55QN95B Tavsiye Eder Misiniz?

ilker310 Çevrimdışı

ilker310

Yeni Üye
5 Şub 2023
4
35
Merhabalar,

Yaklaşık 5 senedir 2018 model 55NU8000 model televizyon kullanıyorum. PS5 aldığım için 4k 120hz oyun deneyimi için hemde teknoloji güncellemesi için bu televizyonu almak istiyorum. Bu tv yi önerir misiniz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
quantumdot Miniled olması çok ciddi değer katsa da oyun konsolu için IPS panel kısmı kullanıcının bakış açısına göre değişir.
Ayrıca BOE Display kısmı beni bir tık geri itiyor desem yalan olmaz. Yani televizyonu Koreli Samsung diye alıp paneli Çinli Boe olunca bazen verdiğim paraya üzülüyorum.

ilker310 Çevrimdışı

ilker310

Yeni Üye
5 Şub 2023
4
35
Peki üstad Sony Bravia XR55A95K model nasıldır? Ben yanık izini riskinden dolayı s95b ve bu a95k dan çekiniyordum. TV Oturma odasında olacak doğrudan bakacağım her hangi bir açım yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Peki üstad Sony Bravia XR55A95K model nasıldır? Ben yanık izini riskinden dolayı s95b ve bu a95k dan çekiniyordum. TV Oturma odasında olacak doğrudan bakacağım her hangi bir açım yok.
OLED panellerde her zaman risk vardır.
Bir de parlak panel olduklarını unutmayın, yani yansıma yapar.
Mat kaplama fazla bulunmaz.

A Adem Helvacı oyun için bu televizyonu önermişti;

Tabi Philips'in ülkemizdeki servis hizmeti sıkıntılı olduğu için alınır mı orasına siz karar verin.

ilker310 Çevrimdışı

ilker310

Yeni Üye
5 Şub 2023
4
35
evet oled korkum olduğu için açıkcası ona en yakın olan qled diye düşünüyorum. Onun içinde samsung bakıyorum. Philips alıp memnun kalmayan arkadaşlarım oldu. Bunun için açıkcası samsung tercih etmek istiyorum.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
bende ps4 pro 4k var 65bu8500 crystal uhd oyunlarda bir sıkıntısını görmedim. Tv alırkende ps4 proya göre almadım :)

ilker310 Çevrimdışı

ilker310

Yeni Üye
5 Şub 2023
4
35
bende nu8000 modelini oyun için almadım ama şans eseri input lag(gecikme) düşükmüş. Fakat işte şuan fiyatlar çok acayip olduğu için muhtemelen başka tv alamam almışken iyisini alayım diyorum 😁

G Çevrimdışı

GOKHAN ZEYBEK

Yeni Üye
6 May 2023
1
37
adem bey merhaba
quantumdot Miniled olması çok ciddi değer katsa da oyun konsolu için IPS panel kısmı kullanıcının bakış açısına göre değişir.
Ayrıca BOE Display kısmı beni bir tık geri itiyor desem yalan olmaz. Yani televizyonu Koreli Samsung diye alıp paneli Çinli Boe olunca bazen verdiğim paray

adem bey merhaba lg oled cs6la ile samsung un neo qled leri arasında kaldım lg oled lerden çok fazla logo yapışma ve pixsel sönmesi gibi şikayetler var hem de kısa sürelerde bu kadar para verip sorun yaşamak istemiyorum kullanım amacı olarak normal uydu tv kanalları ile youtube netflix google gibi uygulamaları kullanacağım oyun oynayan biri değilim bu bağlamda hangi teknolojileri değerlendirmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt