Adana Ceyhanda 4.2 Büyüklüğünde deprem

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adana/Ceyhanda 4.2 Büyüklüğünde deprem oldu. Çukurovadayım ben hissetmedim. Bazı kaynaklar ise Ceyhan diyor.. geçmiş olsun herkese tekrardan.

Screenshot_20230311_233515.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
17 Ağustos depremi sonrası artçılar bir yıla yakın sürmüştü, insan belli bir zaman sonra alışıyor, yapacak bir şey yok.Allah beterinden saklasın inşallah...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
17 Ağustos depremi sonrası artçılar bir yıla yakın sürmüştü, insan belli bir zaman sonra alışıyor, yapacak bir şey yok.Allah beterinden saklasın inşallah...
Rabbim o günleri bir daha yaşatmasın inşallah ama maalesef uzmanlar kapıda olduğunu söylüyorlar bende gece uyurken yakalandım 17 ağustos depremine ki bizim ev o zamanlar 2 katlı idi zaten geç yatmıştım hanım,da hastahane,de idi o zaman ufaklık daha yoktu büyük,de 12 yaşında yukarda kayınpederlerde kalıyordu ben zannettim,ki bizim çocuğa birşey oldu hastalandı heralde gece beni uyandırmaya geldiler güm,güm uyanayım diye kapıya vuruyorlar sandım abi ayağa kalkmaya çalışıyorum sarhoş gibi bir sağa bir sola düşüyorum kapıya geldim çeviriyorum,çeviriyorum kolu kitlenmiş açılmıyor neyse son bir hamle ile bir boşluk oldu açtım ama hala sallanıyor baktım bizimkiler merdivenden iniyorlar dışardan merdivenli neyse hemen yola attık kendimizi ezan okunana kadar dışardaydık ara sıra bahçe duvarına dayanıyorum bakıyorum devam ediyormu diye normalde ayakta olunca,da anlaşılmıyor yavaşladığı için sonra yavaş,yavaş azaldı girdim içeri elbiselerimi giyindim işe gittim 1 hafta süre ile tatil ettiler ordan hemen hastahaneye hanımı alıp eve getirdim o gün maalesef çok acı bazı tanıdıklarımız vefat etti avcılardaki binada şimdiki evimiz yeni ama bilemiyoruz rabbim inşallah kimsenin canı yanmadan yeni acılar yaşamadan atlatırız kalın sağlıcakla.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Herkese geçmiş olsun.Ben 38 senedir İzmir'de ikamet ediyorum.Ege bölgesi deprem bölgesi olduğundan alıştım artık,senelerce gece gündüz evde,iş yerinde depreme yakalandım artık hiç panik yapmıyorum.Depremi de diğer doğa olayları gibi bir doğa olayı olarak beynime işledim.Çünkü deprem olduğunda sakin kalabilmek çok önemli,çevredekileri de sakinleştirmek gerekiyor.İnsan paniklerse ne yapacağını şaşırıyor,eli ayağı dolaşıyor.Normal düşünüp hareket edemiyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Herkese geçmiş olsun.Ben 38 senedir İzmir'de ikamet ediyorum.Ege bölgesi deprem bölgesi olduğundan alıştım artık,senelerce gece gündüz evde,iş yerinde depreme yakalandım artık hiç panik yapmıyorum.Depremi de diğer doğa olayları gibi bir doğa olayı olarak beynime işledim.Çünkü deprem olduğunda sakin kalabilmek çok önemli,çevredekileri de sakinleştirmek gerekiyor.İnsan paniklerse ne yapacağını şaşırıyor,eli ayağı dolaşıyor.Normal düşünüp hareket edemiyor.
haklsınız izmirde çok deprem oluyor buna bende alıştım fakat güneydoğuda olan 2 adet büyük depremlerde sakin kalmak imkansız insan korkudan altına sı....r bile.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt