Airties 5650v2

X Çevrimdışı

xman6019 

Yeni Üye
9 Ocak 2020
30
37
Xman6019 şimdi evinizde dsl sabitleniyormu sabitlenmiyorsa modemi doğru kursanızda çalışmaz hat kontrolü yapmak gerekir. Tarifeniz vdsl tarifemi birde kullandığınız modemde ya internet ayarlarında yada dsl ayarlarında vdsl multimode olacak bunlar işaretlimi?
TURKNET 35MBPS VDSL PAKETİ TANIMLI HATTIMDA ÖNCEKİ MODEMİMDE VE BAŞKLA BİR MODEMLE SIKINTISIZ NETE ÇIKABİLİYORUM DSL LAMBASINDAN BAHSETTİM EVET HİÇ SABİTLENMEDİ VE ŞUAN MODEM BAŞKA BİR TURKNET HATTINA KURDUM GİRDİM NETE ÇIKTI ENİŞTEMİN EVİNDE YANLIZ ORADADA İNTERNET LAMBASINDA TEPKİ YOK HİÇ YANIP SÖNMÜYOR VALLAA İYİCE AFALLADIM İNTERNET KULLANICI ADIM ŞİFREM VS HEPSİNİ TÜRKNET ONİNE İŞLEMLER MODEM ŞİFRESİNDEN GİRİYORUM YOK YANİ YANLIŞ OLMASI İMKANSIZ DİĞER TARAFTAN PROTOKOL PPPOE AYARLARI BİREBİR AYNI
Bendeki hat vdsl ve ayar ekranım,

Ekleme, bu arada demişsiniz ama netleyelim ! Hali hazırda vdsl çıkışlı internetiniz var, modeminiz arızalandı, farklı modem temin ettiniz. Bağladınız ama ayarlar olmadı. Doğru anlamışım değil mi ?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Başka yerde vdsl olarak bağlanıyor sizde bağlanmıyor ise hat tanımlarını kontrol ettirin turk nete.

Hatta arayın birlikte kurulum yapın hatalı olan ve yaptığı hata ortaya çıkacaktır.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
1- Öncelikle , giriş yapın ve bağlantı adsl mi vdsl mi emin olun. Bilgiler aşağıdaki gibi görünecektir.

102bf9b2db1915764.png

2- VDSL olduğundan emin olduktan sonra modeminizi modem üzerindeki reset düğmesine uzunca bir süre basarak tamamen resetleyin ve ardından buradaki VDSL kurulumu yapan arkadaşların ekran görüntülerindeki ayarları yapın.

3- Daha sonra ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi DSL kullanıcı adı ve şifrenizi alıp modeme girin. Kayıt ettikten sonra tekrar modemi resetleyin ve bekleyin.

276c2223385c4bcff.png

X Çevrimdışı

xman6019 

Yeni Üye
9 Ocak 2020
30
37
1- Öncelikle , giriş yapın ve bağlantı adsl mi vdsl mi emin olun. Bilgiler aşağıdaki gibi görünecektir.

102bf9b2db1915764.png

2- VDSL olduğundan emin olduktan sonra modeminizi modem üzerindeki reset düğmesine uzunca bir süre basarak tamamen resetleyin ve ardından buradaki VDSL kurulumu yapan arkadaşların ekran görüntülerindeki ayarları yapın.

3- Daha sonra ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi DSL kullanıcı adı ve şifrenizi alıp modeme girin. Kayıt ettikten sonra tekrar modemi resetleyin ve bekleyin.

276c2223385c4bcff.png
baktım hattım aynen sizin attıgınız görseldeki gibi vdsl 35mbps kadar download kurulumu yaparken de birebir kullanıcı adımı ve şifremi girdim internete bağlanamadım hattımda kabloda vs sorun olsa başka modem ile de problem yaşarım ama yok sadece ptm ayarlarını tam olarak hatırlayamadım onada pazartesi bakacağım bilmiyorum belkide modem hat seçiyor

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
baktım hattım aynen sizin attıgınız görseldeki gibi vdsl 35mbps kadar download kurulumu yaparken de birebir kullanıcı adımı ve şifremi girdim internete bağlanamadım hattımda kabloda vs sorun olsa başka modem ile de problem yaşarım ama yok sadece ptm ayarlarını tam olarak hatırlayamadım onada pazartesi bakacağım bilmiyorum belkide modem hat seçiyor

hat ya da servis sağlayıcı seçeceğini sanmıyorum. bendeki moden TTnet in, ben şu an Netspeed ile kullanıyorum.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Airties modemler hat seçiyor, daha önce başıma geldi, başka hatta çalışan modem benim hatta çalışmıyordu. denediğim airties modemler 5650 v3, 5750 ve 5760 hepsindede dsl ışığı yanmıyor yani modem ip almıyordu, uzun uğraşlar sonucu işi bilen bir tt saha ekibine denk geldim, santralden birşeyler yaptı düzeldi. şuan Asus ac56u kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.

S Çevrimdışı

serkan60 

Aktif Üye
21 Tem 2020
50
23
şanslısın ki bende de aynı modemden var. ?

araçlar menüsü altında ayarları yedekle seçeneğini seç. mevcut config dosyasını yedekle sana zahmet.

modem firmware sürümü nedir_? bendeki 1.0.3.1.

sendeki eski ise ben dosyayı bulup upload edeyim, sıfırdan kurulum yapalım. vdsl var tabi ki.
hocam bana 1.0.3.1 sürümünü atabilirmisin hiçbiryerde bulamadım

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
vdsl kullandığını belirtip, atm ayarları örnek veren arkadaş, adsl atm, vdsl ptm değil mi? bazı markalar ikisini de atm olarak mı gösteriyor?

ADSL:

WAN ID Type - PPP Transfer Type - Ağ Protokolü - Kapsülleme:
PPPoE
Aktarım Modu - Modülasyon: ATM
VPI / VCI: 8/35

VDSL:

WAN ID Type - PPP Transfer Type - Ağ Protokolü - Kapsülleme:
PPPoE
Aktarım Modu - Modülasyon: PTM
VLAN ID:
35

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
hocam bana 1.0.3.1 sürümünü atabilirmisin hiçbiryerde bulamadım

Mehabalar, özel durumlar dolayısı ile bir ara aktif olamadım. Kusura bakmayın.

Geçen zaman diliminde siz aradığınızı bulmuşsunuz sanırım. Bana ihtiyaç kalmamış ?

S Çevrimdışı

serkan60 

Aktif Üye
21 Tem 2020
50
23
Mehabalar, özel durumlar dolayısı ile bir ara aktif olamadım. Kusura bakmayın.

Geçen zaman diliminde siz aradığınızı bulmuşsunuz sanırım. Bana ihtiyaç kalmamış ?

o kadar çok araştırma yaptım ki 1 hafta boyunca buldum valla ama doğru değil mi sizinkiyle aynı mı :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt