Aklından Geçirdiğin Şeyin Reklamının Karşına Çıkması

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
İnternette araştırdığın bir şeyin reklamının çıkması normal olabilir, hatta teleffuz ettiğin şeyin bile karşına çıkması bi nebze anlaşılabilir fakat bazen öyle oluyor ki kimseye bahsetmediğim bir olayın beya nesnenin reklamını karşımda buluyorum. En çok da instagramda storylerde gezerken karşıma çıkıyor bu olay. Sizin de başınıza böyle şeyler geliyor mu?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yapay zeka gibi algoritma var aradığın baktığın şeylere göre ihtiyacın olabilecek en yakın
Farklı ürünleri objeleri sana ileride lazım olabilecek ne varsa
senin ilgi alanına yönelik şeyleri gösteriyorlar tesadüf zaman zaman aklından geçirdiğin birşeyi
pat diye karşında görüyorsun ve şaşırıyorsun nasıl yani diyor insan
Bizim profilimizi çıkarmışlar tanıyor sistem ona göre seçenekler sunuyor :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Yapay zeka gibi algoritma var aradığın baktığın şeylere göre ihtiyacın olabilecek en yakın
Farklı ürünleri objeleri sana ileride lazım olabilecek ne varsa
senin ilgi alanına yönelik şeyleri gösteriyorlar tesadüf zaman zaman aklından geçirdiğin birşeyi
pat diye karşında görüyorsun ve şaşırıyorsun nasıl yani diyor insan
Bizim profilimizi çıkarmışlar tanıyor sistem ona göre seçenekler sunuyor :kiskis
Bu olaya Remarketing deniliyor. Sizi arama (tarayıcı) geçmisiniz,konumuz,ziyaret ettiğiniz mekanlar,telefon mikrofonu, telefonda kullandığınız diğer uygulamalardan elde edilen veriler
Algoritmalarla harmanıp size sunuluyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Herkesin başına gelmez bu ,tarayıcı veya akıllı telefon veya yapay zeka falan değil bence ,başka bir şey bu :)
Düşünsene "aklından geçiyor ve karşına çıkıyor", sanko86 sanko86 yazmış "büyü veya sihir" diye ,ben daha ileri gideceğim ama yazmamayım diyorum :hihi

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Bazen özgür gibi hissedip aslında tamamen bir şeylerin kontrolü altında yaşadım hissi oluşuyor bende. Adidas ayakkabının kenarlarındaki bezler aşınmaya başlamıştı aklımdan bi tamirci bulup da yaptırırım fikrini geçirdim. İnsta storylerinde her gün ayakkabı tamircisi reklamları görünmeye başladı. Bu kadar da tesadüf olamaz dedim ya.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,055
En not .
Alış veriş sitelerinin sepetinde ürün bulundurmayin satıcılar ürün sepete ise fiyat yukseltiyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt