Aeg lavamat çözülemeyen sorun.

F Çevrimdışı

fox-03-34

Yeni Üye
5 Tem 2018
14
32
Merhaba arkadaşlar başlıktaki çamaşır makinem var. daha önce servis tarafından İki kere amortisör değişti kazan sıkmaya başlarken yalpalamaya başlıyor.devir yükseldikçe düzeliyor. Kazan sağlam ses yok. Yetkili servisten amortisör aldım değiştirdim sorun aynı kazanı dagıtmaktan korkuyorum.ilk aklıma gelen askı yayı onu değiştirsem diyorum boş yere para harcamak istemiyorum.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
AEG öko lavamat 925 ise kral makina.. Almanyadan getirmiştik. 86 model.. Şimdikilere taş çıkartır.. 2014 de miadı doldu. ☹️

F Çevrimdışı

fox-03-34

Yeni Üye
5 Tem 2018
14
32
AEG öko lavamat 925 ise kral makina.. Almanyadan getirmiştik. 86 model.. Şimdikilere taş çıkartır.. 2014 de miadı doldu. ☹
Nerde 1994'de aeg çamaşır makinemiz vardı 2004'te miladı doldu muhtemelen ben doğmadan önce alınmıştı (1991) siz düşünün artık 2004'de Arçelik aldik 3.yıl taşıma vidalarıyla kullanmış bizimkiler ist taşınınca servis nasıl kullandınız böyle diye şaşırmıştı ? 2015'e kdr gitti (Aeg 76680 wd) arada kurutmasını kullanırız niyetiyle aldım ama pişman olduk annem fazlada atmaz %50 ancak doldurur battaniye havlu hak getire elde yıkar atsa bozulsa umrumda olmaz. En son merdivenden aşağı salacagim 5. Kattan 5.senede 4 kere amortisör bi parazit filitresi degişti işten çıkmış olmasam üstüne alacam bi kumada 2 aydir boşum ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
2002 de rulman sorun yapmıştı. Bosch servisini çağırmıştım. Adam üstten tak tak açtı. Vay bee adamlar ne yapmış demişti. Böyle makina burda nerede demişti. Ve kazanı 8 kg idi. Şimdi yakın zamanda kazanı 8 kg diye reklam yapıyorlar.
2014 de ise beyin arıza yapmıştı. Bende yeter artık deyip ariston aldım ama o bir efsaneydi...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Dengesiz yükleme olabilir gibi,%50 doluyorsa, sıkarken bir yerde toplanıyorsa yapabilir bence,ağırlık gidene kadar sarsılır,azalınca normale döner birde tam yükte deneyin bakalım,yani tam doldurulsun.Tabii yaylardan olabilir ,bizim eski vestelde başımıza gelmişti,yaylar yumuşaktı,sert olanlardan alıp takmıştım ama sanki dengesiz yükleme gibi görünüyor.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
1992 de Alman malı AEG Lv42 almıştım, 5 sene önce sadece rulman ve rezistansı değişti.. Kendisi halen faaldir.. Emekli olmaya pek niyeti yok gibi çalışıyor.. Ne tıkırtı var ne de "sıkırtı".. (sıkırtı kelimesi alıntıdır..) ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
1992 de Alman malı AEG Lv42 almıştım, 5 sene önce sadece rulman ve rezistansı değişti.. Kendisi halen faaldir.. Emekli olmaya pek niyeti yok gibi çalışıyor.. Ne tıkırtı var ne de "sıkırtı".. (sıkırtı kelimesi alıntıdır..) ?
Eskiden rekabet kalite ile gerçekleşiyordu... :bilmiyom :uzgun

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Önceden hizmette kalite vardı şimdi para var kazanç var. Tabiki eskiden bu Türkiyede maalesef yine yoktu...
Örnek Türk malı yerli malı demek bile irkiliyordu insan... Ama alman malı ooo... ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri