7 inç tablet tavsiyesi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Çocuk için tablet düşünüyorum. Çocuklar için karşıyım aslında bu işlere ama hanımın telefonu kurtaramıyoruz. Uygun fiyatlı ekran kalitesi biraz iyi olsa yeterli. Samsung 7 tablet vardı aslında ama mefta oldu. Malum fiyatları çok abartılı... Uygun 300 TL alıp kullanan var mı? Hani vay be fiyatına göre gayet iyimiş! diye kullanan var mı? Hometech var aklımda ama bilmiyorum! Ekran kalitesi cansız...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Selamlar herkese; Ortalama bir tabletin orta üst seviyeye yakın denilebilmesi için hangi donanımda olması gerekiyor?

Ekran boyutu ve yapısı?
Ram ve rom kapasitesi?
Pil büyüklüğü, şarj performansı?
İşlemci değeri ve marifeti?

Gibi ana konular hakkında bilgi ve tavsiyesi olan arkadaşların tavsiyelerini alabilir miyim? Marka takıntım yok, fayda fiyat ürünü olması yeterli.

Şimdiden teşekkürler. :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Selamlar herkese; Ortalama bir tabletin orta üst seviyeye yakın denilebilmesi için hangi donanımda olması gerekiyor?

Ekran boyutu ve yapısı?
Ram ve rom kapasitesi?
Pil büyüklüğü, şarj performansı?
İşlemci değeri ve marifeti?

Gibi ana konular hakkında bilgi ve tavsiyesi olan arkadaşların tavsiyelerini alabilir miyim? Marka takıntım yok, fayda fiyat ürünü olması yeterli.

Şimdiden teşekkürler. :ok

Telefondaki gibi RAM ve CPU.
Ama bütçe el veriyorsa Apple alın derim.
Android tablet piyasasına güven olmaz bence.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Telefondaki gibi RAM ve CPU.
Ama bütçe el veriyorsa Apple alın derim.
Android tablet piyasasına güven olmaz bence.
Bütçe elvermiyor verse de o markaya para vermem. Yani, yarım elma olayı bende mümkün değil...

* * *

Tablet piyasasında da yukarıda saydığım kriterlerin ön planda olduğu durumlar vardır elbette. Konuya yazdıktan sonra yaptığım araştırmada bir kaç veriye ulaştım. Satın almaya karar verirsem paylaşım yaparım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bütçe elvermiyor verse de o markaya para vermem. Yani, yarım elma olayı bende mümkün değil...

* * *

Tablet piyasasında da yukarıda saydığım kriterlerin ön planda olduğu durumlar vardır elbette. Konuya yazdıktan sonra yaptığım araştırmada bir kaç veriye ulaştım. Satın almaya karar verirsem paylaşım yaparım.
RAM yüksek olsun o önemli.
Samsung, Huawei (belki), Xiaomi gibi firmalardan bakın yine.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
RAM yüksek olsun o önemli.
Samsung, Huawei (belki), Xiaomi gibi firmalardan bakın yine.
Marka hiç önemli değil, örneğin BİM'e geçen hafta gelen 750 liralık Alfa marka ürün Bile bir çok kalbur üstü markanın 1200-1500 liraya satılan ürününden daha iyi...

Günümüz için Hafıza 3 gb
Depolama 32 Gb minimum olmalı.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Ben çocuğa reeder almıştım epey sorun yaşadık.Özellikle wifi çekim alanı ve dokunmaktik odaklı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri