Acil Vestel 65ua9090 - Vestel 65qa9700 hangisi?

F Çevrimdışı

Faustomeister

Yeni Üye
14 Nis 2022
9
24
Netflix, Disney+, YouTube kullanıcağımı düşünüyorum.

Bu iki modelden birini alıcağım vestelden bir indirimim var onu değerlendiricem.

İzlenicek koşullar
Salon uzunlamasına olduğundan açı problemi çok yok
Pencere karşısında olucak ama akşam saatlerinde izliyoruz
Film dizi odaklı bir kullanımımız var

9090 da 2+16 şeklinde 9700de nasıl bilmiyorum

Hangisini tavsiye edersiniz.

Akıcı ve sıkıntı yaşamayacağım bir tv istiyorum

Netflix Disney 4k sertifikaları hangisinin yüksek

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
F Faustomeister,
Öncelikle bu modeller benzer. Vestel in tüm modelleri aynı olur.
Yazılım olarak değişir.
Memc micro dimming pixelle gibi gibi bunlar sadece canlı yapay görüntü sağlar. Görüntü de canlı gösterişli gösterir. Ama harekette sorunları yaşatır. Renk tonlamalarina yanlış tonlamalar yapar. Siyaha yakın yada beyaza yakın bölgelerde ayrıntıyı öldürür düz şekilde görüntüyü işler.
Qled farkı var desek burada da qled sadece pazarlama şekli bu ve bunun gibi donanımda bir fark oluşturmaz.
Tıpkı Samsung Q60- Q70 serilerindeki Qledleri gibi. Yada tcl c725-728 c635-735 serileri gibi. Bu ve bunun gibi modellerde kuantum bir işe yaramaz.
Samsung bakın Qled teknolojisi diyor 60b yada 70b sine. Çift LED kullanıyoruz şöyle böyle diye. Renk üretiyor vs.vs.
Doğrusu şudur.
Maliyetten kaçmak için çakma kuantum kullanıyor. O yüzden renkli LED kullanıyor. İşin doğrusu. Bu da renkli ledlerin ömürleri renklere yaşlanmaları daha erken olur bu da 2 yılda kullanmaya bağlı olarak sorunlar çıkarır.
Sizin öncelikle 65 inç ebatlarında aldığınız zaman bu markaların uçuk kaçık satış yazılarından ve söylemlerinden çok.
IPS paneli büyük ekranda ışık sorunları yaşama ihtimalinin çok olur. Kontrast ve siyahtan kaçınmak için akşamları herzaman ışıklarını açmanı ve hangisi daha ucuza onu almanı öneririm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri