Akıllı Telefon Fiyatlarına Zam Geliyor

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Mesele kısaca şöyle:

Yeni düzenleme ile birlikte ithal edilen ve vergisiz fiyatı 3.800 TL (201 dolar) olan bir telefonun fiyatı 28 Mart’tan itibaren en az 2.500 TL zamlanacak.
Vergisiz fiyatı yaklaşık 3.800 TL olan telefondan sırasıyla yüzde 1 kültür bakanlığı payı, yüzde 10 TRT bandrol ücreti, yüzde 50 ÖTV ve ardından yüzde 18 KDV alınıyor. Nihai fiyat böylece 7.500 TL oluyor. Yeni uygulama ile birlikte gümrük fiyatı yine 3.800 TL (201 dolar) olan telefondan 350 dolar gibi vergilendirme yapılacak ve aynı telefonun satış fiyatı 10.200 TL’yi aşacak. Dolayısıyla 2.500 TL’lik bir zam söz konusu. Bu nedenle yeni düzenlemenin en çok uygun fiyatlı telefonları etkileyeceğini söyleyebiliriz.

DH'den alıntıdır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Freni patlamış kamyon misali, Saygı değer devlet büyüklerimiz gidip gelip bize dalıyor :kiskis
paylaşım için teşekkürler.
Bu konuyla ilgili hesap yapmaya çalışmıştik (yanlış hesapladım :haha)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
dün onvo tv kanal düzenlemesi için bir arkadaşın bahçe içersinde babadan kalma eski bir eve gittim. muhabbet esnasında gene malum partili kişiler çöp toplayanlarda bile son model telefon varmış diye masallar anlatıp kriz yokmuş herşey çok güzelmiş diye anlatıyordı.hemen işim var deyip kaçtım ordan artık çenemi bile yormak istemiyorum bu insanlar karşı.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
dün onvo tv kanal düzenlemesi için bir arkadaşın bahçe içersinde babadan kalma eski bir eve gittim. muhabbet esnasında gene malum partili kişiler çöp toplayanlarda bile son model telefon varmış diye masallar anlatıp kriz yokmuş herşey çok güzelmiş diye anlatıyordı.hemen işim var deyip kaçtım ordan artık çenemi bile yormak istemiyorum bu insanlar karşı.

Çöp toplayanlardan kasıt kağıt toplayanlar ise onlar mülteci. Onlarda vardır, doğrudur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Çöp toplayanlardan kasıt kağıt toplayanlar ise onlar mülteci. Onlarda vardır, doğrudur.
çöpten kağıt plastik teneke demir vs gibi şeyler toplayanlarda bile son model telefon varmış reis şöyle iyimiş herşey çok güzelmiş millet son model arabalara biniyormuş -kafeler dolumuş -avmler dolumuş vs gibi lafantondan masallar anlatıyorlardı.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw ne Reisin söylemesi
bunlar bire bir doğru şeyler dir bizler için,şaşılacak ne var ki??
böyle olduğunu herkes biliyor!
adamın kıçında pantalon yok ama elinde son model telefon vardır!
araba desen,aynen öyle,en baba MARKAlar bizde hem de bolca!
buralar da varoş v.s denen yerlerden geçiyorum,ülen bu kadar lüks
araba neyin nesidir buralarda? demiyorum çünkü bju meretler her yerde var yahu:hihi
akşamları Lara sahil de yürüyorum,burası en kalite mekanlar v.s vardır
ülen markasını bilmediğim arada araba çıkıyor karşıma:haha1
benim Corsa yı orada kullanmaya "utanıyorum" sankim birileri si...tir git
ülen buradan diyecek diye:deli1

ama telefon işi bizde çok ciddi bir hastalık,adet başına 10bin kağıt kafadan
extra vergi desen yine basar alırlar
örneğin İPhone bilmem kaç modeli olsa ve kafa vergisi 50bin kağıt olsa yine basacak bir
dünya manyak var bu memleket de!
50 kağıt kafa vergisi(siz bunu döküm yapın isterseniz ben kafa diyorum)50 kağıt da
malın kendisi al sana İPhone 100 kağıt bir de buna 48 ay vade yapıyorlar
şimdi gel de alma yani,satan çakal hükümet tam vurguncu ki malın büyüğünü
bunlar götürüyor ama alan da ............... burasını siz dolduruverin gari🤬

not;benim telefonum yoktur! yani bir tane var dı ama onu da çoğuğa verdim al
sen kullan diye 2.telefon olarak! 4 senedir elimde telefon yoktur! emekli olduk dan
sonra "bıraktım"
telefon "mecburiyet" dir falan-filan bana haybeye şeyler okumayın,çok büyük
çoğunluk içim bir mecburiyeti filan yoktur

gün de kaç KM yürüyorum,ülen zırt pırt çalar.... valla hiç bakamam
evde zaten sabit kullanıyoruz,yaw çoğu insanın telefonla filan işi yok...
haybeye "marka" diye bir dünya para basıyorlar!

ben alayına rest çektim yaw:hayir

sonra Reis gibi birileri de haklı olarak böyle yorum yapıp;memleket uçuyor yaw der!

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Bakan Bak, sosyal medya hesaplarından, "Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği ve heyecanla beklenen Genç Teknoloji Destek başvuruları başladı!" paylaşımını yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada ise yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin usul ve esasların Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Bakanlık tarafından "Genç Teknoloji Destek" programının hizmete sunulduğu belirtildi.

Teknolojik cihaz ve internet desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin, geniş bilgilerin yer aldığı " " adresinden başvuru yapabilecekleri ifade edildi. Öğrencilerin ayrıca cep telefonlarından "GSBBiz" uygulamasını indirerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceği kaydedildi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Öğrenci kardeşlerimizi reva gördükleri modellerin alayı ÇÖP.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt