Akvaryum Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok zamanım yok, Evde karı koca fazla durmuyoruz, çoluk çocuk yok. Akşamdan akşama ilgilenebileceğimiz, biz evde yokken onlara bir şey olmayacak derecede dayanıklı olan balıkların olacağı minik bir akvaryum için önerileriniz ve olası maliportre ne olabilir acaba?

Sanıyorum @Celeraides azizim de ilgileniyor bu konu ile, dolayısı ile bir cevap ile iki üye aydınlanmış olacak sevgil @sota :ok:

Yakında evlilik yıldönümümüz gelir, Hediye arama derdinden de kurtulmuş olurum böylece :kıskıs:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Evet bende küçük temizleme derdi çok fazla olmayan ama görsel olarak beni doyuracak bir akvaryum kurmak istiyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Arkadan Sumplı (Fıltrelı) Nano Akvaryumlar Onenerım

Kısının Kafasındaki Projeye yada Mekana Uygun Sekılde Imal Edılırse Dahada Estetık Dururlar

Duvarın Kırılıp Icıne Monte Edılmesı

Yada Uygun Bır Koseye Mobıl - Halı -Duvar Rengı Uygun Mobılyalı Yapılarak Kombıne Edılebılınır

Nano Tanklara Cok Fazla Canlı Yuku ıcın Uygun Degıldır

Genellıkle Resıf yada Bıtkı Uretımı Yapılır Haa Icıne Atarsın Bırkac Canlı Karıdes Vss Dehsette Durur

Tuzlu Su Nano Ornek

atlantik-compact-24-inch-cube-reef-aquarium-576x1024.jpg

Tatlı Su Nano Ornek

5_5_2013_17_55_34_1.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
clearidas' Alıntı:
Tuzlu su olanı çok iyi duruyor. Ama biraz maliyetli olur herhalde.

@Sota, Işıklandırmanın etkisi mi yoksa suyun yapısı bu derece etkilimi görsel için zira @Clearidas ın da dediği gibi tuzlu su fena cezbediyor  :ok:

Ayrıca tuzlu su için ben her sahile gittiğimde denizden suyu alıp değiştirsem olur mu yoksa su değişim zamanlarında özel bir su mu gerekecek? 

Benim için görsel önemli balıktan ziyade, dolayısı ile o boyutta bir tank içinde 2 tane tuzlu su canlısı olsun önemli değil benim için. :alala:

Ayrıca o tuzlu sulu örneğinin ben de mali portresini merak ettim.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Ado' Alıntı:
clearidas' Alıntı:
Tuzlu su olanı çok iyi duruyor. Ama biraz maliyetli olur herhalde.

@Sota, Işıklandırmanın etkisi mi yoksa suyun yapısı bu derece etkilimi görsel için zira @Clearidas ın da dediği gibi tuzlu su fena cezbediyor  :ok:

Ayrıca tuzlu su için ben her sahile gittiğimde denizden suyu alıp değiştirsem olur mu yoksa su değişim zamanlarında özel bir su mu gerekecek? 

Benim için görsel önemli balıktan ziyade, dolayısı ile o boyutta bir tank içinde 2 tane tuzlu su canlısı olsun önemli değil benim için. :alala:

bizim balık işi askıda kaldı sanırım  :deli:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
clearidas' Alıntı:
Ado' Alıntı:
@Sota, Işıklandırmanın etkisi mi yoksa suyun yapısı bu derece etkilimi görsel için zira @Clearidas ın da dediği gibi tuzlu su fena cezbediyor :ok:

bizim balık işi askıda kaldı sanırım :deli:

Evet yaaaa, yarın hatun geliyor ortada halen somut bir şey yok, bu insanlar nerede kalacak nerede bu devlet? :kıskıs:

ROAWBo.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Ado' Alıntı:
clearidas' Alıntı:
bizim balık işi askıda kaldı sanırım :deli:

Evet yaaaa, yarın hatun geliyor ortada halen somut bir şey yok, bu insanlar nerede kalacak nerede bu devlet? :kıskıs:

ROAWBo.jpg

@sota başkanı detaylı bilgiler için buraya davet ediyoruz. ufak bir tuzlu su akvaryum için maliyet ve neler alınır nasıl yapılır nasıl olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
clearidas' Alıntı:
Ado' Alıntı:

ROAWBo.jpg

@sota başkanı detaylı bilgiler için buraya davet ediyoruz. ufak bir tuzlu su akvaryum için maliyet ve neler alınır nasıl yapılır nasıl olur.

Keisnlikle aynı paralelde ilerliyoruz, ufak, tuzlu, az maliyetli :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
tuzlusu gerek kurulum asaması gerekse kurulum sonrası fazla malıyetlı

baslıca malıyetler

canlılar ve mercanları saymıyorum bıle

ısıklandırma + proteın skımmer + sogutucu chıller

ıyı sayılabılecek bır ısıklandırma 1500tl asagı oldukca zor

proteın skımmer akvaryum ve canlı yukuyle dogru orantılı olarak fıyatı yukselır 800+ baslayıp 3000/5000 dogru uzanır

Chıller 2. el temız 800-1000 alınabılınır sıfırlarını carpı 2 yapın

daha akvaryum sump pompa dalga motorları ortada yok :kop:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
@Clearidas, aklıma geldi de, sanırım 1980 li yıllar dı, tüplü tv lerin bozulan tüplerinden akvaryum yapmıştı babam, Sonra aynı yoldan giderek ben de bir kere yapmıştım kendime 

Tek kötü yanı, katod bağlantı yuvası ortada olduğu için hep en fazla yarıya kadar su dolruabiliyorduk. GROMİ diye bir balık vardı onlardan koymuştuk içine, Arkasındaki deliktende bir tane gece lambası sallamıştık ki 80 li yıllarda bu anlattığım şey uzay mekiği gibi bir şeydi :kop:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Nano Yaparsanız Yardımcı Olurum ( Tuzlu suyla ılgılı hıcbır malzeme bende yok ) 

Akvaryum Imalatı Tutunda Canlı Temınıne Kadar cevremızdekı arkadasları seferber ederız

daha buyuk tankları onermem

bakım+masraf agır gelır

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Ado' Alıntı:
@Clearidas, aklıma geldi de, sanırım 1980 li yıllar dı, tüplü tv lerin bozulan tüplerinden akvaryum yapmıştı babam, Sonra aynı yoldan giderek ben de bir kere yapmıştım kendime 

Tek kötü yanı, katod bağlantı yuvası ortada olduğu için hep en fazla yarıya kadar su dolruabiliyorduk. GROMİ diye bir balık vardı onlardan koymuştuk içine, Arkasındaki deliktende bir tane gece lambası sallamıştık ki 80 li yıllarda bu anlattığım şey uzay mekiği gibi bir şeydi :kop:

o yıllara göre iyi fikirmiş güzel dekarasyonla şuan bile çok parlak bir fikir gibi geldi bana . retro tarzı bir iş yeri için birebir olur bence :) fikri çok beğendim bağlantı yuvası kapanmıyormuydu ki . oraya bir cam silikonla kapatıp çiçek ztn görünmeyen bir yer sanırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri