AKTRONOT ne OLDU?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Arkadaşlar, 2023te uzaya gideceğiz diye duyurmuştu hükümet. Acaba aktronot başvuruları ne oldu?

aya-gidiyoruz_280d48b86dfa31e0c937.jpg

TURKASTOR.jpg

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
yalan oldu. pardon, yalan olması için önce doğru olarak kabul edilmesi gerekir. iktidar partisi, kalede kaleci yokmuş gibi atıyor. sizinki sadece bir örnek. daha çok var. dünyanın ilk on ekonomisi arasına girecektik mesela. giremedik. girememeyi bırak, ilk yirmiden de düştük. bütün avrupa hasetten çatlayacak, patlayacaktı.. olmadı o iş. velhasıl akp tipi siyaset böyle bir şey. muhalefetin ise demesi gereken tek şey: ufak atın da civcivler yesin, dir.

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
yalan oldu. pardon, yalan olması için önce doğru olarak kabul edilmesi gerekir. iktidar partisi, kalede kaleci yokmuş gibi atıyor. sizinki sadece bir örnek. daha çok var. dünyanın ilk on ekonomisi arasına girecektik mesela. giremedik. girememeyi bırak, ilk yirmiden de düştük. bütün avrupa hasetten çatlayacak, patlayacaktı.. olmadı o iş. velhasıl akp tipi siyaset böyle bir şey. muhalefetin ise demesi gereken tek şey: ufak atın da civcivler yesin, dir.

Astronotların kim olduğu henüz açıklanmayınca yalan mı olmuş oluyor. Bu sene içinde ISS'ye ilk türk astronotu göndereceğiz diyorlar. Bekleyip görelim. Tabi seçimde hükümet değişmezse. Değiştiği zaman zaten yalan olacak.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aya Giden Çılgın Türk :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yalan dan kimse ölmemiş!

yaw bir insan da kompleks olur ya da kimisin de biraz fazla olur ama bu kadar da aşırı
kompleksli olunmaz ki

ülen Aya maya gitmek neyin nesin şimdi,bu dünyayı sankim bitirdiniz şimdi sıra geldi
Aya veya Marsa filan gitmeye mi???

ülen memleketi öyle uçurdunuz ki biz de bu hızla en uzak Gezegene filan uçar bir güzel
oralar da turlarız gari:hihi

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Sem sert ineceğiz inşallah:kas valla bu iddiaya inanlara imreniyorum, çok güzel kafalar. Yalnız aya inecektik önce, rota ISS'ye mi döndü?

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
ABD'nin sokaklarında evsizler yaşarken ABD aya gitti. Mars'a gitmenin peşinde. Aya üs kurmanın peşinde. Nasa'ya ayırdığı bütçe 23 buçuk milyar dolar. Bu parayı Nasa'ya vereceğine evsizler için harcasa daha iyi yapardı.

Uzaya gidersek, Eller aya. Biz yaya sözünü de geçersiz hale getiririz. Fena mı.

Sem sert ineceğiz inşallah:kas valla bu iddiaya inanlara imreniyorum, çok güzel kafalar. Yalnız aya inecektik önce, rota ISS'ye mi döndü?
Yerçekimsiz ortama insan gönderiyorsunuz. Önce eğitimi, sonra pratiği yapılır. ISS bunun için. Oradaki astronotlar ile beraber zaman geçirilecek. Tecrübe edinilecek.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
öyle bir Hayal aleminde yüzüyoruz ki Allah sonumuzu hayırlara çıkarsın!
neyse şurada kaldı 16gün
Geri sayım da başladı,hadi hayırlısı

bir aklı-evvel de şimdi çıkmış şampanya ve namaz muhabbeti yapıp milleti yine gerdi!
ama şu unutulmasın ki 16Mayıs gecesi belli bir saat den sonra dünya kadar insan
şükür-namazı kılacaktır,hani bunu diyen kişinin karşı tarafından olan!

ilk önce ben sabaha kadar namaz kılacağım,tesbih namazından bile daha fazla rekat
kılacağım

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
ABD'nin sokaklarında evsizler yaşarken ABD aya gitti. Mars'a gitmenin peşinde. Aya üs kurmanın peşinde. Nasa'ya ayırdığı bütçe 23 buçuk milyar dolar. Bu parayı Nasa'ya vereceğine evsizler için harcasa daha iyi yapardı.

Yerçekimsiz ortama insan gönderiyorsunuz. Önce eğitimi, sonra pratiği yapılır. ISS bunun için. Oradaki astronotlar ile beraber zaman geçirilecek. Tecrübe edinilecek.
Evsiz her zaman olacak. Bazıları sokakta yada ormanda yaşamayı seviyor. Kim ne derse desin dünyaya yön veren ülke. Neyse, keşke biz uazaya gitmeden bizim şu internetimizide bi yapsalar. Hala adsl kullananlar var.

öyle bir Hayal aleminde yüzüyoruz ki Allah sonumuzu hayırlara çıkarsın!
neyse şurada kaldı 16gün
Geri sayım da başladı,hadi hayırlısı

bir aklı-evvel de şimdi çıkmış şampanya ve namaz muhabbeti yapıp milleti yine gerdi!
ama şu unutulmasın ki 16Mayıs gecesi belli bir saat den sonra dünya kadar insan
şükür-namazı kılacaktır,hani bunu diyen kişinin karşı tarafından olan!

ilk önce ben sabaha kadar namaz kılacağım,tesbih namazından bile daha fazla rekat
kılacağım
Bir dünya insanda küfür edecek bundan emin ol. Bu namaz diyenler zaten kendileri doğru insan değil. Hani vardı ya bakara makara anladın sen?

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40

Hocam size muhalefet etmek, ortalığı germek için konuşmuyorum ama böyle cımbızla çekip örnek verilmez. Ülkelerin makro ekonomilerine, toplumsal yaşamına, paralarının alım gücüne bakılır.. adamlar o yıllarda da dünyaya yön veriyordu şuanda öyle.

Daha dün ABD'den bilgisayar aldım, maliyeti bana 26 bin tl, aynısı burada 70 bin TL. Gel de al buradan?

Maden önce ISS'ye gidilecekti o zaman niye aya sert iniş yapacağız dendi? Şu ufacık bir örnekte bile bir ciddiyetsizlik, lakaytlık, plansızlık, liyakatsizlik var. Şu forumda ki kimse ülkemizin kendi ürettiği teknoloji ile kendi roketi ile aya/marsa gitmesine üzülmez, bilakis mutlu olur. Ama nedense AKP seçmeni dışında herkes vatan millet düşmanı gibi algı pompalanıyor. Elin California'sından elin falcon 9 roketiyle aya uydu gönderdik diye reklam yapılıyor, elin şeyi ile gerdeğe giriyoruz diye bayram edeceğiz neredeyse. İnsanların tepkisi de buna.

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Maden önce ISS'ye gidilecekti o zaman niye aya sert iniş yapacağız dendi? Şu ufacık bir örnekte bile bir ciddiyetsizlik, lakaytlık, plansızlık, liyakatsizlik var. Şu forumda ki kimse ülkemizin kendi ürettiği teknoloji ile kendi roketi ile aya/marsa gitmesine üzülmez, bilakis mutlu olur. Ama nedense AKP seçmeni dışında herkes vatan millet düşmanı gibi algı pompalanıyor. Elin California'sından elin falcon 9 roketiyle aya uydu gönderdik diye reklam yapılıyor, elin şeyi ile gerdeğe giriyoruz diye bayram edeceğiz neredeyse. İnsanların tepkisi de buna.
Hocam. Uslubu ile tartışırız tabii ki. Tartışmazsak hata olur. İlgilendiğim yeri alıntı yaptım. Büyük liderler sadece sonucu söylerler. Aya iniş yapacağız açıklaması doğru bir açıklamadır. Bunun detaylarını arka plandaki kişiler açıklar. Bu her zaman böyle olur. Arka plandaki kişiler detaylarla ilgilenir. Açıklamaları yaparlar.

Ayrıca elin şeyi elin şeyi diyorsunuz. İsveç malı Volvo'nun hiç bir parçası, ama hiç bir parçası İsveç'te üretilmiyordu. Ama sorsan, Volvo İsveç malı. Neden. Çünkü parayı verip parçaları yaptıran İsveç. Sadece montajcılık yapıyor. Ama İsveç'in yerli malı arabası sayılıyor.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
Bizim Ay'a gitmeden önce çözmemiz gereken çok büyük sorunlarımız var, şu an ki halimiz ile Türkiye ile ABD'yi karşılaştırmak, Real Madrid ile İnegölspor'u karşılaştırmak gibi olur; İnegölspor'un Şampiyonlar Ligi'ne katılacağını iddia etmek gibi olur. Sadece Apple firmasını buraya getirsen, Türkiye'nin bütün dış borçları kapanır, 2022 yıllık satışı 400 milyar USD civarında. Bu para bizim ekonomimize girse USD kuru 3 TL'ye düşer. Gerçekçi olmak lazım, hayal kurmanın anlamı yok.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Hocam. Uslubu ile tartışırız tabii ki. Tartışmazsak hata olur. İlgilendiğim yeri alıntı yaptım. Büyük liderler sadece sonucu söylerler. Aya iniş yapacağız açıklaması doğru bir açıklamadır. Bunun detaylarını arka plandaki kişiler açıklar. Bu her zaman böyle olur. Arka plandaki kişiler detaylarla ilgilenir. Açıklamaları yaparlar.

Ayrıca elin şeyi elin şeyi diyorsunuz. İsveç malı Volvo'nun hiç bir parçası, ama hiç bir parçası İsveç'te üretilmiyordu. Ama sorsan, Volvo İsveç malı. Neden. Çünkü parayı verip parçaları yaptıran İsveç. Sadece montajcılık yapıyor. Ama İsveç'in yerli malı arabası sayılıyor.
2023 yılında aya iniş yapılacağı açıklandı, göreceğiz bakalım daha önümüzde zaman var. Asrımızın lideri sözünü tutacak mı, yoksa kandırıldık mı diyecek. İşin güzel tarafı seçimi kazanamazsa da bahanesi cepte.

Volvo'nun tarihini okumanızı öneririm, biz kıçımıza don dikemezken adamlar otomobil üretmeye başlamışlar İsveç'te, hem de Göteborg şehrinde 🙃 aşağıya kaynak bırakıyorum:)

.

Bir malın menşe kazanabilmesi için belirli seviyede işlem ve işçilik görmesi gerekiyor. Bununla alakalı uluslararası ticarette kriterler vardır. Montajcılık yapmak ürüne menşe kazandırmaz. Volvo şuanda Çin'de üretiliyor ise o ÇİN malıdır, ama marka İsveç markasıdır. Buna rağmen Volvo'yu İsveç'in yerli malı sayan zihniyet, parayı verip satın aldığımız her şeye de TÜRK malı diye bakacaktır.

Neyse, yazıyorum siliyorum yazıyorum siliyorum, o kadar çok şey var ki, hangi birisini konuşalım. Bence bırakalım ayı marsı da, biz önce şu toplumun refah seviyesini, alım gücünü, huzurunu, mutluluğunu tesis edelim de, sonra aya da gideriz Satürne de.. büyük lider öyle olunuyor, atıp tutmakla değil.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
ay'a sert inemediler ama bazıları mantıktan sert çıkış yapmış. ülkedeki ekonomik çöküntüyü sorsak, "ama amerika'da sokakta evsizler var" diyecek belli ki. böyle diyince, her şeyi aklamış oluyor sanırım. nasıl kafalar ama. :deli

neyse yoksay butonu böyle durumlar için zaten. kullandım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt