AKÜLÜ ARAÇ

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Meraba sevgili forumdaşlarım gün geçmiyor ki sizden bi tavsiye daha istemeyim. Akülü araba alcam cocuk icin ne tavsiye edrrsiniz. 6v 12v muhabbeti var marka bollugu var kraft pilsan dakar v.s v s oyle cok ucuk kacik fiyatli olmayan f/p urunu tavsiyelerinizi bekliyorum.saglikli gunler

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
6v ekonomik 12v performanslı.

bu orantı her koşulda eşit oranla yükselip alçalıyor. birine ne kadar ekmek o kadar köfte diye sevinirken diğerinde iyi ki almışım dersiniz. 6v un kullanım süresi ve performansı sınırlı. sınırlı derken, 12v neapıyo 6sn de 100km mi yapıyor, tabi ki değil ama 12v hem daha hızlı hem de daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlıyor.

24v ları da var bunların. o da aynı şekilde. kısaca,

pil / akü gücü ne kadar yüksekse kullanım ve verdiği tat da o şekilde kaliteli oluyor.

malzeme hepsinde aynı, darbeyi alan fenalık geçiriyor.

bkz, 24V örnek araba,

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Şu iş gorurmu acaba dayaniklimkdir tekerleri malzemesi v.s bide bnde sedan arac var bu bagaja sigmaz muhtemelen arka koltuga sıgdirmaya calisicaz
pilsan iyidir ama fiyatta iyiymiş, malzeme kalitesi hemen hepsinde aynıdır önceki mesajda dediğim gibi. malzeme, sert plastik.

arabaya sığma olayını gelirsek, tetris gibi düşünün, elinizde l çubuğuna uyacak tam boşluk var fakat size T geldi. ? olur ama kapı açılış açısı ve koltuk yatırma payı önemli olur sedan arabada.

aklımın bi tarafı, bu tarz bir şey alıp hava iyi olacaktı, çocuk mükafatı hakedecekti, hanım plan yapmayacaktı, laf etmeyecekti... ? bu kadar olasılığın bir arada olacağı nadir zamanlar için bu kadar yatırım yapmazdım. kenarda duracak, aküsü ömründen yiyecek. Diğer tarafı da, sen sahip olamadın çocuğunu hiç bir şeyden mahrum etme, vaktinde ne lazımsa o olacak ! diyor.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
pilsan iyidir ama fiyatta iyiymiş, malzeme kalitesi hemen hepsinde aynıdır önceki mesajda dediğim gibi. malzeme, sert plastik.

arabaya sığma olayını gelirsek, tetris gibi düşünün, elinizde l çubuğuna uyacak tam boşluk var fakat size T geldi. ? olur ama kapı açılış açısı ve koltuk yatırma payı önemli olur sedan arabada.

aklımın bi tarafı, bu tarz bir şey alıp hava iyi olacaktı, çocuk mükafatı hakedecekti, hanım plan yapmayacaktı, laf etmeyecekti... ? bu kadar olasılığın bir arada olacağı nadir zamanlar için bu kadar yatırım yapmazdım. kenarda duracak, aküsü ömründen yiyecek. Diğer tarafı da, sen sahip olamadın çocuğunu hiç bir şeyden mahrum etme, vaktinde ne lazımsa o olacak ! diyor.
Bnde cok istedim olmasini ama binmeye yer yok diye almamisti buyukler. Simdi yer var ee bnm yas gecti ?dedim bari cocuk binsin goruyo youtube da videolarda yapısıyo yakama?

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
6v ekonomik 12v performanslı.

bu orantı her koşulda eşit oranla yükselip alçalıyor. birine ne kadar ekmek o kadar köfte diye sevinirken diğerinde iyi ki almışım dersiniz. 6v un kullanım süresi ve performansı sınırlı. sınırlı derken, 12v neapıyo 6sn de 100km mi yapıyor, tabi ki değil ama 12v hem daha hızlı hem de daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlıyor.

24v ları da var bunların. o da aynı şekilde. kısaca,

pil / akü gücü ne kadar yüksekse kullanım ve verdiği tat da o şekilde kaliteli oluyor.

malzeme hepsinde aynı, darbeyi alan fenalık geçiriyor.

bkz, 24V örnek araba,

Videodaki zımbırtı 2.el şayin parasınadır kesin :kiskis

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Amper saat (Ah) olarak büyük olan daha uzun süre hizmet eder ve daha iyi (yüksek akımda) performans verir. Akülerin üzerin de yazar hangisi toplamda büyükse onu al bence. İkinci tavsiye aküler piller gibidir raf ömrü vardır, kullanmasanız bile süre sonunda kullanılamaz hale gelir. Aldığınız ürün mümkünse imalat sonrası beklememiş ürün olsun. Araba yeni batarya bayat olmasın.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Tam yazacaktım aslında mazdagaraj da vardır diye :) Sonra baktım ilk mesajı beğenmissin ama paylaşmayınca demek ki yok diye düşündüm :haha1
İlk önce tereddüt ettim sonra belki küçük bir faydası olursa ne mutlu bize... Ayrıca Amerika'daki arkadaşın el yapımı akülü araba yapımını içeren konunun son mesajı ilginç gelince paylaşayım dedim. :sirit

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt