A101 10-10 KAMPANYA HİLESİ

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Merhaba arkadaşlar,

A101 firmasının 10 Ekim de yaptığı, belirli saatler arasında belirli ürünlerin 5 TL ye satılması kampanyasıyla ilgili bir sorun yaşıyorum. Adem abiye twitterdan da yazdım. Bu konuda sizce hakem heyetine başvursam ürünümü alabilir miyim? Açıkçası saat umrumda değil ama kampanya düzenledik diyerek milletin parasını alıp sonrada ürün yok demelerine sinir oluyorum.

Adem abiye yazdığım mesajları ve a101 firmasına yolladığım maili aşağıya ekliyorum.

A101 e gönderdiğim mail

Konu: FAZLA ÜCRET ÇEKİMİ VE SİPARİŞ GÖRÜNMEMESİ

10-10 Kampanyanız kapsamında Polosmart Sonic Yüz Temizleme Cihazı - Mavi satın aldım. Ürünün ücreti banka hesabımdan düştü fakat siparişlerim arasında görünmedi. Daha sonra tekrar sipariş verdim, ürünün ücreti yine banka hesabımdan düştü ve bir kaç dakika sonra siparişlerim arasında göründü.

Bu ürün için toplam 2 çekim yapıldı ve tek sipariş göründü.

Daha sonra akşam 17:00 da başlayan akıllı saat kampanyasında, Piranha 9919 Akıllı Saat - Siyah ürünü satın aldım. Ücreti hesabımdan çekildi siparişlerim arasına yine düşmedi. Daha sonra tekrar denedim, yine çekim gerçekleşti fakat siparişlerde görünmedi. En son üçüncü deneyişimde kampanya gereği 5 TL olması gerekirken hesabımdan 99,95 TL çekildi fakat yine sipariş görünmedi.

2 ürün için toplamda 5 adet çekim gerçekleştirildi hesabımdan fakat yalnızca 1 adet ürün siparişlerim arasına düştü. 4 adet 5 TL, 1 adet 99,95 TL olmak üzere 119,95 TL çekildi hesabımdan. Normalde toplam 10 tl çekim gerçekleşmesi gerekiyordu.

Daha sonra ertesi gün müşteri hizmetlerinizi aradım, bana tüm ürünlerimin stokta olmadığı için iptal edildiğini, paramın iade edileceğini söyledi. 1 adet siparişin onaylandığını görüyorum dediğimde hepsi iptal dedi. Fakat bugün yüz temizleme cihazının kargoya verildiğinin bilgisi geldi.

Ben saati satın aldığım zaman sadece beyaz olan saatin stoğu bitmişti. Kaldı ki zaten satın aldığım ürünün stoğu olmasa 1 saat boyunca tekrar tekrar satın almama izin vermez, beyaz saatte olduğu gibi tükendi yazardı. Ben kampanya kapsamında başarılı bir şekilde alışverişimi gerçekleştirdim. Ücretini de ödedim. Sitenizin teknik sorunu benim problemim değil.

Ürünlere ait ödemelerin ve fazladan yapılan çekimlerin dekontunu ekte gönderiyorum. Söz konusu alışverişime konu olan Piranha 9919 Akıllı Saat - Siyah saatin tarafıma gönderilmesini, ayrıca fazladan yapılan 3 adet çekime ait 109,95 TL ücretin hesabıma iadesini talep ediyorum.

Aksi taktirde kampanya ekran görüntüsü, satın alma ekran görüntüsü ve dekontlarla birlikte tüketici hakem heyetine başvurarak ürünümü alacağımı bilginize sunarım.

Bu da Adem abiye yazdığım mesaj. Durumu burada anlattığım için direk onu koyayım, tekrar anlatmayayım diye bu resmi ekliyorum.

mesaj77b9704e86cff664.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Fazla çekim için sipariş ekran alıntısı ödemelerin dekontları ile birlikte bankanıza harcama itirazı yapın
Bankanız paranızın iadedesini en kısa sürede yapacaktır yapacaktır

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Sanırım bu olay stoklarla alakalı veya çok yüklenilince sistemleri sapıtıyor geçen akşam hepsi burada indiriminde 999 TL xiaomi robot mop yakaladım sepete 999 TL olarak eklendş ödeme sayfasına geçene kadar normal fiyatına çıktı böyle indirimlerde daha hızlı olmak lazım sanırım

A101 deki durum nasıldır bilmiyorum

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Ödeme sayfasında fiyat değişse itiraz etmeyeceğim fakat dediğim gibi ben ödemeyi dahi yaptım kampanya fiyatından. hemde 58 dakika uğraşıp 2 defa toplamda. 3. ödemeyi yaparken 99,95 e döndü fark etmeyip ona da onay verdim. Kısacası 2 si kampanyalı fiyattan başarıyla satın alma yaptım. Stokları bittiyse eğer beyaz olan modelde yaptıkları gibi neden stokta yok yazdırmadı ( ki hala stokta var yazıyor )

Ayrıca yüklenince sapıtıyorsa kampanya yapmasınlar. Ben ürünü kaç liradan aldığımı ve ödemeyi dahi başarıyla yaptığımı bilirim. Böyle sitelerde kullanılan teknoloji ile atıyorum 100 adet limit koyarlar, ben o ürünü başarıyla satın alana kadar 100. ürün satıldıysa satın almaya onay vermez, hemen ardından da stok yok diye uyarır ya da stok tükendi diyerek kampanyayı sonlandırır. Oysa ki 5 liraya aldığım ilk satın almadan 10 dakika sonra hala 5 liraya aldırıyordu. Buna gıcık oldum bende zaten

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt