince de bilet ve tişört/top/forma ıvır zıvır satışları da düşecek, takım da ligin alt sıralarına doğru kayacaktır. Bu da bir kısır döngü başlatacak ve gelir daha da düşecektir. Bu da gelir kaybı demektir. Dolayısı ile genel müdür "kafasına göre" karar alıp takımın performansına zarar verecek insanlarla çalışmak istemeyecektir. Yani özet geçmek gerekirse NBA'de "para konuşur". İşini iyi yapamayan herkesi kovarlar. Yerine yenisini/daha iyisini alırlar. Buna sahadaki oyuncudan tut takımın genel müdürüne kadar herkes dahildir. Amaç "para kazanmaktır". Spor bir iştir.

Bizde şimdi mesela Fenerbahçe sadece futbol değil, bir çok spor dalında takımı/oyuncusu olan bir spor kulübü. Belki NBA takımlarından bile daha fazla gelir elde eden bir kulüpten bahsediyoruz. Yani muazzam paralardan bahsediyoruz. Bu kulübün "ortakları", takımın başına o takımın gelirini artıracaklarını düşündükleri birini getirirler. Olması gereken budur. Başlık 5 sene önce açılmış. Eğer Fenerbahçenin performansı bu 5 sene içerisinde daha da düştü ise ortada bir gariplik var demektir. Belki de Fenerbahçe'nin performansının düşmesi, takımın "gelirine" etki etmemiştir. Yani belki de bu Ali Koç, takımın gelirini artırmayı başarmıştır. O zaman başarılı olmuş demektir (takımın ortaklarının gözünde). O zaman da elbette adamı işinden kovup yerine yenisini almak saçma bir fikir olacaktır. Çünkü Fenerbahçe'nin ve dünyadaki tüm spor kulüplerinin birincil amacı "daha fazla para kazanmaktır."

Anladık mı şimdi arkadaşlar? Eğer Ali Koç'un gitmesini istiyorsanız o "kombine biletleri" almayacaksınız. Takımın formasını almayacaksınız. TV'de izlemek için para vermeyeceksiniz. Takıma para kazandırmayacaksınız. Takımın sahipleri de diyecek ki "gelirimiz azalıyor, bu adamı değiştirme zamanı geldi".

Her şey bu kadar basit.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar Futbol Spor tartışalım konu dışı, siyasi Paylaşımlar yapmayalım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Mayıs da her ikisi de büyük ihtimalle "yolcu"!

bir dünya haybeci Brezilya ile doldurdu Jesus
ama en büyük suçlu Ali başkan
ülen kulüp Başkansız olsa bundan iyi yönetilir!

o kaleciyi de aynen şutlayın,sürekli herifi pohpohlayıp Defansı suçluyorlar yaw
yani bu herifmi FB nin kalecisi olacak adam!

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Eskiden Futbolla İlgilenirdim Gençken çocukken Ama Sonrası boş Hikaye..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri