Akım Korumalı Priz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

aa11d95af43a0a0a83f8.png

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Kesinlikle iyi oldu kardeşim ellerine sağlık :ok
Bu Foruma yapılan yanlış bana yapılmış sayılır sonuçta bende bu ailenin bir parçasıyım bide adem usta farkettimki barışmışız :hihi:hihi:hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mesaj attım o kadar hiç dönmediniz dedim ayran içtik ayrımı düştük acaba :clap

R Çevrimdışı

Rıza Gündüzbey

Yeni Üye
13 Kas 2019
1
46
Senin yaşında öyle :kop
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam merhaba, konu biraz uzun vakit bulursanız lütfen cevabınızı yazın.

Dün çamaşır makinasındaki arızadan dolayı (arızası; belli derecenin üzerinde programı bitiriyor, sıkma durulama yapmıyor. 30-40 derece renkli çamaşırları sıkıp durulayıp bitiriyor, 60 derecede beyaz çamaşırlarda END yazısı ile programı bitiriyor ancak çamaşırlar hem iyi yıkanmamış hem de sıkmadan sulu kalmış) servis çağırdık.

Eşim bakmış internetten VESTEL Servis diye EN isimli Arçelik Beko servisi geldi. Neyse çok tereddütlü bir şekilde ekibi aldım içeriye çıkardı makinayı yerinden söyledik durumları, ilk yaptığı şey ölçüm cihazı ile test etmek oldu. Tamam anladık. Dedi ki 450 TL ile 750 TL arasında bir masrafı var. Dedim bunu nasıl anladınız, kartında arıza var görünüyor ilk etapta dedi. Dedim net ne söylersiniz fiyat madem öyle bir aralık verdiniz, aradı servis merkezini söyledi model numarasını kartın fiyatını sordu, net 650 dedi. Çok işkillendim ama neyse dedim hanım aramış servis gelmiş şimdi onu da ezmiş olmayalım tamam dedim alın makinayı. İşte bakımını yapıcaz falan şunu yaparız neyse söyledi birşeyler aldılar gittiler.

Kartın yanmasının ki eğer öyleyse daha bilmiyorum, sebebinin düzensiz akım yükünün binmesi ile makinaya zarar vermesi olarak aklıma geldi. Tam yastığa kafayı koydum aklıma geldi. Dedim kalkıp bakayım akım korumalı priz alınca bu gibi arızaları engelleme imkanı olabilir belki diye. Hooop ilk videoda sizin çok ayrıntılı, detaylı açıklamalarınızı dinledim uyku falan kalmadı. Sonra diğer video falan derken olayın akım koruma olmadığı, gerilim koruma olduğu bunun da basit bir varistör ile çözülebileceğini sizden ve de başka başka videolardan da öğrendim. Sonra sizin dediğiniz regülatör aklıma geldi. Gece saat 3 oldu ben hala regülatör incelemesi bakıyorum nette. İşte rölelisi var rölesizi var, servosu var statiği var kullanım süresi 3 yıl falan, hesap kitap derken kafa iyice karıştı.

Sizden ricam eğer vakit bulursanız regülatör almalı mıyız alırsak hangi regülatörü almamız daha etkin bir koruma sağlar, röleli, rölesiz, servo, statik falan detaylı bir bilgi vermeniz. Şimdiden teşekkürler. Çok faydalandım bilgilerinizden. emeğinize sağlık

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Beyler adam gibi koruma istiyorsanız özellikle cihazları korumak için;

On-Line UPS takacaksınız ve direk "kendi Aküsün" den besleyecektir:rock
Haa bu arada Binanın da elektrik tesisatı da adam gibi olacaktır şu bizim "TÜRK işi priz" v.s olayın dan olmayacaktır!
Gerekirse(ki bana göre fazlasıyla gerekli dir) Yıldırımlık(Paratoner)de olacaktır!

O bahsedilen "akım koruma" v.s kısmını sallayın geçin,bir boka yaramaz onlar veya onların genel de çok iyileri
USA malı(Monster gibi)olanları vardır ama acaip pahalıdır!

Şimdi adam gitmiş bilmem ne marka diye pahalısın dan bu koruma zımbırtısın dan almış eve getirip kullanıyor
iyi de babam seni binanın tesisatı dandik veya çok dandik veya yetersiz v.s ne boka yarayacak o zaman:affet

Ayrıca kimileri "koruma" derken,spesifik olarak neyi nasıl koruyacağını bile bilmiyorki!
abi sen bunu tak diye bir şey veriyorlar bir sürü de para alıyorlar olay hesap da bitiyor!

Bölgen de zırt-pırt elektriklermi gidiyor veya Dansöz gibi oynayan akımlarmı var veya saatler boyu sürek kesintilermi var
tam ne var yaw ona göre bir sistem kullanıacak; ...al abi bunu tak kökten çözüm... yaw böyle bir şey yok bu da bizim
uydurduğumuz başka bir "TÜRK işi" çözümdür,Allah için biz de çözümler hiç bitmez:clap2

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Beyler adam gibi koruma istiyorsanız özellikle cihazları korumak için;

On-Line UPS takacaksınız ve direk "kendi Aküsün" den besleyecektir:rock
Haa bu arada Binanın da elektrik tesisatı da adam gibi olacaktır şu bizim "TÜRK işi priz" v.s olayın dan olmayacaktır!
Gerekirse(ki bana göre fazlasıyla gerekli dir) Yıldırımlık(Paratoner)de olacaktır!

O bahsedilen "akım koruma" v.s kısmını sallayın geçin,bir boka yaramaz onlar veya onların genel de çok iyileri
USA malı(Monster gibi)olanları vardır ama acaip pahalıdır!

Şimdi adam gitmiş bilmem ne marka diye pahalısın dan bu koruma zımbırtısın dan almış eve getirip kullanıyor
iyi de babam seni binanın tesisatı dandik veya çok dandik veya yetersiz v.s ne boka yarayacak o zaman:affet

Ayrıca kimileri "koruma" derken,spesifik olarak neyi nasıl koruyacağını bile bilmiyorki!
abi sen bunu tak diye bir şey veriyorlar bir sürü de para alıyorlar olay hesap da bitiyor!

Bölgen de zırt-pırt elektriklermi gidiyor veya Dansöz gibi oynayan akımlarmı var veya saatler boyu sürek kesintilermi var
tam ne var yaw ona göre bir sistem kullanıacak; ...al abi bunu tak kökten çözüm... yaw böyle bir şey yok bu da bizim
uydurduğumuz başka bir "TÜRK işi" çözümdür,Allah için biz de çözümler hiç bitmez:clap2
Doğru

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri