65UD8900 panel karmaşası

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Değişik konu başlıklarında sürekli aynı sorular geliyor bu nedenle bu konuyu açma gereği duydum. ''65UD8900 de hangi panel var?'' sorusu, değişik konularda değişik cevaplar alıyor zira bazı arkadaşlar kod vererek soruyor bazıları genel soruyor, kod verenlere %100 net cevap verirken, genel soranlara değişken olduğu bilgisini de veriyorum.

Bu koşullarda en güzeli şu olacak

65UD8900 den bahsediyorsak eğer;

1- V10109776 kodlu üretim SAMSUNG ve LG karma panel MB120 anakarttır

2- V10112581 kodlu üretim SAMSUNG panel ve MB130 anakarttır

3- V10115879 kodlu üretim LG panel ve MB130 anakarttır.

Bilginize sunulur :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
V10115879 kodlu üretim LG panel ve MB130 anakartlı tv nerede bulabiliriz A Ado hocam?

Bunun belli bir cevabı yok azizim, firmaların üretim ve satış politikalarında VA/IPS ayırımı olmadığı için böyl bir takip sistemi de yok maalesef. Ancak satıcıdan kod takibi ile teyit yöntemi olur başka yolu yok, herkes sizler gibi bilinçli yaklaşmıyor ki, bu ülkede tv almış olmak için tv alan milyonlarca insan var :ok

I Çevrimdışı

ibrahim05

Yeni Üye
6 Ağu 2018
2
29
Merhaba arkadaşlar, bilgi almak amacıyla foruma üye oldum. Kasımda düğün yapacağım ve nişanlım ile vestel 65ud8950 almaya karar verdik. Ancak biraz daha araştırınca vestel 65ud8900 modeline denk geldik.
Vestel 65ud8950, 4300 - 4600₺ - Teknosa Vatan
Vestel 65ud8900, 3700 - 3800₺ - n11 Gitdigidiyor
Aralarındaki tek fark üretim model yılımıdır acaba. Hangisini almamızı önerirsiniz cevap verirseniz çok memnun kalırım. Teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba arkadaşlar, bilgi almak amacıyla foruma üye oldum. Kasımda düğün yapacağım ve nişanlım ile vestel 65ud8950 almaya karar verdik. Ancak biraz daha araştırınca vestel 65ud8900 modeline denk geldik.
Vestel 65ud8950, 4300 - 4600₺ - Teknosa Vatan
Vestel 65ud8900, 3700 - 3800₺ - n11 Gitdigidiyor
Aralarındaki tek fark üretim model yılımıdır acaba. Hangisini almamızı önerirsiniz cevap verirseniz çok memnun kalırım. Teşekkür ederim.

Aslında iki model arasında tereddüt etmenizi gerektirecek bir durumy ok zira kozmetik farkı ve 1 HDMI port fazlalığından başka aralarında zerre kadar fark yok.

Üretim yıllarına takılı aklmayın azizim 8900 2017 model dense de siz sanıyormusunuz ki 2018 de üretilmedi bu model? :))

8950 ye o farkı vermenizi gerektirecek hiç bir extra vasıf bulunmamaktadır üründe :ok

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
İyi akşamlar, 8900 için hazır kanal listesi var mı acaba? Türksat ve Hotbird uyduları için.

Saygılar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İyi akşamlar, 8900 için hazır kanal listesi var mı acaba? Türksat ve Hotbird uyduları için.

Saygılar.

Şu kanal listesi konusunda kendimizi çok eksik hissediyorum zira çok önemsemediğimizi de farkettim ancak vakit bulup da bir liste düzenleyip şu foruma ekleyemedik maalesef.

Aynı zamanda kanal listelerindeki en temel sorun herkesin kişisel bir kullanım alışkanlığı olması.

Bir liste hazırlayıp atıyorsunuz birisi beğenir diğeri beğenmez bir başkası eleştirir ve hatta kanal sıralamasından ideolojik bakış açısı dahi çıkartılabiliyor.

Hmmm demokratsın demek?, Lanet olası federaller :kop

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
Haklısınız Adem Bey; ancak bu sitede böyle bir düşünce yapısı olabileceğini düşünmüyorum. En azından şu şekilde olabilir mi? TRT HD yayın yapan kanallar, ulusal HD yayın yapan kanallar, HD haber kanalları, HD spor kanalları, HD çocuk kanalları gibi gider, isteyen kullanıcı bu kanalların yerlerini kendi isteğine göre değiştirebilir diye düşünüyorum.
Saygılar.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
165
Haklısınız Adem Bey; ancak bu sitede böyle bir düşünce yapısı olabileceğini düşünmüyorum. En azından şu şekilde olabilir mi? TRT HD yayın yapan kanallar, ulusal HD yayın yapan kanallar, HD haber kanalları, HD spor kanalları, HD çocuk kanalları gibi gider, isteyen kullanıcı bu kanalların yerlerini kendi isteğine göre değiştirebilir diye düşünüyorum.
Saygılar.
https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-uretimi-tv-ler-icin-kanal-listesi-duzenleme.915/
Aslında bu sene içinde A Ado abiyle konuşup böyle bir konu açmıştık
Tv den TKGS özelliği sayesinde en yeni ve güncel türksat listesi indirip nova satco dx ile isteğiniz listeyi oluşturabilirsiniz
Üstelik tv sıfırlasanız bile o dosyayı ihtiyaç olan her zaman usb ye takıp liste yükleyebilirsiniz.

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-uretimi-tv-ler-icin-kanal-listesi-duzenleme.915/
Aslında bu sene içinde A Ado abiyle konuşup böyle bir konu açmıştık
Tv den TKGS özelliği sayesinde en yeni ve güncel türksat listesi indirip nova satco dx ile isteğiniz listeyi oluşturabilirsiniz
Üstelik tv sıfırlasanız bile o dosyayı ihtiyaç olan her zaman usb ye takıp liste yükleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt