Adem Helvacı'ya cevap

temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
54
Sayın adem helvacı neyi cevabını istiyorsunuz Anlamadım. Ben size gereken cevabı verdim ama siz anlamadınız heralde. Sizin dünya göşünüzle bizim dünya görüşümüz farklı dedim anlamadınız heralde bundan ötürü benim size vereceğim cevaplar sizi, sizin vereceğininz cevaplar bizi tatmin etmez.Onun için siyasi konularda tartışmaya gerek yok dedim.Bu saatten sonra ne siz beni ne ben sizi değiştirebilirim.Ama hepimizin ortak noktası vatan olmalı.Sağlıcakla kalın.

Charliez Çevrimdışı

Charliez 

Aktif Üye
19 Ara 2019
67
28
Degerli Dostlarım temhem16 temhem16 hepinizi gayet iyi anlıyorum zaten şehit konusu cevaplar için kilitlenmiş kapatılmış lütfen birbirinizi kırıp incitip üzmeyin ... az önce başka konu başlıgı altında hadisler ayetler Yüce Kitabımız Kuranı-Kerim Işıgında anlattıım bakınız. (IPTV) bu başlıga yazdıgım benim mesajlarımı incelersen hatamdan dolayı A Adem Helvacı beyden ve tüm heerkesten özür diledim
Ayrıca Yitip Giden Kahraman 34 Şehit Mehmetçigimizi biz İnsanlar Ne yaparsak yapalım dünyaya, yeniden getiremeyiz buna Ancak Yüceler Yücesi RAB-TEALA'NIN HERŞEYE GÜCÜ YETEN ÖLÜYÜ CANLANDIRIP TEKRAR TEKRAR DİRİLTEN YERDEKİLERİN VE GÖKYÜZÜNÜN ARŞIN UZAYIN DÜNYANIN HERŞEYİN YARATISI OLAN ALLAHU TEALA İLE MÜMKÜN HEM 34 KAHRAMANIMIZ ŞEHİTLER MAKAMI FİRDEVS CENNETLERİNDE EMİNİM MUTLU KEYİF İÇİNDE Rızık Veren ALLAHIN YANINDA PEYGAMBERLERE KOMŞU OLDULAR İNŞALLAHU TEALA
HERŞEYİ YARATAN ALLAH ÖLÜLERİ Mİ DİRİLTEMEYECEK BU OLAY ALLAH İÇİN GAYET ÇOK KOLAYDIR YARATAN ÖLDÜREN TEKRAR TEKRAR DİRİLTEN CAN VEREN ALLAH''TIR
TIPKI SONBAHAR KIŞ GÜNLERİNİN GELİPTE AGAÇLARI YAPRAKLARI DÖKÜP TOPRAKLARI ÖLDÜRÜP
İLKBAHARDA GÜNEŞİN ÇIKMASIYLA GÖKTEN BEREKET YAGMURUN YAGMASIYLA TEKRAR CANLANIP DİRİLMESİYLE SEBEBİYLE ORTAYA ÇIKAN YEMYEŞİL AGAÇLARIN YAPRAKLARIN BİTKİLERİN ÇİÇEKLERİN BÖCEKLERİN TEKRAR TEKRAR DİRİLMESİ BURADAN ANLIYORUZ Kİ ÖLÜMDEN SONRA DİRİLME YAŞAM VAR

#SEHİTLERÖLMEZ #VATANBÖLÜNMEZ #HERMÜSLÜMANTÜRKASKERDOGAR #BİRÖLÜRBİNDİRİLİRİZ #VATANSANACANIMFEDA VATAN SAGOLSUN #83MİLYONMEHMETÇİGİİZHEPİMİZ
MEHMETÇİKE UZANAN ELLER KIRILSIN MEHMETÇİGİMİ ŞEHİT EDENİN DÜŞMANIN KANI KURUSUN YOK OLSUN İNŞALLAHU TEALA AMİN ECMAİN

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Degerli Dostlarım temhem16 temhem16 hepinizi gayet iyi anlıyorum zaten şehit konusu cevaplar için kilitlenmiş kapatılmış lütfen birbirinizi kırıp incitip üzmeyin ... az önce başka konu başlıgı altında hadisler ayetler Yüce Kitabımız Kuranı-Kerim Işıgında anlattıım bakınız. (IPTV) bu başlıga yazdıgım benim mesajlarımı incelersen hatamdan dolayı A Adem Helvacı beyden ve tüm heerkesten özür diledim
Ayrıca Yitip Giden Kahraman 34 Şehit Mehmetçigimizi biz İnsanlar Ne yaparsak yapalım dünyaya, yeniden getiremeyiz buna Ancak Yüceler Yücesi RAB-TEALA'NIN HERŞEYE GÜCÜ YETEN ÖLÜYÜ CANLANDIRIP TEKRAR TEKRAR DİRİLTEN YERDEKİLERİN VE GÖKYÜZÜNÜN ARŞIN UZAYIN DÜNYANIN HERŞEYİN YARATISI OLAN ALLAHU TEALA İLE MÜMKÜN HEM 34 KAHRAMANIMIZ ŞEHİTLER MAKAMI FİRDEVS CENNETLERİNDE EMİNİM MUTLU KEYİF İÇİNDE Rızık Veren ALLAHIN YANINDA PEYGAMBERLERE KOMŞU OLDULAR İNŞALLAHU TEALA
HERŞEYİ YARATAN ALLAH ÖLÜLERİ Mİ DİRİLTEMEYECEK BU OLAY ALLAH İÇİN GAYET ÇOK KOLAYDIR YARATAN ÖLDÜREN TEKRAR TEKRAR DİRİLTEN CAN VEREN ALLAH''TIR
TIPKI SONBAHAR KIŞ GÜNLERİNİN GELİPTE AGAÇLARI YAPRAKLARI DÖKÜP TOPRAKLARI ÖLDÜRÜP
İLKBAHARDA GÜNEŞİN ÇIKMASIYLA GÖKTEN BEREKET YAGMURUN YAGMASIYLA TEKRAR CANLANIP DİRİLMESİYLE SEBEBİYLE ORTAYA ÇIKAN YEMYEŞİL AGAÇLARIN YAPRAKLARIN BİTKİLERİN ÇİÇEKLERİN BÖCEKLERİN TEKRAR TEKRAR DİRİLMESİ BURADAN ANLIYORUZ Kİ ÖLÜMDEN SONRA DİRİLME YAŞAM VAR

#SEHİTLERÖLMEZ #VATANBÖLÜNMEZ #HERMÜSLÜMANTÜRKASKERDOGAR #BİRÖLÜRBİNDİRİLİRİZ #VATANSANACANIMFEDA VATAN SAGOLSUN #83MİLYONMEHMETÇİGİİZHEPİMİZ
MEHMETÇİKE UZANAN ELLER KIRILSIN MEHMETÇİGİMİ ŞEHİT EDENİN DÜŞMANIN KANI KURUSUN YOK OLSUN İNŞALLAHU TEALA AMİN ECMAİN

Konuyu ben kilitledim. Yazacak olsak çok şey var ama bu mecraya derin siyaset girmesin, Hepimiz fazla hassasız zaten.

Her şeyin fazlası zarar, Aşırı dİn, Aşırı siyaset Aşırı teknoloji fan'ı olmak vs

Her şey kararında güzel.

Bu sene kış olmadı, yaz geldiğinde ne yiyeceğiz ona bakalım biz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
79 kuşağı birisi olarak yazmadan geçmeyeyim ...
9 mart 1978,lise son sınıfım(ahlak dersinden 1 yıl sınıfta kalmıştım,4 yıl okudum liseyi),7 arkadaş spor klüpleri hakkında tartışıyorduk ,yer İzmir-Örnekköy.Basit tartışma öyle bir hale geldi ki ,oradan ayrılmak zorunda kaldık ,ben ve arkadaşım mesut .
Ertesi gün okula gittiğimizde duyduklarıma inanamadım,geride kalan ve tartışan 5 kişiden biri bıçaklanarak yaralanmış,işte o an bir daha asla spor konusunda tartışmaya girmedim ,bu yaşımda halen uygularım ,konu açılsa da susarım,tabii "tartışmaya girmeme" konusuna siyaset ve dini de ekledim,aynı gün.
Hatta fark ettiyseniz forumda dahi karışmıyorum ne siyasi ne de dini konulara,çünkü bunun sonu gelmez,bugüne kadar gelmedi,bundan sonra da gelmez.
Bu 3 konunun tartışması asla bitmez,ömür boyu sürer,ömürler varsa göreceksiniz zaten,70 yaşına da gelseniz aynı tartışma devam eder ,ki ben bunu iyiki 18-19 yaşımda öğrenmişim,oğluma da öğrettim,sülale içinde bile hiç tartışmaya girmez ,bir keresinde dayısı"senin fikrin yokmu koçum" demişti ,ben iki kardeşin kavgasına da şahit olmuştum çünkü :)
79 kuşağı olarak "özellikle" belittiğimi de yazayım,hatta o yıllarda bir düğünde birisi "çırpınırdı karadeniz" istemişti,bilmediğimi söyledim,o da bana "şunu biliyormusun" dedi(sol bir şarkı) ,yine "inan bilmiyorum,sana mevlana çalayım"demiştim,çünkü biliyordum ki düğünü biterecekti aklınca,kavga çıkartıp.Halbuki iki şarkıyı da biliyordum ama ortam olmaynca hiç birini "bilmiyor"dum.
Fazla uzatmayayım, ne demek istediğimi umarım anlamışsınızdır,"spor-siyaset-din" asla tartşılmaz ,tartşıldığında sonu hiç iyiye gitmez,ben gittiğini hiç görmedim dün ve bugün :ok .
Ayrca lütfen bu mesajıma cevap yazmayın ,yazsanız da, sedece okuyacağımı önceden belirteyim :)

wendor11 Çevrimdışı

wendor11 

Aktif Üye
6 Şub 2018
80
47
79 kuşağı birisi olarak yazmadan geçmeyeyim ...
9 mart 1978,lise son sınıfım(ahlak dersinden 1 yıl sınıfta kalmıştım,4 yıl okudum liseyi),7 arkadaş spor klüpleri hakkında tartışıyorduk ,yer İzmir-Örnekköy.Basit tartışma öyle bir hale geldi ki ,oradan ayrılmak zorunda kaldık ,ben ve arkadaşım mesut .
Ertesi gün okula gittiğimizde duyduklarıma inanamadım,geride kalan ve tartışan 5 kişiden biri bıçaklanarak yaralanmış,işte o an bir daha asla spor konusunda tartışmaya girmedim ,bu yaşımda halen uygularım ,konu açılsa da susarım,tabii "tartışmaya girmeme" konusuna siyaset ve dini de ekledim,aynı gün.
Hatta fark ettiyseniz forumda dahi karışmıyorum ne siyasi ne de dini konulara,çünkü bunun sonu gelmez,bugüne kadar gelmedi,bundan sonra da gelmez.
Bu 3 konunun tartışması asla bitmez,ömür boyu sürer,ömürler varsa göreceksiniz zaten,70 yaşına da gelseniz aynı tartışma devam eder ,ki ben bunu iyiki 18-19 yaşımda öğrenmişim,oğluma da öğrettim,sülale içinde bile hiç tartışmaya girmez ,bir keresinde dayısı"senin fikrin yokmu koçum" demişti ,ben iki kardeşin kavgasına da şahit olmuştum çünkü :)
79 kuşağı olarak "özellikle" belittiğimi de yazayım,hatta o yıllarda bir düğünde birisi "çırpınırdı karadeniz" istemişti,bilmediğimi söyledim,o da bana "şunu biliyormusun" dedi(sol bir şarkı) ,yine "inan bilmiyorum,sana mevlana çalayım"demiştim,çünkü biliyordum ki düğünü biterecekti aklınca,kavga çıkartıp.Halbuki iki şarkıyı da biliyordum ama ortam olmaynca hiç birini "bilmiyor"dum.
Fazla uzatmayayım, ne demek istediğimi umarım anlamışsınızdır,"spor-siyaset-din" asla tartşılmaz ,tartşıldığında sonu hiç iyiye gitmez,ben gittiğini hiç görmedim dün ve bugün :ok .
Ayrca lütfen bu mesajıma cevap yazmayın ,yazsanız da, sedece okuyacağımı önceden belirteyim :)
Sonuna kadar katılıyorum ve bu üç konuda herkesın fikri kendine bu siyaset konusunda ne ocaklar söndü özellikle 70 li yıllar yazık cok yazık

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
İşin içine "Siyaset" girmesin denir ama nedense hep girilir ve bir daha da oradan çıkılmaz!
İşin içine neden siyaset girmiyor??

Bizim sorunumuz siyaset değil,adam gibi oturup tartışmasını bilmiyoruz,hep işin sonu da Karakol da bitiyor
olay budur,sürekli siyaset girmesin lafından bıktım gari!

Bilakis siyasetle girip bakmak lazım! burası Muz Cumhuriyeti mi yaw?

1903 den başlayarak 1917/18 ler ve en son 1923 de yine durum aynen böyleydi bu memleket de!
şu rejim bu rejim "mandalık" dahil bir sürü şeyi bir sürü adam tartıştı,o zaman da bizim insanımız
tartışmasını bilmiyorduki!
"Vatan hainleri" o zaman da vardı bugünde aynen vardır! herkes DAVA ya aynı gözle bakmıyorki

Biz Japonya/Kore örneğini verirsem böyle bir millet değiliz,kimse kendini kandırmasın,"Atatürk ün
Askerleriyiz" lafı da bir slogan dır! hadin ülen kuşanın gidiyoruz dense kaç kişi çıkar???
o zaman da(Atatürk zamanı) herkes çıkmadı bugün de çıkmayacaktır,sayıları bellidir bu çıkacak
kahraman kişilerin,Allah onlardan razı olsun,o zaman da bunlar yaptı gereğini bugün de bunlar yapacaktır
yok 80 milyon böyledir yok 82 milyon böyledir yaw bunlar küllüm yalan kimseyi kandırmayın!

1922 de tek yenilmediğimiz cephe IRAK oldu;Basra ve güney kesim gitti,Bağdat civarı gitti ama Kuzey Irak gitmedi!
İngilizler çıkamadılar daha fazla ve işin sonu ciddi dediler kestiler olayı,orası nasıl el değiştirdi peki?
"Halk oylaması" yapıldı ve öyle gitti elimizden(sanırım %70 Arap-İngiliz devleti istedi %30 gibi de Osmanlı-Türk
dendi)herifler savaşla alamadıkları yer de böyle Halk oylaması le aldılar koca bölgeyi,Cemal Paşa
ne yaptı "çekilmem" dedi,Atatürk bile adamı geri çağırmasına rağmen gelmedi ama sonra bir şekilde adamı
Ankaraya getirdiler(nasıl getirildiğini öğrenin sizler) bu kahraman adam bir dünya cepheler den(yabancı topraklar)
yenildiğimiz halde yenilmeyen tek Paşa dır!!!

Ben dahil bütün askerlerim Şehit olur ama asla çekilmem demiştir!

Kendi yorumum şu olur;çekilmeseydik bütün o bölge hala bizimdi! kaldı ki Misakı-milli sınırlarıdır burası!!
Bu kahramının torunu vardır Milliyet Gaz.den Hasan Cemal,bilenler bilir,dedesine bak bir de buna bak...
Bir emekli paşa vardı,bunun açık oturum da .....mıçmıştı adeta!
...sen dede nin kemiklerini sızlatıyorsun... demişti buna!
İşte bu paşalar hala var! peşinden gidecek adamlar da var,bunlar "slogan" filan atmazlar,aynen giderler!
şunu da yazayım 82/84milyon filan bunları geçin bir kalem! ama geri kalan TÜRK ler yeter de artar bile!
bu her zaman böyle olmuştur! işte bu devlet onlarla kuruldu ve onlarla gidiyoruz!

++
Suriye konusun da hükümet baştan beri yalnıştı!
Libya da durum bizim açımızdan çok daha vahim oldu((uzun seneler orada çalıştım ben!)
Mısır konusun da yine aynen öyle!
Tunus konusunda zaten bir şey yapmadık,yapamazdık aynen öyle oldu,neyseki çabuk bitti!

Emirliklerin bazılarıyla papaz olduk! S.Arabistanla da öyle sayılırız v.s v.s
Arap dünyasıyla en kötü baharımızı yaşıyoruz!

Yalnıştan dönmek de faydalıdır çoğu kere ki zaten buna da mecburuz bu inat kime ve neden!
Biz bu oalylarda her Arap ülkesini aynı gibi gördük en büyük yalnış burada idi
zira Libya farklıydı Suriye tamamen farklıdır! Mısır zaten bizi sevmez ve düşmandır! ne yandaş ya da
karşı bile olsan heriflerin tutumları 1950 den Nasır dan beri hep böyle olmuştur!

S.Arabistan/Emirlikler aynen böyledir,bizimkilerin sürekli şirin görünmek sevdaları da beyhudedir
hatta bu heriflere memleket de "hayran" tipler de çok bol miktarda vardır(kaç senede S.Arabistan da
bulundum!

Bu hükümetin ARAP dünyasıyla ilişkileri bana göre demiyorum bile,ama külliyen yalnış ve beni de bir TÜRK
olarak son derece rahatsız etmektedir! ayrıca geçmiş tüm hükümetler de aynen böyleydi!

Taşları doğru oynamayı bilmiyoruz sürekli yalnışlar vardır!
Ahmet Davutoğlu ne demişti,Cumayı şu tarih gidip Emevi Camisin de kılıyoruz!!!

Libya için durum tam vehamet,hala oradan aldığım bilgilere göre de hikayeyiz! zaten resmi
bilgiler de gidrek düştü dikkat ederseniz!

Ne işi var TÜRK Askerinin işi oralar da dendi ve hala deniyor!

kesiyorum Cumanız mübarek olsun arkadaşlar

Son düzenleme:
Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
"Tartışmakla bir yere varılmaz"
"Siyaset futbol din vb. tartışmayın"
"Ben tartışmayı beceremiyorum"
"Okuduğunu anlamamak, ya da tersinden anlamak"

Hepsi de, bir birinden farklı şeyler... ?
Sevgili Domestos Domestos yazdığım mesaja neden kızdın ki? Ne var yazdığım mesajda, ha sen siyaset seviyorsan buyur yap kardeşim. Ben şu güzelim ortam bozulmasın diye yazdım. İsteyen istediğini yazabilir. Ben forumun admini değilim, moderatorü hiç değilim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sevgili Domestos Domestos yazdığım mesaja neden kızdın ki? Ne var yazdığım mesajda, ha sen siyaset seviyorsan buyur yap kardeşim. Ben şu güzelim ortam bozulmasın diye yazdım. İsteyen istediğini yazabilir. Ben forumun admini değilim, moderatorü hiç değilim.
Daha önce de yazmıştım... Yapılan yorumların altında, duygularımızı kısa yoldan belirtmek için imkan tanınmış ve yaptığınız yoruma kızdığımı bu imkan dahilinde belirttim.

Bu Güzel ortam, güncel konulara değinip, düşünce ve tepkimizi "ilgili" bölümlerde dile getirmekle bozulacaksa ve forumdan soğutacaksa hiç olmasın daha iyi bence...

Teknik bölümde, tartışma ve konu ile ilgisiz yorumlar yapılırsa haklısınız. Ama "ilgili" bölümlerde "her türlü" muhabbet "usulünce" yapılsın lütfen... Beğenmiyor olmanıza saygı duyarım ama "forumda olmasın" talebinize kızarım... Kızdım.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt