ABD ye 20 TL vergi ödedik

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir arkadaşımın:fiskos adsense hesabını uzun zaman sona konturol ettik baya para birikmiş, tabi ülkemizde bu parayı çekemiyoruz, bir de ne ğörelim 20 tl verği kesmişler ,istanbuldan abd ye vergi ödemişiz haberimiz yok:haha1

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
ABD’ye vergi ödendiğine göre Türkiye’de vergiden muaf oluyor mu bu konuda bir muhasebeciden aydınlatma talep ediyorum ?

Güney kıbrısta şirket kurup %1 kurum %0 vergiyle gelirimi işletmek istiyorum. Bunu Türkiye’de yaşarken yapmak yasal mı bunu da net öğrenemedim.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Senin şu meşhur arkadaşla tanışalım artık ?
yarın bakırköydeki yüce spor sahasının yakınında en yakın cami de olacak , gelirsen tanışrsınız
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ABD’ye vergi ödendiğine göre Türkiye’de vergiden muaf oluyor mu
türkiyede para çekmezsen olur, otomat,k veg, kesme olayı olsa sorun kalmayacak ABD de olduğu gibi

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Normal, bunu ABD tüm dünyaya getirdi. :kiskis
ülkemizde bu şekil otomatik verği olsa iyi olurdu mesala 100 tl kazandım 10 tl si vergi alsana 90 tl, devlet 10 tl yi aldı başım gözüm üstüne, ama illa şirket aç flan filan ,ülkeye azda olsa para getiricez , bizim gibi niceleri var para çekemiyor, oysaki hem devlet hem bizler kazanabilirdik, gelen parayı da nasılsa burda harcayacagız, dolaylı extra vergi devlet yine kazanacak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
ülkemizde bu şekil otomatik verği olsa iyi olurdu mesala 100 tl kazandım 10 tl si vergi alsana 90 tl, devlet 10 tl yi aldı başım gözüm üstüne, ama illa şirket aç flan filan ,ülkeye azda olsa para getiricez , bizim gibi niceleri var para çekemiyor, oysaki hem devlet hem bizler kazanabilirdik, gelen parayı da nasılsa burda harcayacagız, dolaylı extra vergi devlet yine kazanacak
Amaç yıldırmak zaten.
Bir de aradakileri beslemek.

İnovasyon olmadıktan sonra gelişemezsin.
Bir gelişim de beklemiyorum açıkçası.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben her ay %20 vergi ödüyorum amarigaya. %18 de Ülkeme ödüyorum. (Fatura kesiyorum adsense geliri için)
Türkiyenin Amarigadan neyi eksik ki %18 alıyor? Amariga %20 diyorsa biz daha iyisini yapmalıyız.
Ben cimere yazayım, vergiyi %18 den 30 a çıkarsınlar Amarigadan geri kalmayalım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Ben her ay %20 vergi ödüyorum amarigaya. %18 de Ülkeme ödüyorum. (Fatura kesiyorum adsense geliri için)
Türkiyenin Amarigadan neyi eksik ki %18 alıyor? Amariga %20 diyorsa biz daha iyisini yapmalıyız.
Ben cimere yazayım, vergiyi %18 den 30 a çıkarsınlar Amarigadan geri kalmayalım.
ÖTV ile eşitlensin bence. :deli1

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yine iyi ,ya 20$ olsaydı vergi :)
usta, önemi yokki vergi miktarının parayı çekemiyoruzki zaten:fiskos ülkedeki şirket açma zorunluluğu yüzünden, yasa değişirse para baya birikmiş usta ,komşuda pişer sanada düşer, yasa değişirse senide görürüz, usta güzel bir hediye alırım sana :ok

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Gelir veya kurumlar vergini de ekleyince abdnin toplam %28 olan vergisi tr de %39 civarında oluyor ?

Geri
Üst Alt