Akıllı ev otomasyonu aptal klima nasil akıllı yapılır

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
- Hey google klimayı fan moduna al.

Bu da çalışıyorsa süper. Benimkinde eskiden çalışıyordu şimdi ısı bile ayarlamıyor. Sadece kapatıyor ve açıyor.

Ben klimayı soğutma modundayken fan moduna alıyorum küf yapmasın diye.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22

Bu da çalışıyorsa süper. Benimkinde eskiden çalışıyordu şimdi ısı bile ayarlamıyor. Sadece kapatıyor ve açıyor.

Fan moduna al i denemedim ama fan kademesine ayarlıyor ısıtma soğutma ya alıyor fan moduna da alır muhtemelen denemek lazım

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22

Denedim çalışıyor

Baktım da 2 türlüsü var , biri IR diğer, hem IR hem RF imiş ondan sordum.İşin aslı hanıma izlettim videoyu "yapalım mı böyle" dedim ,bana "bu yaştan sonra ne yapacağız be alo" dedi, genç olsak süper olurdu diye de ekledi :)
Genci yaşlısı mi var aliexpress de 550tl alın geçin oynaması keyifli olur ışıklar akıllı ama çoğunlukla anahtarla açıp kapatıyorum hala heves işi biraz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
M Muhammet Acı, sana zahmet projeyi biraz daha kapsamlı (şema,bağlantı) şekilde anlatabilirmisin.

Açıkçası hoşuma gitti.
Bu konuyu araştıracaktım bu gün , fakat kayınbiraderin hanımını acil kaldırmışlar, hemen hemen tüm günümüz orada geçti bakamadım fakat aklımdakileri yazmışsın ahmet :ok
M Muhammet Acı , bu cihazı kullanmak için neler yapılmalı, ayro kablo mu çekilmeli ,yoksa her odaya kablosuz alıcı mı yerleştirilmeli,yani kısaca ne yapmalı ki böyle bir kullanım olsun :alala

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Bu konuyu araştıracaktım bu gün , fakat kayınbiraderin hanımını acil kaldırmışlar, hemen hemen tüm günümüz orada geçti bakamadım fakat aklımdakileri yazmışsın ahmet :ok
M Muhammet Acı , bu cihazı kullanmak için neler yapılmalı, ayro kablo mu çekilmeli ,yoksa her odaya kablosuz alıcı mı yerleştirilmeli,yani kısaca ne yapmalı ki böyle bir kullanım olsun :alala
Geçmiş olsun umarım durumu iyidir

Her odaya dediğim cihazı alacaksınız standart kumanda olarak düşünün kontrol edeceğiniz cihazı görmesi gerekiyor

Kablo çekmeye gerek yok yanında Micro usb kablo ve adaptör gönderiyorlar kurup uygulamadan ekleyip wifi a bağlıyorsunuz sonra klimanız akıllı oluyor her klima da bu kadar iyi çalışır mı bilmiyorum ama lg dual cool da sorunsuz

M Muhammet Acı, sana zahmet projeyi biraz daha kapsamlı (şema,bağlantı) şekilde anlatabilirmisin.

Açıkçası hoşuma gitti.
Şemalık Bi olay yok ya cihaz bu prize adaptörü kablosuyla takip klima önüne koyuyorsunuz uygulamadan kurup kullanıyorsunuz aynı odadaki tüm ir cihazları kontrol edersiniz

1000049668.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Geçmiş olsun umarım durumu iyidir
Çok iyi dün taburcu edildi, böbreklerde biraz hasar kalmış 6 ayda bir kontrole gidecekmiş,yarın oradayım inşallah :ok
anladığım kadarı ile her cihaza bir akıllı cihaz alınacak,yani klimaya bir adet, tvye 1 adet gibi,yoksa 1 cihaz hem tv hem klima ile mi veri alışverişi yapacak :alala

Geri
Üst Alt