A101 Nordmende NM58350 3899 TL 27 Mayıs 2021

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yakup Hocamın Kulakları Çınlasın yine anlaşamayacağız bu konuda kendisi ile lakin şu üretimleri L1 sertifikalı yapsınlar vallahi burada bayrak sallayacağım '''Alın bunu , alın bunu, alın bunu'' diyerek :)

Anakartında sorun yok
Panelinde sorun yok
BLU da sorun yok

Lakin şu android beni deli ediyor :(

5000:1 tipik kontrast
8ms GtoG
60hz
12 Cof
Direct led
VA panel

I Çevrimdışı

ilkayyesilbas 

Yeni Üye
3 Şub 2020
18
36
Yakup Hocamın Kulakları Çınlasın yine anlaşamayacağız bu konuda kendisi ile lakin şu üretimleri L1 sertifikalı yapsınlar vallahi burada bayrak sallayacağım '''Alın bunu , alın bunu, alın bunu'' diyerek :)

Anakartında sorun yok
Panelinde sorun yok
BLU da sorun yok

Lakin şu android beni deli ediyor :(

5000:1 tipik kontrast
8ms GtoG
60hz
12 Cof
Direct led
VA panel
Adem Hocam eline sağlık. Peki bu fiyata bu televizyon alınırmi? Yoksa şu TV ye de bak dermisin bu fiyata. Birde değişik bir TV gordum bugün Hepsiburada da. Fikrin varmıdır üstadım yoksa awox gibi bulasilmamasi lazimmi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Hocam eline sağlık. Peki bu fiyata bu televizyon alınırmi? Yoksa şu TV ye de bak dermisin bu fiyata. Birde değişik bir TV gordum bugün Hepsiburada da. Fikrin varmıdır üstadım yoksa awox gibi bulasilmamasi lazimmi?
Yok abim bu Telenova vs hikaye gerçekten.
MA grubunun eksikleri var, vatandaştan gelen sesi duymaları lazım bana göre.

Ben (Biz) hiç bir grubun, markanın, oluşumun, firmanın yancısı şakşakçısı değiliz, biz malı inceler ve bize ne hissettirdiyse onu sunarız size.

Ben ONVO 42'' grubunda SDP paneli gördüm dedim ki bu iş tamamdır, lakin android sevdası bana göre o güzelim tv nin içine etmiş.
Keşke standart lünux tabanlı ürün olsaydı, android olmasaydı veya olacaksa da L1 sertifikalı olsaydı vs vs

Şu ürün önerme işlerini oldum olası sevemedim dostlar ve yakın zamanda ürün önerisi işini TAMAMEN bırakmayı düşünüyorum.

Kimse beni yanlış anlamasın lakin halkımızın çok büyük oranının cehalet seviyesi artık insanın canına tak ettiriyor.

Senin ne söylediğini anlamayan adam sonra gelip sana hesap sormaya kalkıyor bu ülkede.

Video yayınlamış ve ses performansı kötü, smart beklentiniz yüksek olmasın, üründen beklentisi büyük olanlar ALMASIN demişim ama muhterem gelmiş ''Sana güvendim aldım mal beş para etmez dolayısı ile sen de etmezsin'' demiş. Haydi buyur buradan yak.

Bizim yıllarımız bu zeka seviyesi ile çürüdü gitti ve ben ciddi anlamda BIKTIM, yoruldum artık o nedenle sadece kişisel beyanda bulunup tavsiye işini eskiden olduğu gibi görmezden geleceğim.

Eskiden nezaketen de olsa ''Abi şu sebeplerden bla bla bla'' diye açıklama yapardım, yok abi insanımız o nezaketi de hak etmiyor artık kimse darılmasın bana..

Ürün inceliyoruz, görüşlerimizi yayınlıyoruz, ''Bu yalakalığı yapmak için kaç para aldın'' diyen şerefsziler var bu toplumun içinde

ALLAH BELANI VERSİN den başka ne denebilir ki böylesine?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
android yüzünden kafayı takanlar olmasın...
Android kötülüğü dışında tv nin diğer özellikleri ve kalitesi zaten arçelik vestel vs den farklı değil ki.

Adamlar babamın oğlu değil yahu mal kötü ise kötü derim elbette de mal ortada ben ne diyeyim ki şimdi.

Vestel ve Toshibada kullanılan public kasa ve panel ile tamamen aynı ürünler. Anakartları farklı fakat anakart da diğer axen vs den bir tık daha iyi kart.

Geriye o lanet android kalıyor işte.

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Muhtemelen yurtdışında aynı anakart için android dışında yazılım da vardır. Fakat daha fazla satış yapılabilsin diye android tercih ediliyor. Andorid TV, yeni ürün pazarlama tekniği yani.

Bence sizlerin tavsiyeleri anlayanlara çok faydalı. Hatta albanez hocam da çok yardımcı olurdu. Bende geçmişte tavsiyelerinizi ve açıklamalarınızı dinleyip çok memnun kalanlardan birisiyim. Eminim benim gibi bir sürü kişi faydalanmıştır. Bu arada 5 parmağın 5 i de farklı. O yüzden takılmayın A Adem Helvacı hocam.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Adem hocam inceleme videolarını bırakma düşüncenizi anlıyorum ancak umarım teknik özellik videolarını yapmayı bırakmazsınız.

Ya da onu da riskli görüyorsanız şöyle bir şey yapılabilir forumda yeni bir bölüm açılıp, içine sadece her TV modeli için bir konu olacak şekilde özellikler yayınlanabilir. Konu açmak ve mesaj yazmak da herkese kısıtlı olarak ayarlanır düzenli olsun diye.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Muhtemelen yurtdışında aynı anakart için android dışında yazılım da vardır. Fakat daha fazla satış yapılabilsin diye android tercih ediliyor. Andorid TV, yeni ürün pazarlama tekniği yani.

Bence sizlerin tavsiyeleri anlayanlara çok faydalı. Hatta albanez hocam da çok yardımcı olurdu. Bende geçmişte tavsiyelerinizi ve açıklamalarınızı dinleyip çok memnun kalanlardan birisiyim. Eminim benim gibi bir sürü kişi faydalanmıştır. Bu arada 5 parmağın 5 i de farklı. O yüzden takılmayın A Adem Helvacı hocam.
adamların pazarlama stratejisi çok kötü... alternatif modeller ne demek anladıkları şüpheli CRT devrinde bile modelleri az değil miydi...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Sevgili hocam yapı meselesi. Can abi de bıktı usandı ve ''lanet olsun'' dedi çekildi kenara şimdi etliye sütlüye karışmıyor.

Bana göre çok ciddi bir değer kaybıdır bu aslında. Bu gibi insanlar zaten ülkemizde çok az ve hatta YOK. olanı da işte böyle 13 zeka yaş seviyesinde salya sümük yazanlar yüzünden bu mecralarda göremiyoruz.

Kimse istemez 3-5 kendini bilmez için genelin etkilenmesini lakin hakikaten bazen artık tahammül edilmez boyutlara ulaşıyor.

Ben kendimi tanıyorum, huyumu biliyorum, zaten uzak olduğum bir mevzuydu ancak halk faydası var diye ok diyordum, aklıma koydum kısa zamanda bir açıklama videosu yayınlayacağım bununla ilgili ve bir daha marka model tavsiye vs işlerine girmeyeceğim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam inceleme videolarını bırakma düşüncenizi anlıyorum ancak umarım teknik özellik videolarını yapmayı bırakmazsınız.

Ya da onu da riskli görüyorsanız şöyle bir şey yapılabilir forumda yeni bir bölüm açılıp, içine sadece her TV modeli için bir konu olacak şekilde özellikler yayınlanabilir. Konu açmak ve mesaj yazmak da herkese kısıtlı olarak ayarlanır düzenli olsun diye.
Bu mantıklı olabilir.

Teknik özellikler yayınlanır, zevzeklerin önüne geçmek için konu yoruma kapalı olur sadece içeriği merak edenler faydalanır diyeceğim ama içime de sinmez ki abi özgürlük neresinde kaldı şimdi bunun?

Sohbet yok, fikir alışverişi yok, istişare yok, forumculuk nerede kaldı ? :(

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Bu mantıklı olabilir.

Teknik özellikler yayınlanır, zevzeklerin önüne geçmek için konu yoruma kapalı olur sadece içeriği merak edenler faydalanır diyeceğim ama içime de sinmez ki abi özgürlük neresinde kaldı şimdi bunun?

Sohbet yok, fikir alışverişi yok, istişare yok, forumculuk nerede kaldı ? :(

Konular ikiz olarak açılabilir biri teknik özellik bölümünde diğeri tartışma bölümünde olur isteyen tartışma bölümüne yazabilir.
Tabi bunlar naçizane fikrim en uygun karara varacak olanlar içeriği üreten ve forumu idare eden siz değerli ustalarımızsınız

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri