Akya (Kuzu) Balığı Avı

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Bir ara küçük Akyalar satılıyordu Ankara’da, tadının kötü olacağını tahmin edip almamıştım (çıkarımım doğru mudur yorum yaparsanız sevinirim). Birkaç sene evvel Kaş’ta Akya Izgara Şiş yemiştim tadını unutamıyorum. Sota Sota tutmak yetmez tarifte isteriz :) Hatta sen tutsan İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz pişirse bizde yesek ne güzel olur ?
Avlak bölgesinde kış aylarında bile su sıcaklığı 10 derecenin altına inmediği için akya yağ baglamıyor.
Bu yüzden tadı biraz yavan kalıyor.

Siz niyetlenin hazırlaması kolay iş...

20200719_200202.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
O zaman küçük Akya’lar daha yavandır değil mi?
Bana göre akdenizde yakalanan akya,lüfer tadı çok iyi değil ama kimse yedirsem bayılıyor.
çünkü balıkla ilgili damak tadı oluşmamış

mesala lüferi yedirdiğim arkadaşın aklı gitti, birdaha ki sefer izbir yedirdim lüfer iyi değilmiş dedi :kiskis

lüfer ve izbirin mangal öncesi hazırlığı

20190527_190216.jpg

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
üh yawrrum ana kuzusu bu bee. hey maşallah. bizde burda iki çinekop sarı kanat tutuyoz diye kendimizi balıkçı sanıyoz :) ( marmara denizi maalesef heleki istanbul bu anlamda tırt )
hem dalış hem olta ( spin ve lrf ) balık avcılığını çok severim.
tatillerde ancak Ege ve Akdenize gittiğimde hayran hayran önce suyun rengine ve sonrasında içerisindeki canlılara baka kalırım.
rast gele avın daim ola başgan

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bana göre akdenizde yakalanan akya,lüfer tadı çok iyi değil ama kimse yedirsem bayılıyor.
çünkü balıkla ilgili damak tadı oluşmamış

mesala lüferi yedirdiğim arkadaşın aklı gitti, birdaha ki sefer izbir yedirdim lüfer iyi değilmiş dedi :kiskis

lüfer ve izbirin mangal öncesi hazırlığı

20190527_190216.jpg
balığı bol buldun saç tabi sağa sola :haha1
sizin oralarda lahoz orfoz hele deniz levreği de boldur.. .off olsada yesek beee :krokop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt