abra a5 v15.2 için soğutucu tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
fan_a5v15.png

Fan sistemi bu şekilde

Oyuncu bilgisayarlarının çoğu böyle de, siz altına bakın.
Havalandırma girişleri nerede, ona göre göz kararı bir soğutuc alın.

Frisby, TX gibi markalardan pek iyi bir sonuç beklemiyorum açıkçası. Bunların farkı marka basılmış halleri piyasada mevcuttur muhtemelen. Deep Cool, Zalman, Cooler Master olunca en azından daha ciddi bir hava akışı verebileceğini düşünüyorsunuz. :kiskis

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Hayret, Zalman'dan yukarısını sürmezler diye düşünüyordum. :kiskis
Clevo üretimi olduğu için temkinli yaklaştığım bir marka Monster.
Mecburiyet haricinde tavsiye etmiyorum. :bilmiyom
Valla kanalımıza gelip bakabilirsiniz son dan önceki iki videodam da mevcut şuan bir zat söktüm monster tulpar t7 v20.1 fan temizliği artı macun yenileme işlemini yaptım. Alına bilecek fiyat performans ürünlerinden biri hp on çeker kanıtlanmıştır. Piyasada önereceğim başka bilgisayar yok Asus a lafım yok MSI da bir ihtimal gerisi geri kalıyor. Gelip de bana Dell alinware demeyin zaten bulup almak ayrıdert ve yeni çıkanların soğutması daha iyi bunuda belirteyim yaklaşık 8 ayda aliminyum soğutucu bulokları tozla kapanmıştı ilk aldığımla son temizlik sonrası değerler bir birine yakın bunuda belirteyim özellikle 3d mark time spy testi hatta bir tık daha iyiydi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Valla kanalımıza gelip bakabilirsiniz son dan önceki iki videodam da mevcut şuan bir zat söktüm monster tulpar t7 v20.1 fan temizliği artı macun yenileme işlemini yaptım. Alına bilecek fiyat performans ürünlerinden biri hp on çeker kanıtlanmıştır. Piyasada önereceğim başka bilgisayar yok Asus a lafım yok MSI da bir ihtimal gerisi geri kalıyor. Gelip de bana Dell alinware demeyin zaten bulup almak ayrıdert ve yeni çıkanların soğutması daha iyi bunuda belirteyim yaklaşık 8 ayda aliminyum soğutucu bulokları tozla kapanmıştı ilk aldığımla son temizlik sonrası değerler bir birine yakın bunuda belirteyim özellikle 3d mark time spy testi hatta bir tık daha iyiydi

Monster, Casper bunlar benim için aynı.
Üretici ne kadar kaliteyi yükseltirse, veya bunlar yükselttirirse, ürün de o kadar kaliteli olur.

Mecbur kalmadıkça tavsiye etmiyorum.

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Monster, Casper bunlar benim için aynı.
Üretici ne kadar kaliteyi yükseltirse, veya bunlar yükselttirirse, ürün de o kadar kaliteli olur.

Mecbur kalmadıkça tavsiye etmiyorum.
Tercih meselesi birşey diyemem saygı duyarım şuana dek olan monster deneyimlerimden yola çıkarak bunları yazıyorum...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

turbo modda da 76 derece civarı oluyor , ayrıca çok ses çıkarıyor. yukarda linkini paylaştığım soğutuculardan hangisini tavsiye edersiniz?
Kaç derece olacakdı 50 derece mi 76 yı öp başına koy adamlar 100 görüyor benim maksimum oda stres testinde yaklaşık 12 dk boyunca maksimum 93 derece falandı herhalde temizlikden sonra ve o gördüğünüz laptop bir masa üstü gücünde serin ve sessiz kullanmak isterseniz monsterın yeni control center yazılımını indirin bilgisayarı office moduna alıp öyle kullanın orada fan devrini istediğiniz gibi ayarlaya bilirsiniz. Ancak performans düşecektir söyliyeyim :bilmiyom
i7 9750h yaklaşık olarak i7 8700k ya eşdeğer bir işlemci biraz gerisinde kalır sadece bu da değil gtx 1650 ise masa üstü ekran kartına yaklaşır aralarında 5 ile 10 fps fark yavar ya yok

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri