A101 11 Şubat Satışı Nordmende NM50F351 Ürün İncelemesi

T Çevrimdışı

tukre

Yeni Üye
21 Ağu 2018
6
48
Merhaba Tv yi aldım kullanıyorum. Yeni farketiğim bir şey var Tv karanlık sahnelerde kamera açısı değiştiğinde görüntü anlık parlak geliyor sonra normale dönüyor. Sanki sahne değiştiğinde kendini adapte etmeye çalışıyor gibi. Evdeki diğer tvde kontrol ettim böyle olmuyor. kullanan arkadaşlarda bu sorun varmıdır? Merak ettim.

C Çevrimdışı

cesamusic

Yeni Üye
21 Nis 2021
1
40
Merhaba, Atmaca televizyonlarının da tıpkı Vestel'de olduğu gibi seri numarasından hangi panel kullanıldığını anlayabiliyor musunuz? Örneğin satın alacağım yerde fotoğrafını çektiğim hem 50 inç hem onvo hemde nordmende seri numarası var. Aslında asıl sorum şu, 50 - 55 inch büyüklüğünde 10 bit panel kullanan ve direct led olan (VA - IPS farketmez sadece 10 bit olması yeterli) bir atmaca ürünü var mıdır? Firmayı aradım sordum, net cevap vermediler, daha doğrusu karışık dediler 10'da var 8'de var dediler, hangi modeller 10 bit diye sorduğumda ise siz 8 bit olarak düşünün cevabı verdiler. Malum 8 bit ve 10 bit paneller arasında renk dağılımı farkı hissedilir derecede var. 8 bit olması sebebi ile 2 ay önce önce satın aldığım Toshiba 58 İnch ürünü A101'e kavga dövüş iade ettim. 1 günlük cihaza arızalı formu olmadan iade edemezsiniz falan diye baya uğraştırdılar. Halbuki internetten ürünü görmeden aldım ve cayma hakkım vardı. Neyse özet olarak tekrar 8 bit panel almak istemiyorum. Madem karışık bu paneller, 10 bit olduğunu nasıl anlarız. İlla atmaca elektronik olmak zorunda değil. Toshiba marka 50-55 ekranlı 10 Bit panel tavsiyesi versenizde olur. Önemli olan 10 bit ve direct led olması. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri