55UA8300(VA) - 55UD8400(IPS) KARŞILAŞTIRMA

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Bu iki model üzerinden kendimce karşılaştırma yapacağım ve panel farklılıklarına da değineceğim.

55UA830055UD8400

MB120 Anakart

MB130 Anakart

1x USB 3.0 + 2x USB 2.0

2x USB 2.0

Scart Var

Scart Yok

VA Panel

İPS Panel

2x10 + 12 Watt Ses

2x10 Watt Ses

Dahili Subwofer

Dahili Subwofer Yok

Bunlar en çok göze batan farklılıklar diğer özellikleri aynı yada bir kaç giriş kaynağı farklılıkları olabilir.

Gelelim bireysel yorumuma 55ua8300 arıza nedeniyle fabrika tarafından ellerinde bu model olmaması nedeniyle onay alınarak 55ud8400 olarak değişti.

Benim gözümden eksilen özellikler va panel eğer yandan bakmıyorsanız tüm koltuklar tv yi görüyorsa kesinlikle 2-0 ips panele göre önde ben çok fark gördüm arasında va panelde görüntü kalitesi Yüksek konstrart nedeniyle müthiş. Buna alışmam zor olacak. Sonraki eksisi ses... Ses konusunda da panel kadar fark etti üzdü beni çünkü yenisinde dahili subwofer yok. Sesler tatmin edici değil öncesinde tv ses seviyesi 7 de iken gayet baslı gayet tok iken bunda 12-13 seviyelerinde aynı olmasada yakın ses değerini veriyor subwofer benim için çok önemliymiş anlamış oldum.

Artıları ise sanırım anakart dan dolayı tv deki tüm işlemler gözle görünür derecede daha hızlı. Bu çok farkedilir seviyede. Tv kanal geçişi tv açılışı tv nin kumandadan verilen komuta karşı tepkisi çok hızlı ses açma kısma kanal değişkliği münü açılışı vs. Smart olarak da bir tık önde diyebilirim. Yeni tv deki alt çıta diğer tv ye göre biraz daha ince bu daha estetik görünmesini sağlıyor.

Yeni tv alacaklara tavsiyem mümkünse seçme şansı varsa mb130 anakartlı olması hızından dolayı va panel olması eğer yandan izleyen olmayacaksa ve olmazsa olmaz dahili subwofer bu kombinasyon da bir tv seçmenizi öneririm. Kısaca mb130+va panel+dahili subwofer olan tv forever Usb den sürekli filmzleyecekseniz usb 3.0 olması sizin açınızdan daha iyi olur. Hatam varsa affola.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,728
Karsılastırma ıcın Tesekkurler
Konunu Duzenleyerek Cıhaz Ozellıklerını Tablo ıcerısıne Aldım
Daha Belırgın Olması Adına :ok

Geri
Üst Alt