65UD8900 mü 55mu9000 mi

Siz hangisini alırdınız

• 55MU9000

Oy: 5 71.4%
  • 65UD8900

Oy: 2 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    7
I Çevrimdışı

ice tea

Yeni Üye
11 Ocak 2018
1
Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle biri 55 inç biri 65 inç pek doğru bir karşılaştırma değil ama ben kararımı 55 mu 9000 de vermişken 5500 TL (qled ve oled hariç en iyi tv olduğunu düşünüyorum şuan) babam 65ud8900 ün boyutu ve görüntüsüne tav oldu fiyatı da malum 3800 TL ye Teknosa'da mevcut hangi panel kullanılıyor bence VA panel tercihim Samsung'un hangi resi cihazına denk geliyor 5200-7000-8000 gibi @ado bey sizden cevap bekliyorum müsait olduğunuz zamanda iyi akşamlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Azizim mesajınızı okudum.Bir raporum vardı daha yeni bitirebildim gözlerim fena ağrıdı. Müsaadenizle yarın inceleyip cevap yazarım size. :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ice tea' Alıntı:
Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle biri 55 inç biri 65 inç pek doğru bir karşılaştırma değil ama ben kararımı 55 mu 9000 de vermişken 5500 TL (qled ve oled hariç en iyi tv olduğunu düşünüyorum şuan) babam 65ud8900 ün boyutu ve görüntüsüne tav oldu fiyatı da malum 3800 TL ye Teknosa'da mevcut hangi panel kullanılıyor bence VA panel tercihim Samsung'un hangi resi cihazına denk geliyor 5200-7000-8000 gibi @ado bey sizden cevap bekliyorum müsait olduğunuz zamanda iyi akşamlar.

Günaydın;

Her ne kadar her iki üründe de hücre yapısı SAMSUNG olsa da, SAMSUNG un SAMSUNG'u ile, VESTEL'in SAMSUNG'u nun ayrı bir fark yarattığını inkar edemeyiz.

Elbette neredeyse VESTEL in 2 katına SAMSUNG satıldığını da gözardı edemeyiz.

Bu listede ister istemez ben SAMSUNG dan yana tercih ve oy kullandım zira klasmanlar eşit değil. Yine kim ne derse desin eğer ekonomik imkanınız elveriyor ise mutlaka SAMSUNG dan yana tercih hakkınızı kullanmalısınız.  :ok:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Sadece görüntü versin, tv izletsin yeter dersen Vestel.

Görüntü kalitesi istersen Samsung. 

Paran varsa kesinlikle Samsung. 

Vestel ses kalitesinde bile Samsung'dan geri kalmakta ısrarcı. Sadece piyasaya ürün yığalım kafasında bir firma.

Alacağın Samsung bir de Polonya üretimi olsa tadından yenmez ama onlar da amiral gemi oluyordu daha çok.  :seytan:

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,158
Samsung ürünlerini seviyorum ama cep telefonu dışında servis çok yetersiz ve resmen tüketici düşmanılar. Cep telefonu dışında bir ürün aldın mı arıza yapmaya görsün , bin dereden su getirirler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
The_SreT' Alıntı:
Samsung ürünlerini seviyorum ama cep telefonu dışında servis çok yetersiz ve resmen tüketici düşmanılar. Cep telefonu dışında bir ürün aldın mı arıza yapmaya görsün , bin dereden su getirirler.

Maalesef genelde ithal ürün guruplarında yaşanan sorunların başında gelir bu konu.
Ürünler iyi, ssh kötü.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LG'nin Sony'nin ürünlerine de bak derim. Dediğin ürünün fiyatı düşük değil. O fiyat bandına çıkabiliyorsan Sony bile bak.

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
Samsung 9000 serisinin fiyatlarının düşmeye başladığını ve 2018 serileri gelene kadar da düşeceğinden bahsetti bir satış sorumlusu bugün MediaMarkt'ta, takip edip hedef fiyat yakalanınca da alınabilir.

Samsung bunu her sene yapıyormuş...

Biz de ofise bir tane Vestel 65UD8900 aldık, şimdi eve de alacağım ama araştırmaya devam ediyorum.

65" Vestel'e tercih edilecek modellerde, biraz daha iyisi olsun 500 daha, 1000 daha derken MU9000'e kadar çıkılıyor.

Sabırlı olmak gerekli sanıyorum...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,795
Yeni Seri Urunler
Subat Ayi Gibi Gelir

Belki Daha Once Geliyordur Orasini Bilemem

Depodaki Bir Onceki Seriyi
Ciddi Kampanyalarla Eritirler

Sonra Ver Yuksek Fiyattan Yeni Seriyi

Bu Hep Boyle Oldu

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
Aynen, 9000'e ilk indirim gelmiş bile

ilk aksiyonlardan birisi de TV yanında hediye telefon olacak sanırım...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,795
Tv + Telefon Kampanyasi
Adamlar icin Daha Makul

Bener Sekilde Elde Kalan Eski
Modelleri Elden Cikariyorlar
Yada Tutmayan Modelleri
Bu Sekilde Degerlendirme Yoluna Gidiyorlar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
dreadknight' Alıntı:
Samsung 9000 serisinin fiyatlarının düşmeye başladığını ve 2018 serileri gelene kadar da düşeceğinden bahsetti bir satış sorumlusu bugün MediaMarkt'ta, takip edip hedef fiyat yakalanınca da alınabilir.

Biz de ofise bir tane Vestel 65UD8900 aldık, şimdi eve de alacağım ama araştırmaya devam ediyorum.

65" Vestel'e tercih edilecek modellerde, biraz daha iyisi olsun 500 daha, 1000 daha derken MU9000'e kadar çıkılıyor.

Sota'nın dedikleri doğru belli ki ama yine de Media Markt'a güvenme. 

Gerçekten tüketiciye saygısı olmayan bir firma bence. 

Ben kendi şehrimdekine göre yorumluyorum tabi.  :happy:

D Çevrimdışı

dreadknight

Yeni Üye
11 Ocak 2018
14
Umut Barış' Alıntı:
dreadknight' Alıntı:

Sota'nın dedikleri doğru belli ki ama yine de Media Markt'a güvenme. 

Gerçekten tüketiciye saygısı olmayan bir firma bence. 

Ben kendi şehrimdekine göre yorumluyorum tabi.  :happy:

Mediamarkt; haklısınız, güvenmemek gerekebilir ama satıcı arkadaş da zaten piyasada diğer firmalara da bakın dedi, efendi bir çocuk, oradan alınsın olarak değil de, fiyat/kalite oranı olarak çok iyi bir ürün haline geleceğini düşündüğünü söyledi.

Geçen sene, KS8000 serisi 65" leri, yanındaki telefon hediyesini makul fiyata satabildiğinizi düşünürseniz 3000-3500 fiyatlarında satmışlar bir ara ki o model gerçekten iyi bir model olduğunu ben de her yerde okudum.

Bilgi olarak bulunmasında fayda var...

Geri
Üst Alt