Ağustos 2018'de uygulanan zam ile 1 Kw birim elektrik fiyatı

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Ağustos 2018'de uygulanan zam ile mesken aboneleri için, elektrik birim fiyatı 0.5027 kuruş (vergi dahil) olmuştur.

Mesken Elektrik kWh fiyatı Ağustos 2018 (bedel ve vergiler dahil):
Tek Zamanlı 0,5027 TL

Üç Zamanlı
Gündüz (06:00 - 17:00) 0,5092 TL
Puant (17:00 - 22:00) 0,7479 TL
Gece (22:00 - 06:00) 0,3184 TL

Tek ve Üç Zamanlı Mesken Elektrik Tarifeleri 2018

EPDK kontrolündeki mesken tarifeleri tek zamanlı ve üç zamanlı olarak ikiye ayrılır. Tüm mesken aboneleri olağan olarak tek zamanlı tarifeden elektrik alır. Üç zamanlı tarifenin, tek zamanlıdan temel farkı, gün içinde elektrik talebinin yoğunluğuna göre, üç farklı birim enerji fiyatı uygulanmasıdır. Birim enerji bedelinin, gündüz, puant ve gece adındaki zaman dilimlerine göre artıp azalması dışında, kalan bileşenler tek zamanlı tarifeyle tamamen aynıdır. Üç zamanlı tarifede bu zaman dlimlerindeki tüketimler ayrı hesaplanarak toplanır ve faturayı oluşturur. Genellikle gece tüketimi çok yoğun olan tüketiciler (gece uretim yapan iş yerleri örneğin) bu tarifeyi tercih eder. Ev tüketicileri için ise genellikle tek zamanlı tarife daha uygundur.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Bu zamlar sadce sni beni mi etkiliyo anlamıyorum. Gene avmler restaurantlar full cekio millet tatilinden eksik kalmıyo. Sokakta arabaya yer bulamiyoruz kac sokak öteye bırakiyoruz arabayi.millet de para var kim ağlıyosa zam zum diye en cok onda para var

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Cok sukur iyi kazaniyorum ama cevremdeki asgari ucretle calisanlar kadar hoyratca harcama yapamiyorum.!
Evi yeni aldim arabada alabilirmiyiz acaba diyoruz.
Adam 1600 maasla
Kirada oturup altlarina 2017 model focus cekiyor.
Var bu iste bir gariplik.

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Bu zamlar sadce sni beni mi etkiliyo anlamıyorum. Gene avmler restaurantlar full cekio millet tatilinden eksik kalmıyo. Sokakta arabaya yer bulamiyoruz kac sokak öteye bırakiyoruz arabayi.millet de para var kim ağlıyosa zam zum diye en cok onda para var
avmlerin kapasitesi belli. gercek durumu yansitma ihtimali yok. sadece nufusun belki de 10binde birini gosteriyor, bu kisim da gelir olarak tepede yer alan kisim oluyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
avmlerin kapasitesi belli. gercek durumu yansitma ihtimali yok. sadece nufusun belki de 10binde birini gosteriyor, bu kisim da gelir olarak tepede yer alan kisim oluyor.

Kış vaktinde ya da İstanbul, Ankara gibi şehirlerdeyseniz AVM'ler dışında ücret vermeden oturabileceğiniz kapalı alan yok.
Adım başı avm var İstanbul ve Ankara'da.
AVM'lerde gezmek ve oturmak para ile değil.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Herkes işçi asgari ücretli değil. Harcama yapanlarda ek geliri vardır anadan babadan yoksa 1600 tl ye mümkünatı yok. Avm dekilerin çoğu memur amir çift maaşlı tipler. Gerçi onlarda ağlıyor. Hafta sonu tatilleri var. Giriş çıkış saatleri var. Sigorta tam emekliliği garanti. Birde bizim ülkenin garip sorunu saygınlıkları var. Memura ooo işçiye sen mi geldin muamelesi... Enflasyon farkı alırlar öğretmenler dört ay tatil yapar yine ağlarlar. Gelsinler özel sektörde bir çalışsınlar bakim... Acaba pazar mesai var mı tatil mi diye...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Herkes işçi asgari ücretli değil. Harcama yapanlarda ek geliri vardır anadan babadan yoksa 1600 tl ye mümkünatı yok. Avm dekilerin çoğu memur amir çift maaşlı tipler. Gerçi onlarda ağlıyor. Hafta sonu tatilleri var. Giriş çıkış saatleri var. Sigorta tam emekliliği garanti. Birde bizim ülkenin garip sorunu saygınlıkları var. Memura ooo işçiye sen mi geldin muamelesi... Enflasyon farkı alırlar öğretmenler dört ay tatil yapar yine ağlarlar. Gelsinler özel sektörde bir çalışsınlar bakim... Acaba pazar mesai var mı tatil mi diye...

AVM'ye herkes geliyor hocam. Öğrencisi, işssizi herkes geliyor.
Dükkan gezmek, yemek katında oturmak bedava.
Siz satışlara bakın. Nakit mi, kredi kartı mı? Mesele bu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Anadan babadan destek aliyormu bilemem
Kohne bir evde kirada oturuyor.
Asgari ucretle bir firmada calisiyor
Giyim kusamlari pek iyi değil ama kapi onunde focus yatiyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cok sukur iyi kazaniyorum ama cevremdeki asgari ucretle calisanlar kadar hoyratca harcama yapamiyorum.!
Evi yeni aldim arabada alabilirmiyiz acaba diyoruz.
Adam 1600 maasla
Kirada oturup altlarina 2017 model focus cekiyor.
Var bu iste bir gariplik.

Hayatım boyunca, kendimi bildim bileli evim olmamıştır. babam ordu mensubuydu evsiz öldü gitti, Annem halen kirada, Abim halen kirada, Ben halen kiradayım, 2012 Model bir arabam var başka da malım mülküm param hiç bir şeyim yok.

Ben bu ülkeyi canım gibi sevmemle birlikte yönetenlerine bela okuyorum zira bu ülke insanını bu hale getirenler, kendi ceplerini doldurup ülkeyi bu hale getiren, bu vatandaı bu sefil hayata zorlayanlardır.

Eğer serde insanlık olmasaydı iş kolaydı, Nasıl mı? Basit, Onlar elektiriğe 3 kuruş zam yaptıysa ben klimaya 13 kuruş yapardım ve ''Dolar arttı aaaaabi '' derdim olur biterdi. Onlar vergiye 10 kuruş zam yaptıkça ben Çamaşır makinesie 30 kuruş zamn yapardım ve ''Vergiler çoğaldı aaaabi benim suçum değil'' derdim olur biterdi.

Toplumda AHLAK yok ise, En önemlisi yönetenlerde AHLAK yok ise neyi tartışalım ki.

Bana lütfen şunun cevabını hepiniz tek tek yazın.

''YArın benzin 10TL'' desem.

''Almıyorum'' diyecek bir taneniz var mı?

Ben diyemem, yine gidip alacağım mecbur.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
AVM'ye herkes geliyor hocam. Öğrencisi, işssizi herkes geliyor.
Dükkan gezmek, yemek katında oturmak bedava.
Siz satışlara bakın. Nakit mi, kredi kartı mı? Mesele bu.
Hocam diyorum ki nakit de var kredi kartı da var. Ama memur kesim kredi kartını ödemekde sıkıntı yaşamıyor. Zaten yeni uygulanan taksit sınırlamasıda bu yüzden..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Elektrik konusu açılmışken şunu da paylaşayım o halde zira sanırım 1-2 gün evvel bu konuyu konuşmuştuk L lolman kardeşimiz ile.

Evdeki elektrikli aygıtlara ve kullanım şekline göre fatura ortada, Sizlerde durum nedir merak ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt