55ud8400 hdmi sinyal yok sorunu

P Çevrimdışı

portakalsuyu

Yeni Üye
15 Ara 2018
5
29
Arkadaşlar merhaba,

1 aylık Vestel 55ud8400 televizyonumdan hdmi ile görüntü almak nasip olmadı. Servise göstermeyi düşünüyorum ancak forumdan umutluyum belki yardımcı olacak biri çıkar ve servise gerek kalmaz.

İki farklı laptop ile denedim, televizyondaki tüm hdmi çıkışlarını denedim tv ayarlarından hdmi kısımlarını etkinden gelişmiş'e çevirdim ancak sonuç alamadım.

İlk laptopun paylaşımlı iki adet ekran kartı var; intel hd 620 ve geforce 940mx. Laptobun bios dahil tüm güncellemelerini önce lenovonun sitesinden yaptım daha sonra intel ve nvdia sitesinden ekran kartlarının son sürümlerini indirdim. Windows'u da güncelledim ancak tv'ye bir türlü görüntü aktaramadım. Laptop Tv'yi tanıyor ayarlarda ikinci ekran olarak beliriyor ancak tv'de görüntü yok.

İkinci laptop ise İntel hd 4000 tek ekran kartına sahip. Bu laptopta sadece ekran kartını güncelleyip denedim ve sonuç aynı tv'de sinyal yok hatası alıyorum.

Televizyon yazılımı güncel, hdmi kablosu ise eski bir kablo
Laptopların yenileme hızı 60hz ve değiştirilemiyor.

Sorunun intel gpu'lardan kaynaklandığını düşünüyorum (teknik olarak değil 6. hissime güvenerek :) ) Yakın zamanda masaüstü bilgisayar toplayıp yeni nesil nvdia ekran kartlarına geçmeyi düşünüyorum ve o zaman sorunun düzeleceğini umuyorum.

Tv ile ilgili olabileceğini düşünüyorsanız yardım ederseniz sevinirim...

IMG-2537.jpg

PHOTO-2018-12-15-15-17-19-15a0fb77c22615c01.jpg

IMG-2538fbbdc619f8bcce9c.jpg
IMG-25392509c4a33dbbd7cf.jpg

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Ben de aynı ürüne sahibim. Bazı çözünürlük seçeneklerinde bu sorunu yaptı diye hatırlıyorum. İlk aldığım zaman denemiştim, kontrol etmemi istediğiniz bir seçenek varsa deneyebilirim

Düzenleme, 30 hertz'e alıyordu benimki otomatik sanırım. 60 yapmaya çalıştığımda böyle oluyordu diye hatırlıyorum..

Düzenleme 2 Görüntü aktarımını sadece ikinci ekran olarak denediniz mi ? Bu tarz bir şey hatırlıyorum yine.

P Çevrimdışı

portakalsuyu

Yeni Üye
15 Ara 2018
5
29
Benim bilgisayar mönitöründe 30 hz seçeneği yok maalesef. Tv'nin paneli ise 30 hz olarak gözüküyor bilgisayarın grafik ayarlarından. Ekranı yinele, uzat ve yalnızca2'de göster seçeneklerinin hepsini denedim.

Siz bu sorunu aştıysanız bilgisayarınız hdmi ile tv ye bağlıyken kullandığınız grafik ayarlarının ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? Aynısını ben de deneyeyim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt