Adaptör Sorunu

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bewel sipariş verdim.. İnşallah olur.......https://www.trendyol.com/bewell/ba100-universal-tablet-sarj-adaptoru-5v-3a-ac-dc-adaptor-p-51594725?gads=true
üründe yazan volt amper değerleri doğru ise cihazınızda arıza vs yoksa sorunsuz kullanırsın

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Ürün bugün geldi ama yine olmadı ya...Cihazın ışığı yanıyor ama açma tuşuna basınca ışık kayboluyor...Çalışınca maviye dönüyordu...Cihazda sorun olsa diğer adaptörle de çalışmazdı herhalde diye düşünüyorum..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ürün bugün geldi ama yine olmadı ya...Cihazın ışığı yanıyor ama açma tuşuna basınca ışık kayboluyor...Çalışınca maviye dönüyordu...Cihazda sorun olsa diğer adaptörle de çalışmazdı herhalde diye düşünüyorum..
cihaz etiket resmi yüklersen volt amper değerleri doğru mu kullandığın cihaz kaç yıllık cihaz arızası olabilir yakın çevrendeki elektronikçi tv tamircisi varsa götür cihazı kontrol ettir cihaz sarj giriş soketinde yada cihaz üzerinde devre elemanlarında arıza olabilir 5V2.4a bu değerler doğru ise 5V3a adaptör ile sorunsuz çalışmalı dışarıdan destek alman lazım ölçü aletin varsa cihaz ve adaptörde ölçüm yapman lazım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

küçücük bir direnc arızası bile cihazın çalışmasını engeller chip transitör kapisatör gibi arıza çeşitleri senin cihaz baya eski bir cihazmış cihaz arızası olma ihtimali daha yüksek duruyor elektronikçiler çarşısı her ilde bulunuyor götür cihazını baksınlar onlarda alet edavat kademeli ayarlı güç kaynakları var ölçümünü vs yaparlar sana ne sıkıntısı varsa söylesinler

Moderatör tarafında düzenlendi:
OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Maalesef entegrelerden birinde yanma olmuş...Seri no okunmadığı için elektrikçi bulamadı.. Bir kaç deneme yapmış ama olmamış...Yanan yeri işaretlemiş...

foto6001e7b5ca84ef30.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Maalesef entegrelerden birinde yanma olmuş...Seri no okunmadığı için elektrikçi bulamadı.. Bir kaç deneme yapmış ama olmamış...Yanan yeri işaretlemiş...

foto6001e7b5ca84ef30.jpg
tam cihaz modeli kart üzerinde kod vs varsa onları yaz bi bakalım aynı kart şema vs varmı

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Buradaki bilgiler işe yarar mı... Kusura bakmayın teknik terimlerden çok anlayamıyorum...Cihazı bile gönderebilirim yapabilecek varsa...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
baktım cihaz eski detaylı bilgi yok aynı cihazdan bulup içini açıp entegre bilgisine bakmak lazım

Geri
Üst Alt