ABD ye 20 TL vergi ödedik

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Bu youtube vergi sistemi yeni başlayanlar için mutlaka değişmeli.Ülkeye dolar gelsin istiyorsak bu şart.
İş aslında oldukça basit seviyeye inmeli.
Yok maliye, yok iş yeri adresi vs tonla gereksiz prosedür var.
Adam bir kamera, bir bilgisayar ile iş yapıyor.
Çok üst seviye iş yapsa belki ofisi olur, ama çoğu insan evinde, ne sanal ofisi abi? :kiskis

Devlet diyecek ki, kardeşim benim senin kazancına göre istediğim vergi yüzde şu kadar, sen paranı çekerken ben senden otomatik alayım diyecek.
Nasıl ki internetten veya mağazadan alışveriş yaparken ödediğimiz paraya vergi dahilse, burada da öyle olacak.
E devlet gibi düşün.

Aracı yok, direkt sanal pos veya ibana transfer sırasında çekim yapacak.
Tonla masraf ve prosedürden kurtulmuş olacaksın.

İsteseler anında yaparlar, ama böylesi içerik üretici dışında herkese keyifli abicim.
Olay bu. :kiskis

Devlet zaten Google'a dese ki ödeme yaparken şu kadar vergi keseceksin, Google onu saniyesinde ayarlar zaten.
Basit bir yazılımcılığa bakıyor iş.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İş aslında oldukça basit seviyeye inmeli.
Yok maliye, yok iş yeri adresi vs tonla gereksiz prosedür var.
Adam bir kamera, bir bilgisayar ile iş yapıyor.
Çok üst seviye iş yapsa belki ofisi olur, ama çoğu insan evinde, ne sanal ofisi abi? :kiskis

Devlet diyecek ki, kardeşim benim senin kazancına göre istediğim vergi yüzde şu kadar, sen paranı çekerken ben senden otomatik alayım diyecek.
Nasıl ki internetten veya mağazadan alışveriş yaparken ödediğimiz paraya vergi dahilse, burada da öyle olacak.
E devlet gibi düşün.

Aracı yok, direkt sanal pos veya ibana transfer sırasında çekim yapacak.
Tonla masraf ve prosedürden kurtulmuş olacaksın.

İsteseler anında yaparlar, ama böylesi içerik üretici dışında herkese keyifli abicim.
Olay bu. :kiskis

Devlet zaten Google'a dese ki ödeme yaparken şu kadar vergi keseceksin, Google onu saniyesinde ayarlar zaten.
Basit bir yazılımcılığa bakıyor iş.
İşte detaylı güzel bir açıklama, böyle düşünen bir yetkili memur olsa ve bunu üst makamlara anlatsa, bence onlar'da mantıklı bulup bu sisteme geçmenin daha çok vergi getireceğini anlayacaklardır

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nasıl bir ülke bu ya, valla ağlanacak halimize gülüyoruz. Çok güzel bir söz vardı

vatandaşı olmasan aslında eğlenceli ülke

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
usta, önemi yokki vergi miktarının parayı çekemiyoruzki zaten:fiskos ülkedeki şirket açma zorunluluğu yüzünden, yasa değişirse para baya birikmiş usta ,komşuda pişer sanada düşer, yasa değişirse senide görürüz, usta güzel bir hediye alırım sana :ok
Teşekkür ederim ,almış kadar oldun ?:ok

Geri
Üst Alt