Akvaryum Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota' Alıntı:
Su Evın Kredısı Bıtse Yapısacam Hemen C180 :ok:

Allah Nasip Etsin İnşallah.

Oldu bir kaç arabam çok şükür, En lüx arabam şu aşağıda gördüğünüz Chewrolet di onu da sattım. şu an 2012 Model maxi Doblom var onu kullanıyorum.

LOMkvG.jpg

Bu araba meşhur Transformers filmindeki şu arabaymış ben de sattıktan sonra öğrendim :kop

d7rQN4.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Allah Nasip Etsin İnşallah.

Oldu bir kaç arabam çok şükür, En lüx arabam şu aşağıda gördüğünüz Chewrolet di onu da sattım. şu an 2012 Model maxi Doblom var onu kullanıyorum.

LOMkvG.jpg

Bu araba meşhur Transformers filmindeki şu arabaymış ben de sattıktan sonra öğrendim :kop

d7rQN4.jpg

Chevrolet Spark mı o? Yakışıklı bir araba.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Evet

Aslıda sırf eskisinin anısına yeni almayı dahi düşünüyorum bazen, çok çok severek kullanmıştım, hey gidi.

Az yakan çok kaçan bir arabaya benziyor. Tipinden öyle umuyorum.
Ben minik arabaları daha çok seviyorum. Hem park sorunu olmaz hem de kontrolü kolay olur.:)
Gerçi Cruze Sedan'a da hala bir ilgim var ama.
Bu Spark'ın kasası değişti mi hiç? Yoksa eski derken sizdekini mi kastediyordunuz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Az yakan çok kaçan bir arabaya benziyor. Tipinden öyle umuyorum.
Ben minik arabaları daha çok seviyorum. Hem park sorunu olmaz hem de kontrolü kolay olur.:)
Gerçi Cruze Sedan'a da hala bir ilgim var ama.
Bu Spark'ın kasası değişti mi hiç? Yoksa eski derken sizdekini mi kastediyordunuz?
Ben sıfır otomatik beyaz AVEO almaya gittim, bana söz verdikleri gün gittim baktım Plakanın yetişmediğini söylediler, Heyecanlı ve çocuk gibi olabiliyorum bu gibi durumlarda ve anında yaktım bütün gemileri, satışı da iptal ettim :)

O sinirle ofislerinden çıkarken (Yetkili satıcıydı) bana dedi ki yetkili ''Spark var hazır almayı düşünürmüsünüz?''

Dedim ki ''Beni kimse o kibrit kutusuna bindiremez''

Zira benim bahsettiğim spark şu idi.

1521381392521-png.png

Sonra Yetkili bana bahsettiği arabanın o olmadığını, test sürüşü için kullandıkları bir yeni kasa spark olduğunu söyledi, Her şeyin hazır olması, hemen alıp gidebilecek olmam cazip gelince peşin hükümlü ve beğenmeyeceğimi bilerek arabayı görmeye gittim ve ilk görüşte aşkımız başladı spark 1.2 LT ile :)

4 kişiyseniz ve klimanız açıksa rampada bayılırdı onun haricinde hiç tık dediğini görmedim ki ben öyle titiz bir kullanıcı değilim arabaarımı hep hoyrat kullanırım.

3 Yıl boyunca tık demedi benim bir kusurum dışında.

Evet az yakan, çok kaçan tabirine uygundur, bir de benzin değil de dizel olsaydı of of of derim size :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ben sıfır otomatik beyaz AVEO almaya gittim, bana söz verdikleri gün gittim baktım Plakanın yetişmediğini söylediler, Heyecanlı ve çocuk gibi olabiliyorum bu gibi durumlarda ve anında yaktım bütün gemileri, satışı da iptal ettim :)

O sinirle ofislerinden çıkarken (Yetkili satıcıydı) bana dedi ki yetkili ''Spark var hazır almayı düşünürmüsünüz?''

Dedim ki ''Beni kimse o kibrit kutusuna bindiremez''

Zira benim bahsettiğim spark şu idi.

Ekli dosyayı görüntüle 35

Sonra Yetkili bana bahsettiği arabanın o olmadığını, test sürüşü için kullandıkları bir yeni kasa spark olduğunu söyledi, Her şeyin hazır olması, hemen alıp gidebilecek olmam cazip gelince peşin hükümlü ve beğenmeyeceğimi bilerek arabayı görmeye gittim ve ilk görüşte aşkımız başladı spark 1.2 LT ile :)

4 kişiyseniz ve klimanız açıksa rampada bayılırdı onun haricinde hiç tık dediğini görmedim ki ben öyle titiz bir kullanıcı değilim arabaarımı hep hoyrat kullanırım.

3 Yıl boyunca tık demedi benim bir kusurum dışında.

Evet az yakan, çok kaçan tabirine uygundur, bir de benzin değil de dizel olsaydı of of of derim size :)

Dizel modelinin olmaması kötü olmuş. Chevrolet'in sitesine baktım Chevrolet Avrupa'da araç satışlarını durdurma kararı almış.
Sitesinde Opel Adam diye bir modelden bahsediyorlar. Ben pek beğenmedim açıkçası. Daha sportif bir model yapmaya çalışmışlar ama 5 kişilik araba 2 kişiliğe dönmüş sanki. :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dizel modelinin olmaması kötü olmuş. Chevrolet'in sitesine baktım Chevrolet Avrupa'da araç satışlarını durdurma kararı almış.
Sitesinde Opel Adam diye bir modelden bahsediyorlar. Ben pek beğenmedim açıkçası. Daha sportif bir model yapmaya çalışmışlar ama 5 kişilik araba 2 kişiliğe dönmüş sanki. :)
Zaten onlar avrupadan çekilme kararı alınca marka değer kaybetti, ben de bunun araçlara da yansıyacağını düşünüp sattım Düşündüğüm de doğru çıktı. Her ne kadar Markası CHEWROLET olsa da, motoru HİNDİSTAN da yapılmış bir arabaydı bu :) Yani aslında DAEWOO idi ;)

Hmmm, sen yazınca OPEAL ADAM nedir diye gidip baktım ama bn beğendim seviyorum böyle arabaları :)

Ben bu ara CİTROEN cactus ve CİTROEN C2 ile ilgiliyim biraz :)

Bana desen ki ''Özellikleri ne?'' zerre kadar bilgim yok zira ciddi alıcı olmadığım, sadece tiplerini sevdiğim için ilgiliyim :)

1521382953037-png.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Zaten onlar avrupadan çekilme kararı alınca marka değer kaybetti, ben de bunun araçlara da yansıyacağını düşünüp sattım Düşündüğüm de doğru çıktı. Her ne kadar Markası CHEWROLET olsa da, motoru HİNDİSTAN da yapılmış bir arabaydı bu :) Yani aslında DAEWOO idi ;)

Hmmm, sen yazınca OPEAL ADAM nedir diye gidip baktım ama bn beğendim seviyorum böyle arabaları :)

Ben bu ara CİTROEN cactus ve CİTROEN C2 ile ilgiliyim biraz :)

Bana desen ki ''Özellikleri ne?'' zerre kadar bilgim yok zira ciddi alıcı olmadığım, sadece tiplerini sevdiğim için ilgiliyim :)

Ekli dosyayı görüntüle 37

Ben motoru GM'dir zannediyordum. Tıpkı Benz'in Renault motoru kullanması gibi.
Cactus'de güzelmiş dışından. Konsolu biraz şaşırttı beni. Özellikle hız göstergesi biraz küçük kalmış sanki.
Trafikte sıkıştırmayacaklarını bilsem Fiat Bis alırım. Bana yeter. :)
Elektrikli arabalar çıktığından beri (Özellikle Tesla) fosil yakıtlı arabalar beni cezbetmemeye başladı.:)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben motoru GM'dir zannediyordum. Tıpkı Benz'in Renault motoru kullanması gibi.
Cactus'de güzelmiş dışından. Konsolu biraz şaşırttı beni. Özellikle hız göstergesi biraz küçük kalmış sanki.
Trafikte sıkıştırmayacaklarını bilsem Fiat Bis alırım. Bana yeter. :)
Elektrikli arabalar çıktığından beri (Özellikle Tesla) fosil yakıtlı arabalar beni cezbetmemeye başladı.:)
O anlamda biraz gelenekselciyim sanırım.
Mesela varsa yoksa laptop şarttır benim için. Tablet telefon vs hikaye
Windows olmazsa olmazım. Linux Android vs hikaye
Facebook sevmem, İnstagram kullanmam. Vira Forum Vira Forum
Fosil yakıt vazgeçilmezim. Elektrik bahane, fosil yakıt şahane :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
O anlamda biraz gelenekselciyim sanırım.
Mesela varsa yoksa laptop şarttır benim için. Tablet telefon vs hikaye
Windows olmazsa olmazım. Linux Android vs hikaye
Facebook sevmem, İnstagram kullanmam. Vira Forum Vira Forum
Fosil yakıt vazgeçilmezim. Elektrik bahane, fosil yakıt şahane :)

Bilgisayarın yerini mobil cihazlar tutmuyor maalesef. Tutarsa bir Apple IPAD tutar diye düşünüyorum.
Ama o fare ve klavyenin rahatlığı hiçbirinde yok. Dokunmatik ekranda hızlıca yazmak yorucu.
Açıkçası sadece yazı ve çoklu ortam için kullanacak olsam Linux kullanırım ama olmuyor maalesef.
Ben de çevremden haberdar olmak adına kullanıyorum. Onlar orada çünkü. :)
Açıkçası emisyon sorununu ne fosil yakıt ne de kömürden pil çözer.
Çözse çöze gelişmiş tren ağları çözer. Tabi insanların da tembellik etmemesi lazım.
Ama dünyada elektrik üretiminin önemli kısmı hala kömür ile yapılıyormuş sanırım.
Yaşadığımız gezegeni, çevreyi daha fazla zehirleme lüksümüz yok bence. :(

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri