Adalet mi? Eşitlik mi?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
yaratıcı kullarını eşit yaratmamıştır.mesela erkek ile i kadına ayrı görevler vermiştir
ama bütün kullarına adaletıyle muamele ederü
bunlar derin konular :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Eşitlik bu gorselde ki her zaman aynı durumlarda tarafları mutlu etmiyebilir. Kadın erkek arasında ki ilişkiyi de buna bağlayan insanlar çok.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşte görsele bakınca benim aklıma gelen; İnsanlar adalet önünde eşitse ve hakları eksiksiz verilebiliyorsa hem adalet hem de eşitlik gerçek anlamın da var olur.
Bir başka söyleyişle adalet sağlandığında eştlik sağlanmış olur.
Ama beşeçilik te de bir haklılık var, Erişilmez yapsalardı, masraftan kaçmışlar, yani izleme parası zaten peişinen ceplerinde sayılır. ?
Ben bu beleş izleme olayına hiç odaklanmamıştım mesela.
Bence vurgulanmaya çalışılan bu mesajda sübliminal mesaj yoktur ama? :alala

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
günaydın,

adalet eşitliği de kapsayan daha geniş bir kavramdır, eşitliği beraberinde getirir ama her eşitlik adil olmak demek değildir..

buyrun konuyu derinleştirelim :hihi

PQvgX8.jpg

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Henüz "toplum" olmayı başaramamış, aynı zamanda derin ve karanlık cehaletin hüküm sürdüğü (sürdürüldüğü) "topluluk"larda adalet ve eşitlik kavramlarından bahsetmek abesle iştigal olur.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Ben bu beleş izleme olayına hiç odaklanmamıştım mesela.
Bence vurgulanmaya çalışılan bu mesajda sübliminal mesaj yoktur ama? :alala
Resimlerin tamamına da bakınca adalet dışındakilerin hiçbiri nesnel olarak sorun, araç ve çözüm ekseninde tam konuyu barındırmıyor. Şöylede düşünülebilir, Stadın içindeysen zaten eşitsin sorun yaşamıyorsun dışıdaysan çözmen gereken bir doğal sorunun var ve benim sistemimde yeralmıyorsun eşit değilsin (ötekisin) mesajıda var. Yani dünyanın gidişinde sanal para, vatansızlık, cinsiyet ayrımının olmadığı nötr insan, olarak düşünülen getirilmesi hazırlıklarında ki sistem için içeride omayı özendirici subliminal mesaj olarak ortaya çıkıyor denebilir. Dışarıdakiler tam bizim muhafakar, kafası bir başka çalışan yurttaşlarımız gibi, daima sürü pisikolojisinden uzak kendine has bir bir çıkış yolu bulmaya çalışanlar. Adaletten ayrılmazsa da her daim bulabilecek gibi, ama resimlere bakınca tercihlerini yaparken hep kırk ölçüp sonra biçmeli.
Sayın Admin baya süper yakalamışsın, biz kontrpiyede kalmışız hafife almışız.

Bu mini konferansta biraz giriş yapılmış konuya;
Tıkla İzle

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
günaydın,

adalet eşitliği de kapsayan daha geniş bir kavramdır, eşitliği beraberinde getirir ama her eşitlik adil olmak demek değildir..

buyrun konuyu derinleştirelim :hihi

PQvgX8.jpg
Son kareyi tasvir edermisin bana rica etsem. Çözümleyemedim ben :alala
Bir sırttan bıçaklama var ama ayağıyla ne yaptığını anlayamadım.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Son kareyi tasvir edermisin bana rica etsem. Çözümleyemedim ben :alala
Bir sırttan bıçaklama var ama ayağıyla ne yaptığını anlayamadım.

sanatçı bu eserinde etkisi altında kaldığı sürrealizm ve post-empresyonizm akımalsadlasdjla :hihi

abi bende anlamadım, ayağına ip mi bağlamış ayağını mı kesmeye çalışıyor çözemedim! kısa boylunun arkasında da bir şeyler yazıyor:bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt