A101 HI-LEVEL 43HL700 alınır mı?

E Çevrimdışı

Evil Belief

Yeni Üye
12 Tem 2021
49
Hi-Level 43HL700 43 inç Full HD Smart LED TV

Merhabalar. Tavsiye ana konusu ve panel bilgi hattına yazdım ama gören olmadı maalesef. Vestel üretimli bu TV alınır mı? Anakartı sorunlu mu? Panel olarak ne kullanılıyor?

Alınmazsa aşağıdaki kriterlere uygun öneriniz nelerdir?

Max 4.000 TL bütçede 39 inç ve üstü Full HD TV tavsiyelerinizi bekliyorum. IPS panel olması şart.

Android zorunlu değil. Genelde laptopa bağlı kullanırım zaten.

Uydu alıcısı olsun, kronik sorunu olmasın yeter.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Bir kaç hafta önce bu cihazdan aldım.

HKC panelli ve mb181tc anakartlı çıktı. Hdr var, smart özellikleri çok hızlı. Ekranda gölgelenme falan yok, renk kalitesi ve görüş açıları çok iyi.

Zayıf yönleri sesin biraz teneke olması ve menülerin hd değil sd olması.

Genel olarak beğendim, tavsiye ederim.

E Çevrimdışı

Evil Belief

Yeni Üye
12 Tem 2021
49

HKC panelli ve mb181tc anakartlı çıktı. Hdr var, smart özellikleri çok hızlı. Ekranda gölgelenme falan yok, renk kalitesi ve görüş açıları çok iyi.

Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. Eğer tüm üretimler HKC'yse VA'dır kesin :(
Keşke panel hattına bir hocamız yazsa, A101'dekiler sıkıştırıyor gelip alın diye.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. Eğer tüm üretimler HKC'yse VA'dır kesin :(
Keşke panel hattına bir hocamız yazsa, A101'dekiler sıkıştırıyor gelip alın diye.
Rica ederim.

VA konusu beni biraz şaşırttı doğrusu. Yanlardan ve yukardan baktığımda bariz veya rahatsız ede renk kayması falan yok. Sanki ips gibi :) VA olsa bile herhalde mva vb gbi gelişmiş bir va olsa gerek. Diğer vestel’de Samsung VA panel var, dar bir açı dışına çıkınca renkler kayıyor hemen.

Uzun vadede sorun olur mu bilmem ama HKC gayet iyi göründü bana.

N Çevrimdışı

Nahita

Yeni Üye
11 Kas 2022
38
37

Şu an internet sitelerinde ki şu üründen mi bahsediyoruz

Sadece menüler mi sd yoksa görüntü kalitesi de mi SD. Youtube ve netflixteki çözünürlük durumu nedir acaba? Yüksek çözünürlükte izleniyor mu?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Şu an internet sitelerinde ki şu üründen mi bahsediyoruz

Sadece menüler mi sd yoksa görüntü kalitesi de mi SD. Youtube ve netflixteki çözünürlük durumu nedir acaba? Yüksek çözünürlükte izleniyor mu?

uydu, netflix vb görüntüde hiöbir sıkıntı yok, gayet iyi. Sadece tv arayüzü ( ses, görüntü ayarlarının, uygulama ikonlarının falan olduğu menüler) bulanık. Onu kastettim.
Verdiğiniz linkteki cihaz bire bir aynı mıdır, detay olmadığından kesin konuşamam ama mb181tc anakart kyllanıyorsa fark olacağını sanmıyorum.

N Çevrimdışı

Nahita

Yeni Üye
11 Kas 2022
38
37
İlginiz için teşekkürler. Peki kasa kalitesi nasıl acaba? Ayaklar felan çabuk kırılacak gibi bir durum var mı?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
İlginiz için teşekkürler. Peki kasa kalitesi nasıl acaba? Ayaklar felan çabuk kırılacak gibi bir durum var mı?

Rica ederim. Kasa kalitesi fena değil, klasik piano black. Logonun olduğu alt kenarı dokulu yapmışlar. Güzel. Ayaklar da gayet sağlam görünüyor. Kasa hafif, bence ayaklar yeterince iyi.

E Çevrimdışı

Evil Belief

Yeni Üye
12 Tem 2021
49
Rica ederim. Kasa kalitesi fena değil, klasik piano black. Logonun olduğu alt kenarı dokulu yapmışlar. Güzel. Ayaklar da gayet sağlam görünüyor. Kasa hafif, bence ayaklar yeterince iyi.
Verdiğiniz bilgiler benim için de faydalı oldu teşekkürler tekrar. Netflix'te Full HD gösterebiliyor mu? Yani Widevine L1 sertifikası var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri