A101 TOSHİBA 49L2863DAT Ürün Ön İncelemesi

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Merhaba,

Bugün Toshiba TV'nin menüsüne girip 4725 yazıp gizli menüye girdim. Burada dolaşıp geri çıktım ve sonra ekranda "sinyal yok" çıktı ve kanal listesi de kayboldu. Halbuki gizli menüde ayar vb. hiçbirşeye de dokunmadım.

Sinyal bilgilerine baktığımda sinyal kalitesi ve sinyal seviyesi 0 olarak görünüyor.. Ya ben birşeyleri kapattım ya da gerçekten sinyal gitti. Otomatik kanal arama mi yapsam yoksa fabrika ayarlarına mi döndürsem bilemedim

IMG20201205144826.jpg

?

Desteklerinizi bekliyorum..
Turksat 4a uydusu kanal arama bati dogu frekanslarindan size uygun olanini frekans guncelleme parametrelerinden size uygun olanini secerek tkgs kurulumu yapiniz tkgs menusunedeki tanimli kanal guncelleme frekanslarini degistirmis olabilirsiniz

hduman Çevrimdışı

hduman 

Yeni Üye
2 Ocak 2019
19
40
Ekranın üst kısmında buluta benzer şekilde ve arka plan beyazken görünen bir leke var. Amacım bu lekeyi fotoğraflamak için ekran renk testini açmaktı. Değişik tonlarda çıkan (mavi, yeşil, kırmızı, beyaz)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ekranın üst kısmında buluta benzer şekilde ve arka plan beyazken görünen bir leke var. Amacım bu lekeyi fotoğraflamak için ekran renk testini açmaktı. Değişik tonlarda çıkan (mavi, yeşil, kırmızı, beyaz)

hduman Çevrimdışı

hduman 

Yeni Üye
2 Ocak 2019
19
40
Eyvallah Hocam. Buraya baktım ama benim Tv'de Video pattern test bölümü çıkmıyor.Hemen bakıp çıktım korktum yine TV gidecek diye. Cihaza yüklemek lazım demekki.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20201205_184830.jpg

Ekran yanması filan mı bu leke acaba?
Garantinin bitmesine 2 ay kalmış. Ne yapsam, servise mi versem?

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Eyvallah Hocam. Buraya baktım ama benim Tv'de Video pattern test bölümü çıkmıyor.Hemen bakıp çıktım korktum yine TV gidecek diye. Cihaza yüklemek lazım demekki.

IMG_20201205_184830.jpg

Ekran yanması filan mı bu leke acaba?
Garantinin bitmesine 2 ay kalmış. Ne yapsam, servise mi versem?
Evet servise verin toz var panel temizliği yapılacak. Garanti dahilinden hallederler

hduman Çevrimdışı

hduman 

Yeni Üye
2 Ocak 2019
19
40
TV için Çarşamba günü Vestel servis geldi, gösterdim. Sizin dediğiniz gibi, ekrana toz girmiş dediler. Alıp götürdüler, yarın getirecekler bakalim ne göreceğiz. Yazılım filan da atın, güncellensin dedim. Kumanda da bayağı haşat, çekmiyor sağlam. Onu da bir defaya mahsus garantiden yenileyecekler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
TV için Çarşamba günü Vestel servis geldi, gösterdim. Sizin dediğiniz gibi, ekrana toz girmiş dediler. Alıp götürdüler, yarın getirecekler bakalim ne göreceğiz. Yazılım filan da atın, güncellensin dedim. Kumanda da bayağı haşat, çekmiyor sağlam. Onu da bir defaya mahsus garantiden yenileyecekler.
Sonuçlar hakkında da bilgi verirseniz seviniriz ?

hduman Çevrimdışı

hduman 

Yeni Üye
2 Ocak 2019
19
40
Ekranda leke filan kalmamış, güzel çektirmisler süpürgeyle demekki :)

Fakat TV'ye yazılım yüklenmemiş sanıyorum. Ben evde yoktum, eşim de sormamış. Yeni kumanda verdiler.

Yazılım bilgileri

IMG20201218203937.jpg

Son düzenleme:
hduman Çevrimdışı

hduman 

Yeni Üye
2 Ocak 2019
19
40
Teşekkürler ? Yazılım işine şimdilik pek sıcak bakmıyorum, birşey yaparım ters gider filan. Gerçi android telefonlarda çok uğraşmıştım zamanında rom, flash vs

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt