58U9500 Smart Tv Donma Sorunu (KİLİTLENME)

S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce vestelin 58U9500 model Smart TV sini aldım görüntü kalitesinden çok memnunum ama ufak tefek sorunlar yaşamaya başladım.
Tv i sürekli kullanmıyorum toplasam 10 kere açmamışımdır ama bu 10 kere açılma esnasında 3 kere tv kitlendi fişini çekip takmadıkca düzelmiyor ve geç açılma sorunları patlak vermeye başladı.

Forumumuzda paylaşılan MB230 anakartın en son çıkan yazılımını da yükledim bir nebze kanal geçişleri falan rahatladı ama donma takılma sorunlarım çözülmedi.

Ne yapabiliriz bu konu hakkında? bilgisi olan bir yol gösterecek arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Teşekkürler iyi forumlar ;)

S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
ne yazıkki yeni güncellemeleri bekleyeceksiniz :) mb230 henüz yeni bi kart ama içimize sinmemiş bir kart :)
menü yarlar diğer ayarlardan hbbtv , cec kapatınız.
Çok pişman oldum aldığıma ama yapacak bişey yok artık. Şimdi dediğiniz ayarları yaparken Tvnin menü yine dondu sinirlendim fişini çekip çıktım salondan :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vestele arıza kaydı açtırdım gelip bir baksınlar bakalım. Yazılım güncellemesi ve görüntü ayarı dosyası yüklemiştim sorun olmaz değilmi ?
F fikoloji

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Vestelin donmayan tvsi olmaz normal karşılıyorum ben 4 5 çeşit tvsini kullandım eski yeni donmayanını görmedim helede smart özelliği varsa

Smart işin içine girince olabiliyor maalesef. Samsung Tizen veya LG WebOS'daki mühendislik ve donanım yok sonuçta.
Sık donma yapıyorsa wi-fi yerine bir süre kablolu bağlantı denenebilir.
Onun haricinde hangi komutları verdiğinizde kilitleniyor ona da bir dikkat etmeye çalışın derim. S s7eve7n

S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
Smart işin içine girince olabiliyor maalesef. Samsung Tizen veya LG WebOS'daki mühendislik ve donanım yok sonuçta.
Sık donma yapıyorsa wi-fi yerine bir süre kablolu bağlantı denenebilir.
Onun haricinde hangi komutları verdiğinizde kilitleniyor ona da bir dikkat etmeye çalışın derim. S s7eve7n
hangi komutlar tam dikkat etmedim ama TV açılınca smart özellikli başlıyor bazen smart uygulamaların olduğu menüde başlıyor tam o kısma gelince bile donduğu oldu. Sadece açma tuşuna basıp televizyonun açılmasını beklerken bile donabiliyor. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
hangi komutlar tam dikkat etmedim ama TV açılınca smart özellikli başlıyor bazen smart uygulamaların olduğu menüde başlıyor tam o kısma gelince bile donduğu oldu. Sadece açma tuşuna basıp televizyonun açılmasını beklerken bile donabiliyor. :)

Arkada hareketli buton varsa onu kontrol edin. İçe göçmüş veya takılmış olabilir.
Onun haricinde kumandanızda basılı tuş veya kirlenme olabilir.
Menü > Ayarlar > Diğer Ayarlar kısmında "Sanal Uzaktan Kumanda" olması lazım, onu kapatmayı deneyin.

S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
Biraz önce servis geldi tv i inceledi donma vs olmadi o yuzden bir islem yapamadı. Bana dondugu zaman video cekip kumandanin çalışmadığını gostermemi istedi. Videoyu cekerken tv dondugunda kumandanin lazer kisminida kamera mercegine tutmami istedi. Ilk 50 sikayette direk değişim oluyormus ve ben ilk sikayette bulunan kişiymişim ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Biraz önce servis geldi tv i inceledi donma vs olmadi o yuzden bir islem yapamadı. Bana dondugu zaman video cekip kumandanin çalışmadığını gostermemi istedi. Videoyu cekerken tv dondugunda kumandanin lazer kisminida kamera mercegine tutmami istedi. Ilk 50 sikayette direk değişim oluyormus ve ben ilk sikayette bulunan kişiymişim ?
Okuyunca şaşırdım,çünkü bir çok kez "tv arıza yaptığında film çekin,servise gösterin " diye çok yazılmıştı,hatta ben de yazmıştım :)
Ama sanki "ilk 50" olayını biraz atmışlar gibi geldi bana :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ne yazikki mb230 ana kart ilk 50 arızayı doldurdu biliyorum gelen arkadaş yanlış bilgi vermiş olabilir. Bunun sebebi şudur yeni çıkan bir kartta Vestel takip ve geri dönüşler sonucu bu tip arızaları bizzat kendi kontrol ederek buna göre gelişme sağlıyor.
Ben 2 adet mb230 ana kartlı televizyon değişim yapıp gönderdim bile ?

edit: 50 arıza kapsamı henüz devam ediyormuş

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
Ne yazikki mb230 ana kart ilk 50 arızayı doldurdu biliyorum gelen arkadaş yanlış bilgi vermiş olabilir. Bunun sebebi şudur yeni çıkan bir kartta Vestel takip ve geri dönüşler sonucu bu tip arızaları bizzat kendi kontrol ederek buna göre gelişme sağlıyor.
Ben 2 adet mb230 ana kartlı televizyon değişim yapıp gönderdim bile ?
Aynı arızadan dolayımı ? Donma kilitlenme türü mü yoksa başka sebeplerden ötürümü?

R Çevrimdışı

rasittumbalı

Yeni Üye
1 Ocak 2020
37
41
Bende 58U9500 kullaniyorum. Herhangi bir kitlenme , donma vs hic bir sey yaşamadim. Sadece memc acık oldugunda golgelenme yapiyor.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Bende 58U9500 kullaniyorum. Herhangi bir kitlenme , donma vs hic bir sey yaşamadim. Sadece memc acık oldugunda golgelenme yapiyor.
Yaşamayabilirsiniz ama donadabilir normal yani genelde internet baglantılı oluyo donmalar yotubeda bişe izlerken modemi bi kapatın bekleyin geri zor cıkarsınız youtubedan bu tvler böle nasıl derler beni böle sev tarzı ama genelde de iyi yani her zamanda donma kullanama söz konusu değil arada oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt