Adaway uygulaması kullananlar

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Arkadaşlar Rootlu olarak kurdum fakat ne youtube ne browser reklamları engelleniyor. Bulunduğumuz ülkenin host dosyasını mı eklememiz gerekiyor acana? Uygulamayı yükledim fakat o kadar övülen bir uygulama olarak en ufak artısını görmedim. Yanlış yaptığım, bilmediğim bir ayar mı var acaba?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Smart tube next kur youtube için taracı olarak opera kur ücretsiz reklam engellecisi var forum apk bölümüne bak.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Biraz konuyu genişletmek gibi olacak ama (Hani bırak onu bunu kullan demişim gibi olmasın istiyorum ama) ben adguard dns kullanıyorum. Modem düzeyinde. Ağdaki tüm cihazlarda iş görüyor.

Plain DNS​

Default servers

AdGuard DNS will block ads and trackers.
IPv4: 94.140.14.14
94.140.15.15
IPv6: 2a10:50c0::ad1:ff
2a10:50c0::ad2:ff

Non-filtering servers
AdGuard DNS will not block ads, trackers, or any other DNS requests.
IPv4: 94.140.14.140
94.140.14.141
IPv6: 2a10:50c0::1:ff
2a10:50c0::2:ff

Family protection servers
AdGuard DNS will block ads, trackers, adult content, and enable Safe Search and Safe Mode, where possible.
IPv4: 94.140.14.15
94.140.15.16
IPv6: 2a10:50c0::bad1:ff
2a10:50c0::bad2:ff

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Smart tube next kur youtube için taracı olarak opera kur ücretsiz reklam engellecisi var forum apk bölümüne bak.
Revanced işe yarıyor telefonda kullanıyorum, tv box android 7 olduğu için güncel revanced sürümü çalışmıyor. Browser dediğin gibi mozilla, opera işi çözüyor. Benim anlamadığım insanlar youtube, browser vs adaway için engelliyor dese de ben işe yaradığını görmedim. Kutuya android 9 yüklemek isteğim de aslında bunun için. Smart tube vardı ama kullanımı, özellikler ana sayfada hep aynı önerileri göstermesi pek hoşuma gitmedi.

slowfood slowfood
Evde modem yok zira ev İnterneti yok. Cep telefonum sınırsız İnternet olduğu için telefondan veriyorum coşkuyu. O yüzden modem odaklı çözümlere gidemiyorum 😊

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Revanced işe yarıyor telefonda kullanıyorum, tv box android 7 olduğu için güncel revanced sürümü çalışmıyor. Browser dediğin gibi mozilla, opera işi çözüyor. Benim anlamadığım insanlar youtube, browser vs adaway için engelliyor dese de ben işe yaradığını görmedim. Kutuya android 9 yüklemek isteğim de aslında bunun için. Smart tube vardı ama kullanımı, özellikler ana sayfada hep aynı önerileri göstermesi pek hoşuma gitmedi.

slowfood slowfood
Evde modem yok zira ev İnterneti yok. Cep telefonum sınırsız İnternet olduğu için telefondan veriyorum coşkuyu. O yüzden modem odaklı çözümlere gidemiyorum 😊
Cep telefonunun hotspot özelliği ile mi kullanılıyor yoksa clone simkart ile 3g modem mi kullanılıyor? (Siz çözüm isteyin hepsini paylaşırız. :haha )

Cep telefonu ısırıklı elma değildir umarım? :haha

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Cep telefonunun hotspot özelliği ile mi kullanılıyor yoksa clone simkart ile 3g modem mi kullanılıyor? (Siz çözüm isteyin hepsini paylaşırız. :haha )

Cep telefonu ısırıklı elma değildir umarım? :haha
🤣🤣🤣Hotspot ama sanırım root yok. Birde modem olmadığı için ag üzerinden birsey paylaşılmıyor zira benim wifinin de açık olması gerekiyor 🙃😁

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
🤣🤣🤣Hotspot ama sanırım root yok. Birde modem olmadığı için ag üzerinden birsey paylaşılmıyor zira benim wifinin de açık olması gerekiyor 🙃😁
Dns changer uygulamasını dener misiniz? Söz konusı uygulamanın root ihtiyacı olmadan mobil verinin dnsini değiştiriyor olması lazım. Hiç çözüm olmazsa en kolayı tv box' ın wifi dnslerini değiştirmek. :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Operatör de engelliyor olabilir.
Telefona DNS veya Proxy adresi girilebiliyor.
Hotspot'a etki ediyor mu bilmiyorum hiç denemedim.

Geri
Üst Alt