Acer notebook garanti kapsamı

D Çevrimdışı

dgncnyldrm58

Yeni Üye
1 Şub 2022
8
30
Merhaba arkadaşlar. Acer nitro 5 an517-41 laptop aldım. 1x16 Ram ile geliyor. Bende 16gb Ram siparişi verdim. Ram yükseltmesini kendim yapmak istiyorum.
Acer ile iletişime geçtiğimde arka kapağı açtığınız anda ürününüz garanti dışı kalacağını, Ram yükseltmek istemeniz halinde servisimiz getirmeniz gerektiğini, Servis sürecimizin en fazla 20 iş gününde tamamlanacağı bilgisi verildi.
Sizce böyle bir garanti kapsamı dışı kalması söz konusu olur mu? Daha önce monster notebook kullandım böyle bir sorun çıkarmamışlardı. Ne yapmalıyım? Acer servis kalitesine güvenmiyorum.internette pek çok şikayet var. İlerleyen süreçte karşıma böyle bir sıkıntı ile çıkarlarsa yasal haklarımı kullanmam halinde garanti kapsamında işlem yaptırabilir miyim?

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
garanti kapsamındaysa işin zor, sürenin bitimine birgün kala fatal error filan verirse yanarsın. bana da aynısı oldu toshiba laptobun hdd sini kendim söküp taktım, garanti bitti sorun yok ama olabilirdi de. yani risk tamamen sende. aldığın parça uyumluysa sıkıntı çıkarmaz, zaten kullanırsın, garanti süresini de geçer.

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Acer'in servisi İstanbul Dudullu'da. Ben Swift 3 bilgisayara aldığım rami götürüp taktırmıştım. Yarım saatte işimi halledip, ücret de almamışlardı.

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
90
55
Dostum
Bence beraber aldığın ram ve Acer'i yakınında varsa yetkili servisine götür ve taktırt ürünün garanti dışı kalmaması için onlardan belge iste sen yapma çünkü bu tür firmalar rüzgardan nem kapacakları için en ufak bir olayda garanti dışı bırakmak için taklalar atıyorlar.....

D Çevrimdışı

dgncnyldrm58

Yeni Üye
1 Şub 2022
8
30
Benim anlamadığım neden garanti dışı kalıyor? YouTube bir sürü video var, Ram eklemek o kadar kolay ki. Atam parçalamıyoruz. Acer kendi ürününe güvenmiyor bence BURDAN bu sonuç çıkar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Benim anlamadığım neden garanti dışı kalıyor? YouTube bir sürü video var, Ram eklemek o kadar kolay ki. Atam parçalamıyoruz. Acer kendi ürününe güvenmiyor bence BURDAN bu sonuç çıkar
Firmanın kendi inisiyatifinde olan bir durum.
Forumda bir üyemiz Acer servisiyle epey sorun yaşamıştı.
Kendiniz götürebiliyorsanız götürün, gözünüzün önünde 2 dk değiştirsinler.
Yok götüremem diyorsanız kendiniz takın.
Yapacak bir şey yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt