6 aydan uzun kullanılmış oyucu koltuğu tavsiyesi istiyorum

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Bilen bilir, bu konu tam bir beladır.

Ofis veya ev için koltuk alacakların başından hep aynı senaryo geçer.

Bu günden örneklersek bir ofis koltuğu almaya karar verirsiniz. Fiyatlara bakarsınız, 5500₺’den başlar 14000₺’lere kadar çıkar. Ortalama plastik ayaklı ama “dandik olmayan” bir modeli bu gün pazarlıkla 6000’e alırsınız. Kumaş kalitesi zayıf olur ama çok mühim değildir zira. Kedilerinize karşı korusanız yeter.

Ama bu fiyat size pahalı gelir. Çünkü koltuk piyasasını bilmiyorsunuzdur ve profesyonel sektörde her şeyin pahalı olmasını anlamlandıramayanlardansınızdır.

Spoyler?
Mesela 7-8 ay önce kuaför arkadaşımın 1400₺’ye küçük metal bir makas aldığına şahit olmuştum. Bizim çok lüks gözüken traş setlerine 400₺ verdiğimiz 2021 yılı ortalarında da hiç güvenilir gözükmeyen bir adamdan markası bilinmeyen lüks de gözükmeyen makineye 1900₺ verdiğine şahit olmuştum yine. En kaliteli yağ sökücülerden bile etkili olan balata spreyine 10₺ verip aspiratörü temizleyen ben, bu durumu pek anlamlandıramıyordum o zamanlar.

Sonra tabi oyuncu koltuklarına bakarsınız. 2000₺’ye bile var ve genel çok satanlar 3000₺-4500₺. Tabi onun da pahalı ve kalitelileri var. Siz bu koltukların ortalama piyasasını 4000₺ civarı olarak düşünürsünüz. Biraz önce ofis koltuğunda 6500₺ olarak beklediğiniz kalitenin karşılığı oyuncu koltuğunda 4000₺ olarak gözükür gözün0ze. Halbuki öyle değildir ve iş işten geçtikten sonra bunu fark eder, üzülenler kervanına katılırsınız. Gerçi ofis koltuğu deneyimlemediyseniz farkedemeyebilirsiniz.

Ben bu tuzağa düşmeyip ofis koltuğu alıp memnun kalan nadir kişilerdenim. Ancak çevremde bu tuzağa düşenleri fazlasıyla görür oldum. Son olarak da kardeşim bu tuzağa düşmek üzere. Sırf şu sırtın tam yatma özelliği yüzünden. Doğruya doğru, beni de neredeyse ikna edecekti o olay.

Şimdi dostlar;
Benim teorime göre 6000₺’lik bir ofis koltuğunun kalitesi 8000₺’lik bir oyuncu koltuğunun kalitesine eşdeğer. İnternette bu gün adını bilmediğiniz markalarda ofis koltuğu için 6000₺ size giriş seviyesinin zirvesi gibi gözüküyor ancak adı ve reklamı iyi markalarda oyuncu koltuğu için giriş seviyesinin zirvesi 4000₺ gibi gözüküyor. Bu değer benim teorime göre 8000₺.

Ben haklı çıkmak istemiyorum. Sadece bu günkü fiyatı 5000₺’nin altında olan bir oyuncu koltuğunu 6 aydan uzun süre kullanıp memnun kalmış birilerinden öneriler istiyorum. Mümkünse 70+kg için. Memnun kalmazsak da “ya kardeşim niye böyle oldu” demeyeceğim, kırılmayacağım. Sadece zar atmak yerine biraz olsun şansı arttırmak niyetindeyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
+1 bu konuda bende alamadım henüz gamer koltuğu mu alsam normal ofis mi bilemedim xdrive ve monster koltuklarına bakmıştım

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
fiyatlar sürreal gidince karar veremiyoruz. Ben de oyuncu koltuğu bakıyorum sanki ofis koltuklarından daha ergonomik ve dayanıklı olur diye düşünüyordum. (Yanlış bir algı bu sanırım)

Dediğiniz gibi deneyimi olanlar yazarsa iyi olur. Deri kumaş olanlar aşırı terletiyor diye tavsiye edilmemiş mesela. Nedir aslı astarı bilmiyorum. Notlarımdan biri buydu.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Bana ofis koltuğu alacağımda oyun koltuğu öneren arkadaşlarım bile şu an benimle aynı fikirde olarak oyuncu koltuklarıyla idare ediyor duruma geldiler.

O otomobil koltuğu görünümlü çok rahat olabilme potansiyeline sahip modellerin en azından bir berjer fiyatına çok kaliteli olabilmesi gerekmiyor mu yahu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Xdrive akdeniz kumaş olan modelini kullanıyorum.
Malzeme kalitesinden yana bir sorunum yok.
Kumaş da deri gibi terletiyor biraz ama deri kadar değil.
Sadece temizlemesi meşakkatlidir, sıvı vs dökmeye gelmez.
Ben aldığımda 3500'dü, şimdilerde 5000 sanırım.

Boy ve kilo müsaitse başka bir model olan Altay modelini tavsiye ederim.
Süngerinin dansitesi yüksektir, daha serttir, benim boy kurtarmadığı için alamadım.
Ben Xdrive mağazasında modelleri deneyerek aldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt